Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 152, 153, 154  Naslednja
Mastercard kartica Revolut
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #541   Objavljeno 03.09.2017 20:07:31
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Če ne aktiviraš računa uporabljaš samo referenco in nakazuješ na skupni račun in zaradi referenčne številke pridejo dinarčki na tvoj Revolut. Vidim, da je to možno samo z GBP in USD, za EUR pa te že silijo da aktiviraš račun.

Aktivaciji EUR računa se lahko izogneš tako, da polniš račun z Maestro kartico in ne z bančnim nakazilom. Denar pride takoj na Revolut in to brez provizije.


Kaj pa z Visa, namesto maestro?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.12.2010
Prispevkov: 1434
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #542   Objavljeno 03.09.2017 21:21:43
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj imaš napisano kakšni so stroški pri polnjenju.




Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #543   Objavljeno 04.09.2017 17:41:14
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preko kartice gre minimalno 10 evrov napolniti? Ali je kdo polnil preko UPN BankNet? Ne vem natančno, kamor kaj vpisati. Iz KBS so me zaradi prevzema banke presedlali na NOVA KBM in tukaj preko mobilne aplikacije z UPN ne gre polniti, na spletni banki je pa ta njihov obrazec popolnima nekam drugačen.

Hvala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #544   Objavljeno 04.09.2017 18:50:44
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Še eno vprašanje, ugotovil sem, da je potrebno aktivirati tudi GBP račun, ali je to obvezno za uporabo Revolut-a ali vseeno deluje po starem sistemu?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #545   Objavljeno 05.09.2017 11:36:10
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes na Val202:

Magistrica Jana Nagode iz Finančne uprave je pojasnila, kdo mora prijaviti račun v tujini, katerega in kako.
http://val202.rtvslo.si/2017/09/poslovne-krivulje-70/

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #546   Objavljeno 05.09.2017 13:10:52
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Katero referenco vpišete pri UPN? Ne vzame mi ne SI99, SI00, NRC, če vpišem RF, mi manjka še številki zraven. Se komu kaj sanja?

Hvala
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2010
Prispevkov: 179
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #547   Objavljeno 05.09.2017 13:46:46
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
SI99?

_________________
iBook G4 12"
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #548   Objavljeno 05.09.2017 14:08:20
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Če ne aktiviraš računa uporabljaš samo referenco in nakazuješ na skupni račun in zaradi referenčne številke pridejo dinarčki na tvoj Revolut. Vidim, da je to možno samo z GBP in USD, za EUR pa te že silijo da aktiviraš račun.

Aktivaciji EUR računa se lahko izogneš tako, da polniš račun z Maestro kartico in ne z bančnim nakazilom. Denar pride takoj na Revolut in to brez provizije.

Na FURS opozarjajo še, da je ponudnik Revolut računa pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.
Citiram:

Zdaj pa vprašanje kaj mislijo. Nakazila lahko dobivas tudi preko tega računa z referenco, ki pa ni tvoj unikatni IBAN. Tako da mi še vedno ni jasno ali je potrebno prijavit ali ne.

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #549   Objavljeno 05.09.2017 14:17:19
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
modelno1 je napisal/a:
SI99?


RF70
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #550   Objavljeno 05.09.2017 14:20:15
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:


To bi bilo najboljše, da se opravi direktno telefonski klic, kajti to dopisovanje je kar nekaj, zahtevajo nekaj, razlagajo nekaj in vse skup dvorezni meč.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #551   Objavljeno 05.09.2017 14:27:12
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, jaz sem jim poslal mail kaj in kako.
Ker mi tudi ni jasno kako bi sploh lahko prijavil ta račun, če pa imamo vsi isti IBAN koliko je meni znano?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #552   Objavljeno 05.09.2017 14:31:07
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ja, jaz sem jim poslal mail kaj in kako.
Ker mi tudi ni jasno kako bi sploh lahko prijavil ta račun, če pa imamo vsi isti IBAN koliko je meni znano?


Po mailu boš čakal kar nekaj dni in še napisali ti bodo že stokrat slišano, da je treba prijaviti, ker so pač nadgradili aplikacijo. Ne prideš do konca z njihovimi trditvami. Sporoči, kaj ti odgovorijo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #553   Objavljeno 05.09.2017 14:35:07
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom za vsak slučaj prijavil, samo kaj jim to pomeni, da jaz prijavim račun, ki ga vsi souporabljamo (lastnik računa je revolut).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #554   Objavljeno 05.09.2017 14:40:00
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če nimaš unikatnega IBAN-a, potem nimaš česa prijavljati. Prijavljat IBAN, ki ni na tvoje ime, je ena velika neumnost.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #555   Objavljeno 05.09.2017 14:50:36
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam, ni logično. Ampak na FURSu pravijo, da se more Revolut račun prijavit (sicer ne komentirajo distinkcije med tistim UK računom kjer je tvoje unikatno le sort code in referenca in med računom kjer imaš dejansko svoj IBAN (jaz tega nimam aktivirano)).
Na radiju je gospa povedala, da je Revolut potrebno prijavit. Tako piše tudi na spletni strani. Povedala je tudi, da je potrebno prijaviti vsak račun na katerega lahko dobivaš plačo, kar lahko dobivaš tudi na Revolut UK račun preko sort code (Revolut piše, da se lahko ta račun uporablja tudi za prejem plače).
Zdaj pa naj človek ve kaj in kako.
Pisal sem jim mail ravno zato, ker ni logično, da bi prijavljal ta skupni IBAN račun, se pa mogoče motim. Gospa pa straši z kaznijo itd.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10441
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #556   Objavljeno 05.09.2017 14:56:52
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj pri FURS-u lepo piše, da je prijava Revoluta potrebna od nadgradnje aplikacije naprej. Z nadgradnjo je mišlena tista verzija, v kateri lahko aktiviraš svoj osebni IBAN račun. Če pri FURS-u vidijo samo črno/belo in ne razumejo, da lahko Revolut uporabljaš brez IBAN-a, potem jim jaz ne morem pomagat. Skratka... osnovo za kazen bi imeli le v primeru, da je Revolut v tvojem imenu že odprl račun (čeprav ga ti v aplikaciji nisi aktiviral). Ampak potem ne vidim poante v tem, da sploh imajo v aplikaciji gumb "Activate". Jaz menim, da če nisi v appu kliknil "Activate", nimaš ničesar za prijavljat, saj nimaš IBAN-a. Tudi kazni ne boš mogel dobiti, ker v tvojem imenu (predvidevam) pri Revolutu ni odprt noben račun in ga zato FURS pri izmenjavi podatkov niti ne bo dobil (saj ne obstaja).

Jaz osebno ne bom ničesar prijavljal (saj nimam IBAN-a). N26 sem seveda prijavil. Če pa želiš biti "on the safe side", pa aktiviraj IBAN in potem prijavi tistega.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #557   Objavljeno 05.09.2017 15:00:34
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Upam, da imaš prav! Tudi jaz razmišljam v tej smeri. Vseeno pa bi od njih rad črno na belem, kako in kaj, zato sem jim poslal mail, z natančnim opisom in slikami kaj točno je kateri račun in objasnjeno da IBAN ni pisan na mene. Vprašal sem tudi, v primeru da je tudi tak račun potrebno prijavit kako to izvesti glede na to, da IBAN ni samo moj. Pa bomo vidli, kaj se bojo odločli.

Sicer je pa Revolut glede teh računov tudi vse konkreto zakompliciral. Jaz sem nekaj dni nazaj dobil obvestilo da imam zdaj novi UK Euro personal IBAN. Kljub temu da tega nisem nikoli aktiviral in kaže, da ni aktiviran. Na supportu pravijo, da osebni račun z lastnin IBAN ni aktiviran. Sama zmeda.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #558   Objavljeno 05.09.2017 15:03:45
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Upam, da imaš prav! Tudi jaz razmišljam v tej smeri. Vseeno pa bi od njih rad črno na belem, kako in kaj, zato sem jim poslal mail, z natančnim opisom in slikami kaj točno je kateri račun in objasnjeno da IBAN ni pisan na mene. Vprašal sem tudi, v primeru da je tudi tak račun potrebno prijavit kako to izvesti glede na to, da IBAN ni samo moj. Pa bomo vidli, kaj se bojo odločli.


Hja, no, glede na to, če si jim poslal vse slike in podatke, si se dejansko tako ali drugače že razkril. Ta stara varianta gre bolj za e-denarnico in to bi jim bilo potrebno nekako dopovedati.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #559   Objavljeno 05.09.2017 15:05:17
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Hja, no, glede na to, če si jim poslal vse slike in podatke, si se dejansko tako ali drugače že razkril. Ta stara varianta gre bolj za e-denarnico in to bi jim bilo potrebno nekako dopovedati.

Nič ne skrivam na teh računih, edina nakazila so iz lastne bančne kartice, tako da mi v skrajnem primeru ni noben problem ta račun tudi prijavit. Problem je kako in kaj prijavit, oziroma če je sploh potrebno. Mikrohard je lepo napisal, da nima ravno smisla.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #560   Objavljeno 05.09.2017 15:10:11
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Nič ne skrivam na teh računih, edina nakazila so iz lastne bančne kartice, tako da mi v skrajnem primeru ni noben problem ta račun tudi prijavit. Problem je kako in kaj prijavit, oziroma če je sploh potrebno. Mikrohard je lepo napisal, da nima ravno smisla.



Vprašaj jih lepo, če jim prijaviš račun, ki je v lasti Ravoluta-a in če jim navedeš njihove podatke.
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 152, 153, 154  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani