Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Napake z macom (neodzivnost)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 14.05.2016 16:25:58
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
warcanoid, hehe. vsi windowsi so druga zgodba. ampak vedno enaka zgodba.
sej meni je vredu če so vam všeč okna, mene nič ne moti, vsak izbira svoje.

sem pa tudi svoje bližnje opremu z osx in imam redke težav z njimi.

dedek, takrat jih je imel 75, sem ga po enem tednu na osx (hackintosh) vprašal, če mu dam nazaj windowse (7), pa mi je rekel, če sem neumen. in ja ker mislim, da nisem, je danes, ko jih šteje že 80, še vedno na hackintoshu 10.7.5.

če so kakšni dvomi v legitmnost moje zgodbe, vam lah jutri pošljem sliko srečnega dedka s hackintoshom pod palci Cool


No no... zdaj pa mislim da že pretiravaš Very Happy. Kakega dedka imaš to? - Kaj si mu angleški Mac pustu in ga na angleškem učil? - In to pričakuješ, da je boljše od slovenskih winsov? XD Kolikor vem slovenski OS X ne obstaja in resnično dvomim da je enostavnejši za uporabo pri starih babicah in dedkih...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 14.05.2016 16:57:33
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:
No no... zdaj pa mislim da že pretiravaš Very Happy. Kakega dedka imaš to? - Kaj si mu angleški Mac pustu in ga na angleškem učil? - In to pričakuješ, da je boljše od slovenskih winsov? XD Kolikor vem slovenski OS X ne obstaja in resnično dvomim da je enostavnejši za uporabo pri starih babicah in dedkih...

zelo kul ata, pa imel sem zelo kul mamo.
ti si pa misli, kar si želiš, meni je vseeno Wink

ata pač fura core 2 duo 2,4ghz 3gb rama, 80gb sata disk, z ati x1950xt, z angleškimi osx 10.7.5 na aoc 23" ips full HD ekranu, ki ga preklaplja med pc in t2 tv komunikatorjem. pc na dvi, komunikator pa prek hdmi Very Happy
na srečo se njegov vnuk mal spozna na računalnike. Idea

lej vse je lažje in boljše za uporabo kot windowsi, tud hebrejski osx še posebej, če ga admin zna.

čene pa kaka aplikacija pa tudi v osx deluje v slovenščini, open office in firefox vem, da sta dva taka.

ni mu bil pa všeč iphone.. je preveč štorast s prsti za touch in mi ga je po parih dneh uporabe vrnil in vzel nazaj v roke svojo staro nokio.


Nazadnje urejal/a hhsk Sob 14. Maj 2016 17:05; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.05.2015
Prispevkov: 152
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 14.05.2016 17:02:10
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
f0r3st727 je napisal/a:
rokiii, tebi svetujem da si odpreš nummyjev profil, pa poiščeš poste, kjer je lepo razložil vse ampak reeees vse. Celo večkrat je razlagal na to temo..


In zakaj bi njega jemal resno? Windblowsi, Scamsung?

Malo nazaj je rekel, da Apple stoji za vsem kar reče...
"It just works" - Apple
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 403
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 14.05.2016 17:59:03
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:
Na OS X El capitanu lahko zatrdim, da se pogostokrat zgodi, ko grem domov, zaprem ekran na MPB in izključim ekran (iz thunderbolta) in kasneje želim prižgati, ne dobim prijavnega okenca. Rešitev je ali ponovni vklop v tretji ekran ali restart naprave (včasih pa sam skapira in po 20 sekundah sam prikaže prijavo okno). - Ta fail je bil tudi v Yosemite-u....

To se meni ni še nikoli zgodilo, pa zaprem MBP v spanje vsaj 2x tedensko. Nekoč (na starem MBP iz 2010) se mi nikoli ni zbudil iz spanja, ampak ta 2014 generacija pa dela čis kul.

rokiii je napisal/a:
Tudi "BSOD" ekvivalent če se temu lahko reče sem na MBP-ju v preteklih 6 mesecih izkusil najmanj 2-3x. Da ne omenimo pred El capitanu laggy UI... Tudi Bluetooth miška ne deluje kot bi morala in rabim ugasnit bluetooth ter ga ponovno zagnati. Zgleda kot da nekako "pozabi" nanjo ko prinesem računalnik od doma v službo, kljub temu da je ista miška.

Tudi jaz sem dobil že Macov "BSOD", ki zgleda kot črno ozadje z belim prevedenim tekstom, ampak samo 2x v 6 letih, v obeh primerih je bil kriv nedelujoč hardver. Miška se mi zmeraj prav priključi, z miško sem nazadnje imel težave v Mavericks ko so zašuštral bluetooth in je zgubljalo povezavo in je potem scroll zascrollal za 100 strani naenkrat, cukalo, ipd. ampak to so potem popravili.

rokiii je napisal/a:
Tudi iz vidika developerja je koncept Mac OS X Finder-ja biggest fail ever - ._fsEvents anyone?.
Iz vidika tistih, ki oblikujejo lahko zagotovo trdim da je na ekvivalentnem PC prenosnike experience bolj smooth za Adobe programe kot na macbook pro-ju (testiral Photoshop). Že sam zoom deluje bolj tekoče.

Kaj ima developer s .fseventsd mapami? Tudi Windows ima cel kup packarij, ki jih rine tudi na kake zunanje diske ali secondary particije. Meni zoom na MBP v Photoshop dela supertekoče, in na sploh vsi Adobe programi.

Se pa strinjam da Apple kake osnovne stvari zna pacati v nedogled -- en bug sem javil že pred 5 leti, in se še niso lotili.

V zadnjih 2 verzijah OSX so total zasral Spotlight search, ker ima cel kup bugov.

Oba sistema sta površno narejena. Windows ma tut cel kup pomanjklivosti, recimo sistemski C:\ disk mi v tray označi kot removable? Moraš potem hekat v registru. Search včasih meče ven nerelevantne rezultate, ali pa sploh nič, itd.

Je pa OS X za programiranje definitivno pred Windows.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 14.05.2016 18:15:56
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@frin:
jap in nisem edini v službi s to težavo z login in drugim ekranom =\ na žalost... poznam najmanj 3 s katerimi delam, lahko da jih je tudi več - nisem ostale spraševal...

jap to je ta BSOD. Načeloma hardware issue ne bi smel biti. Priklopljene so slušalke preko 3.5mm in 24 al 25" Dell (pozabil) preko thunderbolt ter Apple keyboard, iPhone dock in Logitech MX Master miška.

"Kaj ima developer s .fseventsd mapami? Tudi Windows ima cel kup packarij, ki jih rine tudi na kake zunanje diske ali secondary particije." - Windows in vgrajene aplikacije nikoli ne ustvarjajo temp datotek. Temp datoteke izvaja Office Word in morebiti drugi programi (od njih odvisno) ampak še te samo zato da si vodi trenutno stanje dokumenta, ki se kasneje pobriše ob pravilnem izhodu iz programa. V primeru, da se ne bi, pa ostane gor, da lahko nekdo recover-a zadevo...

Če si dober programer in uporabljaš VCS (git) in developeaš na macu, boš vedno moral .fsevent in ostalih prčkarij dajat v .gitignore... tudi ko zipaš kakšen folder in pošlješ na PC ali linux, pričakuj da bo folk vidu tvoj crappy temp folder in te temp fajle notri... Brez potrebe... Finder bi lahko indexiral zadeve nekje kjer ne bi bile v napoto, ne pa v čisto vsak folder za relevantni folder -.-'

Glede Adobe in zoom, pa dvomim da si testiral face to face... ne moreš trdit nekaj če sem na lastne oči videl XD očitno razliko in oba laptopa imata integrirane grafične od Intela....

Glede removable pa iskreno rečeno nisem opazil, dokler mi nisi omenil =). Sem poskusil c: remove-at pa ne dovoli, tk da no worries... Načeloma opcija več, če ne naredi škode ni hudo, tak da ni take krize... je pa zanimivo, zakaj je to na voljo...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 14.05.2016 18:47:16
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:

Glede Adobe in zoom, pa dvomim da si testiral face to face... ne moreš trdit nekaj če sem na lastne oči videl XD očitno razliko in oba laptopa imata integrirane grafične od Intela....

ja directx izkoristi grafično bolje kot opengl.. to sem ti tudi jaz gor napisal.. pa večkrat je bilo že to omenjeno, zato se je apple sedaj tudi lotil svojega metal apija.

ampak a boš zaradi tistih par fps uporabljal drug sistem, ki ima dosti več slabosti? jaz ne.

tudi prenos po diskih je bil v preteklosti rahlo počasnejši v osx, ampak zato, ker je hfs+ že med prenosom v veliki meri defragmiral podatke, v windowsih pa po enem tednu cela fregmantirana štala na disku. ampak kakor vem so vam ssdji olajšal to težavo.

osx + ios je pa itak odlična kombinacija. cela icloud sinhronizacija je meni super.

no nazadnje me je pa midi keyboard na iphonu čist vrgu po tleh.. neverjetno kako simpl z zelo malo latencya deluje v kombinaciji z logic-x. noro res. windowsi lah sam sanjajo kej tazga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 403
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 14.05.2016 18:47:56
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:
Če si dober programer in uporabljaš VCS (git) in developeaš na macu, boš vedno moral .fsevent in ostalih prčkarij dajat v .gitignore... tudi ko zipaš kakšen folder in pošlješ na PC ali linux, pričakuj da bo folk vidu tvoj crappy temp folder in te temp fajle notri... Brez potrebe... Finder bi lahko indexiral zadeve nekje kjer ne bi bile v napoto, ne pa v čisto vsak folder za relevantni folder -.-'

Misliš .DS_Store? To ma tut Windows Thumbs.db Very Happy .fsevents se naredi pa samo na rootu diskov.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.04.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 14.05.2016 20:45:26
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
frin je napisal/a:
Misliš .DS_Store? To ma tut Windows Thumbs.db Very Happy .fsevents se naredi pa samo na rootu diskov.


http://www.howtogeek.com/howto/windows/prevent-windows-xp-from-creating-the-thumbsdb-thumbnail-cache-files/


Pa windows 10 mislim da tega nima (nisem 100%, ampak jih nisem opazil)... zdaj pa mi prosim najdi še ekvivalenten link, kot sem ti ga našel za Windows 10, za Mac OS X Wink.... Mi boš precej olajšal uporabo Mac-a OS X...

@hhsk: ni bil tebi namenjen =) ampak ja... tistih par fps-jev je 2x več kot sicer.... ni majhna razlika ampak precej opazna... in ni samo zoom, so potem kasneje tudi druge animacije... zoom je tak najbolj osnoven Wink.


Nazadnje urejal/a rokiii Sob 14. Maj 2016 23:24; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 14.05.2016 21:07:44
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če mislite zganjat WIN vs OSX odprite svoj tread in tam "smetite". Ta ni bil odprt z tem namenom.

Very Happy

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 14.05.2016 21:21:16
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokiii je napisal/a:

@hhsk: ni bil tebi namenjen =) ampak ja... tistih par fps-jev je 2x več kot sicer.... ni majhna razlika ampak precej opazna... in ni samo zoom, so potem kasneje tudi druge animacije... zoom je tak najbolj osnoven Wink.

tudi moj prvi odgovor v tej temi ni bil namenjen tebi, pa si vseeno moral pokomentirati.. hm? veš kaj pravjo, prvo počisti pod svojim pragom Wink

če tebe motijo hitrosti animacije in .ds_store spotlight index fajli in ti to pretehta ker sistem je za tebe boljši/bolj uporaben fino, nimam jaz tukej kej. Wink
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.07.2013
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 23.05.2016 09:43:56
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj vprašal. Ima še kdo probleme z gmailom in nekaterimi drugimi Googlovimi storitvami v Safariju?

Pri meni je problem v tem, da se približno 3x tedensko zgodi, da gmail zavzame res ogromno RAMa (dvakrat več kot ga imam) in potem pride do počasnega delovanja in računalnik se hitro segreje.

Uporabljam MBA 2012 s 4GB rama in imam inštaliran extension Streak za gmail, vendar tudi, če ga onemogočim, pride do problema s spominom.

Prilagam še sliko it activity monitorja:

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 23.05.2016 10:49:28
Re: Napake z macom (neodzivnost)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@preloka49 Hitra rešitev za tole je ponovna namestitev osxa najhitrje najmanj živcev in 100% zagotovilo da bo delalo Smile

_________________
Lp,Dejc

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani