Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Naslednja
WWDC 2009 (8-12. junij)
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #561   Objavljeno 09.06.2009 20:39:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Boris42 je napisal/a:
DzaroG je napisal/a:
Boris 79$ z 10% davkom je 66€ cca... in to niti slučajno ni 79€ ali 89€. jaz vem da majo cene brez DDV vendar razlika je še vedno prevelika(kljub temu da upoštevao ceno prevoza)


Ok, če si v Sloveniji ddv zavezanec (večina firm) kot sem recimo tudi jaz, se mi nakup v ZDA ne splača. 79 + sales tax je cca 66 eur, kot praviš. Pri nas pa me stane ista reč 79-20% = 65,8 EUR. Pa še švercat bi moral in računa ne morem dati v strošek firme.


Boris govorimo o polnih cenah ne zdaj prilagajat cen da bi bile videti ugodne...

Če primerjamo brez ddv primerjaj brez ddv v USA in SLO brez poštnine itd. To je zgolj za primerjavo tu slovenija pogori... Pustimo to zdaj kaj lahko dam v stroške in kaj ne...

Tudi sam sem DDV zavezanec in če smo že pri tem potem grem po tvoji varianti te pri nas stane 89-20% DDV kar je 74,16€ kar je cca 15% dražje to pa se mi zdi preveč za samo prevoz... Tvoj izračun pa velja za Avstrijo(in ne za slo kot si ti napisal razen če šteješ Maribor pod Avstrijo Very Happy ) to je pa druga zgodba, zato jaz Apple proizvode kupujem v Avstriji žal... Upam da bo kdaj drugače...


Ni navedeno

Prispevek: #562   Objavljeno 09.06.2009 20:40:59
Odgovori s citatom
[DELETED]


Nazadnje urejal/a Gost Sre 18. Avg 2010 21:46; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 56
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #563   Objavljeno 09.06.2009 20:56:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj pa je taka razlika v predvideni ceni v ITA (600eur), na applovi strani pa piše 300USD (dobrih 200eur)?

Zakaj si potem ne bi enostavno kupil preko appla in ga naročil v zda k znancu (da se izogneš carini in davku)?

Govorim seveda o iphone-u
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2008
Prispevkov: 584
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #564   Objavljeno 09.06.2009 20:58:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pil0t je napisal/a:
Zakaj pa je taka razlika v predvideni ceni v ITA (600eur), na applovi strani pa piše 300USD (dobrih 200eur)?

Zakaj si potem ne bi enostavno kupil preko appla in ga naročil v zda k znancu (da se izogneš carini in davku)?

Govorim seveda o iphone-u

v ZDA je z naročnino (24 mesečno pogodbo) takšna cena
plačevat pa je treba 70$ mesečno potem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.10.2007
Prispevkov: 185
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #565   Objavljeno 09.06.2009 21:06:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, zdaj ko je iPhone tudi 32GB, bi ga pa jaz tudi imel. Plus, všeč so mi novitete tako v iPhone 3GS, kot iPhone OS 3.0. Samo to mi ni všeč, da ga uradno ne bo (še) pri nas.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #566   Objavljeno 09.06.2009 21:08:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa sej ne bo nikoli tak da se ne obremenjuj s tem...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #567   Objavljeno 09.06.2009 21:11:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pil0t je napisal/a:
Zakaj pa je taka razlika v predvideni ceni v ITA (600eur), na applovi strani pa piše 300USD (dobrih 200eur)?

Zakaj si potem ne bi enostavno kupil preko appla in ga naročil v zda k znancu (da se izogneš carini in davku)?

Govorim seveda o iphone-u


Cene, ki jih objavlja Apple so vedno subvencionirane cene... in moras poleg te cene pristeti se 24 mesecev po vsaj 69 U$D narocnine pri AT&T ... Na vse skupaj pa se davek...



Tam spodaj, ko je droben tisk pise pa tole:

1. Requires new two-year AT&T wireless service contract, sold separately to qualified customers; credit check required; must be 18 or older. For non-qualified customers, including existing AT&T customers who want to upgrade from another phone or replace an iPhone 3G, the price with a new two-year agreement is $499 (8GB), $599 (16GB), or $699 (32GB). Visit www.wireless.att.com for eligibility information. Service may not be available in all areas or at the signal strength, rates, speeds, or bandwidth as demonstrated. Wi-Fi Internet access required for some features; broadband recommended; fees may apply. Some applications, features, and services are not available in all areas. Visit www.wireless.att.com to check AT&T network coverage in your area. iPhone is configured to work only with wireless service provided by AT&T. Warranty information available at www.apple.com/legal/warranty/iphone. When available, transferring your mobile number to a different service provider will terminate your service with your existing provider; termination fees and other charges may apply. Some features may require added fees. Contact your service provider for more details. Use constitutes acceptance of Apple’s software license agreement and third-party terms located in the iPhone box. Unauthorized modification of your iPhone software violates the software license agreement. Inability to use an iPhone due to unauthorized modifications is not covered under your warranty. In CA, MA, and RI, sales tax is collected on the unbundled price of iPhone. Corporate Responsibility Users (CRUs) and new Individual Responsibility Users (IRUs) who wish to purchase or upgrade to iPhone 3G S should contact AT&T directly. iPhone is only for use on AT&T’s network.
2. Pre-authorization does not guarantee iPhone availability at an Apple Retail Store. iPhone is sold on a first-come, first-served basis.



http://www.apple.com/iphone/buy/


Ni navedeno

Prispevek: #568   Objavljeno 09.06.2009 21:12:16
Odgovori s citatom
[DELETED]


Nazadnje urejal/a Gost Sre 18. Avg 2010 21:49; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #569   Objavljeno 09.06.2009 21:29:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti nekaj ne razumeš jaz govorim o hruškah ti o čevapčičih.

Kaj sem ti hotel jaz povedat je:
ko primerjaš cene jih le primerjaj oz ti bom še drugače povedal razlika med USA ceno in SLL ceno je večja kot med USA ceno in Avstrijsko ceno.

Slovenija vedno pogori zaradi cen. In ne splača se kupovati pri nas ker tudi v Avstriji si lahko odštejem DDV in to v 99% bistveno od nižje cene kot pri nas.

Nikakor nisem govoril da se v USA splača kupovati. začelo se je s tem ko si opravičeval slovenske cene na račun da so cene v USA brez DDV in da češ naši naredijo tako da iz $ spremenijo € to pa si opravičeval da je v USA brez DDV jaz pa sem ti hotel dopovedat da:
1. zakaj potem to ne naredijo v Avstriji, Nemčiji...
2. da se v Avstriji, Nemčiji... bolj splača kupit kot v SLO še posebej če kupuješ brez DDV ker potem cena postane identična USA ceni brez DDV.

Upam da bova zdaj prišla na skupno linijo.

Te pa razumem da delaš za slovenskega ponudnika Apple opreme in poskušaš narediti ugodnega oz. si pristranski vendar ne zavajat.

Ali pa tvoj primer:
v Avstriji bi to stalo 950€ -20% DDV = 790€ (poštnina bi tebe konkretno stala enako kot če bi naročil v LJ če pa bi se peljal sam ponj bi pa prišel ceneje skozi kot če bi šel v LJ) - Torej SLO pogori razen če si čustveno navezan na SLO prodajalce - jaz sem bolj navezan na svojo denarnico. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #570   Objavljeno 09.06.2009 22:02:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj tudi pri nas so v glavnem podobne cene kot v Avstriji - moraš pač gledat pri preizkušenih Apple trgovcih (EPL, Aris, ...) in ne raznih računalniških trgovincah.

Kolikor pomnim imata tako Aris kot EPL vedno enake cene kot npr. avstrijski Apple Store.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #571   Objavljeno 09.06.2009 22:48:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Slabo pomniš ko imajo kakšno akcijo mogoče redne cene pa so vedno dražje...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #572   Objavljeno 09.06.2009 23:04:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cene iPhona pri O2: http://www.tuaw.com/2009/06/09/o2-announces-iphone-3g-s-pricing/.

Meni je recimo tudi čudna poteza, da so dali SD, no, to je še recimo ok, ampak da so odvzeli express pa je malo čudno.


Ni navedeno

Prispevek: #573   Objavljeno 10.06.2009 01:02:04
Odgovori s citatom
[DELETED]


Nazadnje urejal/a Gost Sre 18. Avg 2010 21:49; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #574   Objavljeno 10.06.2009 06:37:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja vem kaj ti meni govoriš samo ti ne veš kaj jaz tebi...

1. ti nisi niti enkrat primerjal cene z Avstrijo le z USA..
2. USA je bil predmet debate le kot izhodiščna cena ter kakšna bi morala biti pri nas ne pa koliko te pride če sam kupuješ v USA. Ti si se zapel za to. je pa lepo da si delil neprijetno izkušnjo z nami.
3. In nikakor te ne posiljujem vendar to smo že enkrat obdelali kje je ceneje in večina na forumu se bo strinjala z mano da je Avstrija, Nemčija cenejša. Manjši delež ki ima trgovino pred nosom, mu je pomembno da govorijo slovensko in že leta in leta kupuje tam in ima posebne cene.

V 90% izdelkov pa je naša okolica slovenije cenejša in to vsaj 10% +...

BTW z FMC-jem nisi na nikakršen način povezan? Rolling Eyes

Pa sem zaključil s tem ker gre debata v napačno smer...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #575   Objavljeno 10.06.2009 07:00:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Boris42 je napisal/a:
DzaroG je napisal/a:
Te pa razumem da delaš za slovenskega ponudnika Apple opreme in poskušaš narediti ugodnega oz. si pristranski vendar ne zavajat.


Ti si bimbo.


Mater ti pa si model...Napuh do konca, ha? OMG...

LP
-J
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #576   Objavljeno 10.06.2009 08:03:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dajte se lepo obnašat. Hvala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.06.2009
Prispevkov: 254
Kraj: Žirovnica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #577   Objavljeno 10.06.2009 13:11:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na prvi strani sem prebral, da brez jailbreaka ni možno pravilno prikazovanje telefonskih številk. Kaj to pomeni? Vem, da sem nekje na forumu zasledil, da če ima kontakt shranjeni obe varianti številk, recimo 040... in +38640...da potem deluje vse normalno. Lahko kdo to potrdi ali malo razloži? Pripravljam se namreč za nakup 3GS in ne vem ali bom sploh jailbreakal. Hvala za odogovor
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #578   Objavljeno 10.06.2009 13:18:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Perza je napisal/a:
Na prvi strani sem prebral, da brez jailbreaka ni možno pravilno prikazovanje telefonskih številk. Kaj to pomeni? Vem, da sem nekje na forumu zasledil, da če ima kontakt shranjeni obe varianti številk, recimo 040... in +38640...da potem deluje vse normalno. Lahko kdo to potrdi ali malo razloži? Pripravljam se namreč za nakup 3GS in ne vem ali bom sploh jailbreakal. Hvala za odogovor


Odgovor je DA... ce imas v imeniku shranjene vse stevilke dvojno, se bo ime izpisovalo tako pri SMSih/MMSih, kot tudi pri klicanju ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.06.2009
Prispevkov: 254
Kraj: Žirovnica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #579   Objavljeno 10.06.2009 13:24:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha super. Potem je ta problem rešen brez jb Smile hvala
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.09.2006
Prispevkov: 69
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #580   Objavljeno 10.06.2009 14:40:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce sem prav zastopil SL ne bo na voljo kot stand alone, ampak le kot upgrade za Leoparda. Jaz imam se vedno 10.4. in bom ocitno moral kupiti oba?

je to res?
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani