Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Naslednja
AppleCare vprašanje
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 22.08.2011 15:48:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če veš točen datum in uro nakupa, prodajalcu ne bi smelo bit težko izbrskati račun in ti narediti kopijo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 22.08.2011 15:53:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alen, narobe si ga razumel,... Vsaj mislim, da sem ga jst prav razumel,.... On je nekje, v eni trgovini ( Sklepam da Big Bang ) kupil Maca,.... In je dokupil se garancijo,... To garancijo ti napisejo na en poseben list,... Na racunu pise, da je bil kupljen racunalnik, kupljena podaljsana garancija, mogoce se kaksne sitnarije,... Samo garnacijo ti pa natisnejo na drug list,... In on je ta drug list izgubil nekje,... Na racunu se pa vidi, da je dokupil garancijo, ampak mu jo nocejo priznat, ker je list izgubil,... Ce sem ga prav razumel, je to ena VELIKA BEDARIJA !!!! Ce se na racunu vidi, da si dokupil garancijo, ceprav samega lista nimas vec, bi blo lepo da priznajo garancijo !!!!!!!!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.10.2009
Prispevkov: 12
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 22.08.2011 15:54:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko kupiš podaljšano garancijo, ti poleg zavedbe na računu, da je bila kupljena, dajo še en a4 format list, na keterem piše še enkrat isto.

Kopijo računa so naredili in poslali na servis, vendar pravijo, da tega naj na servisu ne bi upoštevali (=garancije koker ne moreš uveljavljati).

Zanima me če lahko karkoli naredim, če mi garancije res ne upoštevajo. (gre se za MBP star več kot 1 leto, tako da lahko velja le podaljšana garancija, standardna eno-letna itak ne velja več).

edit:
tako kot scoop pravi ja Smile
ni bil big bang, bil je en apple store.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 22.08.2011 15:59:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pojdi tja in jih lepo prosi, da ti naredijo duplikat. Saj je verjetno na garanciji napisana seriska številka, tako da je vseeno, če imaš 5 takih listov ali enega samega. Če res ne bo šlo zlepa, pa na vsak način zahtevaj nadrejenega in se znjim pogovori.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.10.2009
Prispevkov: 12
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 22.08.2011 16:21:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zankrat nočem ravno še preveč na nož.

Dali so zraven kopijo računa, iz katerega je razvidno, da je podaljšana garancija kupljena in da mi bodo sporočili kako je z uveljavljanjem.

Dodali pa so, da tega ponavadi servis ne upošteva in da oni ne morejo nič (ni bilo govora o duplikatih in podobno).

Potem sem malo zamrdnil, kako jim je lahko en papir bolj pomemben od vseh računalnipko zavedenih podatkov, a so se se izgovorili, da komplicira uradni apple servis.

Zato sprašujem, če je imel kdo že kdaj podoben problem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 22.08.2011 18:32:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko jim poveš da applov servis tukaj nima veze, ker pri applu celotno evidenco računov vodijo na računalnikih in ne potrebuješ nikoli nobenih papirjev.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 22.08.2011 18:36:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa gre tukaj za Apple Care garancijo... ali za kaksno lokalno (kot je BigBang-ov "se zgodi" ali kaj podobnega)? Pri Apple Care ti tisti papir nic ne koristi, ce nisi registriral naprave na ta Apple Care... Prav tako je verjetno pri BigBang garanciji... kjer na racunu ne pise, za kateri izdelek je bila dokupljena... ampak to pise ravno na tistem listu, ki ga ne najdes...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.10.2009
Prispevkov: 12
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 23.08.2011 11:28:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je... gre za lokalno garancijo tipa "se zgodi" (zaenkrat ne bom govoril še o imenih trgovine, vam povem, ko se bo zadeva dokončala).

Sem pa prerešetal celotno stanovanje in dejansko našel en papir, na katerem pa imamo naslednje podatke: št. računa, štempelj in podpis.


Me prav zanima, kako se bo razpletlo.

Problem je tle:

na računu piše:
1) MBPro + serijska številka
2) podaljšana garancija za MBPro

Razen če sem kupil 10 MBprojev in samo eno podaljšano garancijo, je zadeva dokaj enolično definirana, kateremu MBProju ta garancija pripada.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 118
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 23.08.2011 11:41:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem, kako je z upoštevanjem garancije pri lokalnih "se zgodi" variantah. Uradni Applov servis kjerkoli na svetu ti tega itak ne bo priznal. Če bi imel AppleCare, bi ti priznali brez vprašanj.

Pri lokalnih "se zgodi" variantah uradni servis ne dobi denarja od Appla, pač pa od zavarovalnice, kjer je izdelek zavarovan (oziroma od trgovine, kjer si to kupil, če trgovina ne posluje preko zavarovalnice, ampak na lastno pest). Po mojem razumevanju je torej trgovina, kjer si kupil zavarovanje, odgovorna, da se dogovarja s servisom in ga prepriča, da si upravičen do popravila.

In stavim, da ta garancija vključuje manj privilegijev kot Apple Care. Meni je npr. crknil ethernet port (morda je bila samo malenkost zvita kakšna žička) in so menjali celo matično ploščo. Vso srečo pri enako nedolžni diagnozi in enako dragem posegu pri lokalnem zavarovanju.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.07.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 24.08.2011 10:50:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko sem jaz kupil podaljšano garancijo sem jih posebej vprašal, če ne dobim zraven še kakšnega pildka o pogojih garancije. "Aja gospod, to tudi rabite za uveljavljanje, ja"...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.11.2007
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 25.08.2011 10:13:02
1leto ali 2 leti apple care?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Every iPhone comes with one year of hardware repair coverage through its limited warranty and up to 90 days of complimentary support.1 The AppleCare Protection Plan for iPhone extends your coverage to two years from the original purchase date of your iPhone. Just one phone call can help answer questions related to the iPhone OS, Apple-branded iPhone applications, and interconnectivity between your iPhone and your Mac or PC.

So spremenili?


LP

Igor

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 25.08.2011 10:17:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Niso nic spremenili, ampak v tem primeru se negre za AppleCare garancijo,... Ampak garancijo tipa Se zgodi ... Tle pa Apple nima nic zraven,...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 25.08.2011 10:28:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
saj piše da apple care velja 2 leti od dneva nakupa oz. aktivacije, to pomeni 1 leto imaš itak garancije, če pa dokupiš apple care pa imaš še dodatno leto zraven. Jaz sem ravno v fazi kupovanja Apple care za iPhone 4Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 62
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 25.08.2011 10:46:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako pa je z Italijanskim? Naj bi imel 2 leti garancije. Eno preko appla in eno tam kjer ki si ga kupil al kako?

lp
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 25.08.2011 10:50:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mhm.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 25.08.2011 11:04:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da, drugo leto lahko uveljaviš samo tam kjer si kupil iPhone.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 920
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 25.08.2011 13:09:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če hočeš drugo leto uveljavit garacijo v it, tam kjer si kupil iphone. Dobiš refurbished iphone ali zdajšnga popravijo?

_________________
Prijavi se v Dropbox in pridobi 2 GB + 250 MB prostora.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 25.08.2011 13:20:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
abbraci je napisal/a:
Kako pa je z Italijanskim? Naj bi imel 2 leti garancije. Eno preko appla in eno tam kjer ki si ga kupil al kako?

lp



velja to za vse apple izdelke, kupljene v italiji ali samo iphone ??
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 25.08.2011 13:22:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
felix je napisal/a:
Če hočeš drugo leto uveljavit garacijo v it, tam kjer si kupil iphone. Dobiš refurbished iphone ali zdajšnga popravijo?


Sam sem dobil refurbished ... vse gre isto preko Apple-a... le uveljavljati moras na prodajnem mesti, kjer si kupil .. pa obvezno moras imeti racun ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 920
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 25.08.2011 13:25:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@283128 velja za vse izdelke, tudi druge blagovne znamke. Je taka zakonodaja v italiji, da ti more trgovina nudi garancijo 2 leti.

@Jest Hvala.

_________________
Prijavi se v Dropbox in pridobi 2 GB + 250 MB prostora.
« Poglej prejšnjo temo - Strojna oprema - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani