Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Upgrade na El capitan
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 403
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.03.2016 18:44:45
Re: Upgrade na El capitan
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
robi07 je napisal/a:
Hvala za info:)

A je dovolj, da grem samo na app store in kliknem namesti el capitan in bo novi osX avtomatsko nadgradil obstoječega yosemite? Če naredim tako, ali bi mi morale potem vse aplikacije in datoteke ostati na novem el capitanu?

Ker še nisem nikoli nadgrajeval na macu.... na iphonu mi je do zdaj vse še ostalo gor kadar sem posodabljal novi ios, ne vem pa kako je pri macih Smile

Lahko brez problema nadgradiš preko Mac AppStore. Izjema so kake specifične aplikacije ki namestijo svoje driverje, te bo tudi treba nadgraditi, npr. iStat Menus, Little Snitch. Preostale bodo delovale kot prej. Ne se bat če bo upgrade delal nekaj ur, pusti ga da dokonča. Včasih traja dlje če imaš precej zaseden disk ali kake konzolne aplikacije npr. nameščene UNIX aplikacije preko macports/brew.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 27.03.2016 10:45:18
Re: Upgrade na El capitan
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kooch je napisal/a:
Ja samo torej se ga ne doda ampak zamenja ne? Potem podatki stanejo na starem kar jaz razumem?
2008 je, to so še uni ki imajo srebrne tipkovnice, ni unibody se mi zdi.


Če imaš možnost vstaviti novi disk (SSD) v zunanje ohišje in ga povezati preko FW800 ali USB potem lahko že pred menjavo narediš clone trenutnega diska na novi disk in potem po menjavi bo vse enako (razen hitrosti).

Druga opcija, ki je na voljo, če imaš kak zunanji disk (priporčeno je, da je enake velikosti kot je vgrajeni disk ali večji) lahko narediš tudi time machine backup. Potem narediš bootable usb/dvd z novim os x in po namestitvi (na ssd je to precej hitro) pač restoraš iz time machine.

Drugače pa imam sam točno ta mode MBP s 4GB rama in 256GB 850 EVO in se razlika v hitrosti zelo pozna (zagon, odpiranje aplikacij in safari, mail, itunes, word). Žal pa je vse ostalo že precej zastarelo saj sem opazil, da mi niti 1080p videjev iz GoPro ne predvaja tekoče.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2014
Prispevkov: 246
Kraj: Posavje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 03.04.2016 12:53:07
Re: Upgrade na El capitan
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo!

A še komu ne poveže na el capitanu iphona preko bluetootha, da bi poslal slike preko airdropa?

Jaz sem kakšen teden nadgradil osx na el capitan in do takrat sem lahko normalno in brez problema pošiljal slike iz iphona preko aidropa na maca....danes sem želel prenesti nekaj slik preko airdropa in ni šlo. Šel sem tudi na nastavitve, telefon mi je zaznalo, napisalo je tudi kodo in sem jo tudi potrdil na telefonu in kliknil Pair, napisalo je connected ampak cez sekundo je pa spet napisalo not connected.

Ali ima še kdo takšen problem na el capitanu ter ali kdo ve kako (če je sploh možno) to popraviti, da bo delalo?

_________________
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
___________________________
 iPhone 15 Pro
 Macbook Air M2
 Apple Watch 7 45mm Red
 Apple Airpods 3
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.02.2010
Prispevkov: 403
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 03.04.2016 14:47:26
Re: Upgrade na El capitan
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razlogov da AirDrop ne deluje je lahko več. Glede na to da praviš, da ti je prej deloval brez težav, potem imaš dovolj svež hardver.

Lahko da ti je upgrade izklopil kako nastavitev, npr. Wi-Fi in Bluetooth morata biti oba vključena, ne rabiš ju pairat, niti ne rabita biti povezana na isto Wi-Fi omrežje. V Finderju odpri AirDrop in preveri če te lahko najdejo drugi z "Allow me to be discovered by...", na iOS odpri control center in preveri podobno za AirDrop.

Če imaš Contacts only, preveri da imaš obe napravi prijavljeni v iCloud.

Druga stvar je, Personal Hotspot moraš imeti izključen, drugače ta stvar zasede broadcasterje.

Preko System Preferences > Security & Privacy > Firewall > Firewall Options preveri da nimaš vključeno "Block all incoming connections", če imaš Firewall na off potem ni relevantno.

Tu imaš uradna navodila: https://support.apple.com/en-us/HT203106
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2014
Prispevkov: 246
Kraj: Posavje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 03.04.2016 15:23:22
Re: Upgrade na El capitan
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za nasvete....vse sem že poskusil in še vedno ne deluje Confused




frin je napisal/a:
Razlogov da AirDrop ne deluje je lahko več. Glede na to da praviš, da ti je prej deloval brez težav, potem imaš dovolj svež hardver.

Lahko da ti je upgrade izklopil kako nastavitev, npr. Wi-Fi in Bluetooth morata biti oba vključena, ne rabiš ju pairat, niti ne rabita biti povezana na isto Wi-Fi omrežje. V Finderju odpri AirDrop in preveri če te lahko najdejo drugi z "Allow me to be discovered by...", na iOS odpri control center in preveri podobno za AirDrop.

Če imaš Contacts only, preveri da imaš obe napravi prijavljeni v iCloud.

Druga stvar je, Personal Hotspot moraš imeti izključen, drugače ta stvar zasede broadcasterje.

Preko System Preferences > Security & Privacy > Firewall > Firewall Options preveri da nimaš vključeno "Block all incoming connections", če imaš Firewall na off potem ni relevantno.

Tu imaš uradna navodila: https://support.apple.com/en-us/HT203106


_________________
I'm an idealist. I don't know where I'm going, but I'm on my way.
___________________________
 iPhone 15 Pro
 Macbook Air M2
 Apple Watch 7 45mm Red
 Apple Airpods 3
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani