Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30
WWDC 2009 (8-12. junij)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 85
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #581   Objavljeno 10.06.2009 15:00:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SL ni samo update, ampak pride cela verzija 129$
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #582   Objavljeno 10.06.2009 16:31:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takole bo: če imač Leopard, potem lahko kupiš verzijo za 29 $, če pa imaš prejšnje verzije OS X, pa te bo SL stal 129 $.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #583   Objavljeno 10.06.2009 16:44:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdi se mi kot pošten pricing. Če si plačal za Leopardove "uporabniške novosti" (time machine, spces, itd...) ti pripada cenejši update na bolj stabilen in optimiziran sistem. Drugače pa lahko kupiš za 129€ retail verzijo oz., glede na to, da obstaja Mac Box Set, ker določene aplikacije potrebujejo Leoparda, kupiš vse troje (iLife, iWork in SL) za tistih 179€ ali koliko je že.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #584   Objavljeno 11.06.2009 04:49:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No za tiste, ki kupijo na firmo v tujini: Če kupiš v tujini na firmo brez DDV ali pa tudi z DDV (oz karkoli pač je mwst, iva, vat...) je potrebno v vsakem primeru v SLO izvesti samoobdavčitev z DDV (ob poračunu za prejšnji mesec), sicer si v davčnem prekršku, ki se ob morebitni inšprekciji drago plača. Če je bil DDV v tujini plačan je pa potrebno izvest p0recej zapleten postopek da se pozneje ta davek lahko odšteje.
LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #585   Objavljeno 11.06.2009 11:42:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Blackrider je napisal/a:
Mene pa moti, da so pri novem MBP odstranili ExpressCard/34 slot... Saj ne, da je nujno potreben, a vseeno s mi zdi, da ga bodo pogrešali tisti, ki rabijo EDVO oz. 3G kartice ali e-sata priključke... Za SD mi ni lih kaj dosti mar osebno...

In ja, pri 17" je še vedno, me ne znima... Wink


To se meni zdi tudi res zelo slabo. Korak nazaj v uporabnosti nekega računalnika. Če bi se to zgodilo na Macbooku ki ej pozicioniran kot consumer izdelek - OK, pri Proju pa to ni ravno sprejemljivo po moje.
Pa naj mi nek fanboy ne razlaga da so druge možnosti priklopov omenjenih naprav ali pa da naj si potem nekdo kupi 17" - to niso validni argumenti!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #586   Objavljeno 11.06.2009 14:47:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edina tolažba je, da so znižali ceno 17" na 2500. Je pa res, da bom sam Mac-a menjal šele čez kaki 2 leti, do takrat, pa bojo lohk spet dali ExperssCard slot notr, ker bo folk spet težil, tako kot za firewire na macbook-u pred tem. In spet bomo srečni, ker se nas je Apple usmilil in dodal nekaj, kar je prej že bilo v paketu. Very Happy (cough, video adapter, cough...) Razz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #587   Objavljeno 11.06.2009 14:58:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matjazm je napisal/a:
Blackrider je napisal/a:
Mene pa moti, da so pri novem MBP odstranili ExpressCard/34 slot... Saj ne, da je nujno potreben, a vseeno s mi zdi, da ga bodo pogrešali tisti, ki rabijo EDVO oz. 3G kartice ali e-sata priključke... Za SD mi ni lih kaj dosti mar osebno...

In ja, pri 17" je še vedno, me ne znima... Wink


To se meni zdi tudi res zelo slabo. Korak nazaj v uporabnosti nekega računalnika. Če bi se to zgodilo na Macbooku ki ej pozicioniran kot consumer izdelek - OK, pri Proju pa to ni ravno sprejemljivo po moje.
Pa naj mi nek fanboy ne razlaga da so druge možnosti priklopov omenjenih naprav ali pa da naj si potem nekdo kupi 17" - to niso validni argumenti!



Ne ga sr... no. Ta slot sem uporabil v 8 letih 1x. 3G kartice in podobno pa so danez v vecini USB verzije. Ce pa nekdo zaradi tega ne kupi mac-a pa tudi ok. Vsakomur so pac druge stvari pomembne...

Zalostno je le to, da oglasujejo nekaj, kar imajo plasticni HP ze par let noter. SD slot mislim....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.01.2009
Prispevkov: 647
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #588   Objavljeno 11.06.2009 16:41:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
matjazm je napisal/a:
Blackrider je napisal/a:
Mene pa moti, da so pri novem MBP odstranili ExpressCard/34 slot... Saj ne, da je nujno potreben, a vseeno s mi zdi, da ga bodo pogrešali tisti, ki rabijo EDVO oz. 3G kartice ali e-sata priključke... Za SD mi ni lih kaj dosti mar osebno...

In ja, pri 17" je še vedno, me ne znima... Wink


To se meni zdi tudi res zelo slabo. Korak nazaj v uporabnosti nekega računalnika. Če bi se to zgodilo na Macbooku ki ej pozicioniran kot consumer izdelek - OK, pri Proju pa to ni ravno sprejemljivo po moje.
Pa naj mi nek fanboy ne razlaga da so druge možnosti priklopov omenjenih naprav ali pa da naj si potem nekdo kupi 17" - to niso validni argumenti!


Ne ga sr... no. Ta slot sem uporabil v 8 letih 1x. 3G kartice in podobno pa so danez v vecini USB verzije. Ce pa nekdo zaradi tega ne kupi mac-a pa tudi ok. Vsakomur so pac druge stvari pomembne...

Zalostno je le to, da oglasujejo nekaj, kar imajo plasticni HP ze par let noter. SD slot mislim....
Za 5€ ga dobim u štacuni, tko da je to res brezvezen dodatek, pa še vse kamere in fotoaparati imajo itak možnost USB priklopa, in jaz raje uporabljam to. Nej dajo SD rajš iPhonu
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 28, 29, 30
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani