Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Odklenjen iPhone?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 24.08.2007 07:09:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole je že bliže: http://iphonejtag.blogspot.com/2007/08/step-1.html
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 103
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 24.08.2007 19:50:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa tole
http://www.engadget.com/2007/08/24/iphone-unlocked-atandt-loses-iphone-exclusivity-august-24-2007/

http://www.iphonesimfree.com/

Zgleda da jim je ratal. Vprašanje kakšna bo cena?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 24.08.2007 22:46:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje, da bo za end userja kr sprejemljivo.

Kupil bos odklenjen iPhone pri lokalnem ponudniku mobitelov vprasljivega porekla in bos srecen. (s tem ne mislim, da bi bili vkradeni, ampak da ne ves kje in kak so jih zrihtali).
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 25.08.2007 00:17:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Al ga bos pa kupu pri nekomu, kjer dobis racun in ga sam odklenes Cool
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 25.08.2007 08:43:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vprasanje je, kdo bo sploh lahko legalno prodajal iPhone v Sloveniji, glede na to, da so ravnokar v javnost pricurljale vesti o pogodbi med Applom in tremi evropskimi providerji, ki jasno kazejo na to, da bo iPhone se naprej dobavljiv samo v ekskluzivnih pogodbenih razmerjih in se to le v izbranih drzavah.

Kar meni nekako, ne daje upanja za vsesplosno dobavljivost iPhone na prostem trgu. Predvidevam, da bo zato mozno kupit iPhone le pri raznih telefonskih posredovalcih tipa Mobi House (trubarjeva v Ljubljani).

Sem pa vsebolj srecen, da iPhone ne podpira UMTS, ker me zaradi tega veliko manj mika, kot bi me drugace.

Pa se nekaj, a kdo ve kaj sta tisti spodnji 2 ikoni na iPhoneu, ki sta na Engadgetu (Terminal in Installer) ter kako so prisli do njiju?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 25.08.2007 11:04:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fantje, se ena resitev. Ze jutri!

http://www.engadget.com/2007/08/24/iphone-software-unlock-competition-begins-to-heat-up/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 25.08.2007 12:40:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem koliko je smisel v tem, dokler pri nas nimamo podatkovnega paketa. A kdo ve koliko je najnižja cena za prenos podatkov brez omejitve. S tem, da cukrček kot je visual voicemail še zmeraj ne bo delu... in kaj se zgodi ko Apple v naslednjem updateu doda kakšno novo zaščito, saj ta telefon moraš redno updatetat?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 25.08.2007 14:50:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trenutno update na 1.0.2 pusti telefon se vedno odklenjen. Vendar to seveda ne pomeni nic za prihodnost.

Podatkovni paket pri Simobilu je nekoc stal okol 10 jurjev. Mobitel se vedno nima pravega neomejenega paketa. Ponuja pa 10 gb za 41 evrov, kar je pravtako starih 10 jurjev. Seveda pa se vedno telefon ne podpira drugega kot EDGE in tako super hitre HSPDA ne izkoristi.

Voicemail mene sploh ne gane, drugace je verjetno podjetnikom in poslovnezem, ki jim voicemail velikokrat resi kaksno stranko.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.04.2007
Prispevkov: 148
Kraj: Domžale
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 25.08.2007 19:20:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz se ravno ne bi preveč sekiral, če bi s kakim updateom unlock izničili. Kolikokrat pa updateamo firmware na raznih Nokiah in ostalih mobilcih. Če update preko iTunes ni avtomatičen itak ni problema, pustiš prejšnjo pa je. Problem bi bil šele če bi Apple preko updatov začel dodajat nove funkcije, razne widgete ipd... ali pa če bi slučajno pred sihronizacijo z iTunes preverjali unlock in ti potem onemogočili upload glasbe in sinhronizacijo adresarja ter koledarja. To bi pa bolj bolelo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 25.08.2007 19:46:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cvetk0 je napisal/a:
Jaz se ravno ne bi preveč sekiral, če bi s kakim updateom unlock izničili. Kolikokrat pa updateamo firmware na raznih Nokiah in ostalih mobilcih. Če update preko iTunes ni avtomatičen itak ni problema, pustiš prejšnjo pa je. Problem bi bil šele če bi Apple preko updatov začel dodajat nove funkcije, razne widgete ipd... ali pa če bi slučajno pred sihronizacijo z iTunes preverjali unlock in ti potem onemogočili upload glasbe in sinhronizacijo adresarja ter koledarja. To bi pa bolj bolelo.


Mislim, da s takim telefon brez updatea rata hitro neuporabno in nevarno celo.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 25.08.2007 22:02:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mah pa sej. Pride update pa pocakas 2-3 tedne preden ga nalozis, da vidis ce unici hack. To se zelo hitro vidi ce ljudjem zacenjajo odpovedovat. V 2-3 tednih je pa ziher tudi ze nov hack za update. Potem ga nalozis Smile

Sem danes na Simobilu gledal Nokio n95 in mi sploh ni vec tako vsec. Pa se s tem nadleznim Vodafone softwarom serjejo :evil:
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 26.08.2007 12:47:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
N95 imam sam, vendar mobitelovo. Drugace pa se Vodafone software se da hitro odstranit.

Fantje, Apple ima moznost remotely updateat firmware brez da se vi zavedate. Ne vem, ce lahko resnicno updateajo ves kernel, a vsaj dodatne funkcije so do sedaj ze poslali na telefone (recimo upload to .mac gallery).
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 26.08.2007 15:47:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Remoteley dvomim, morda upgrada ob sinhronizaciji. Ampak naceloma v nobeni programski opremi updati niso prikriti. Vsak program/OS te vprasa ce zelis ta in ta upgrade. Da ne govorim o firmwaru.

Drugace pa se vodafone software ze da odstranit, vendar pa bi to lahko vplivalo na garancijo. Kaksne so pa kaj izkusnje z n95? Ali so vse funkcije uporabne, katere podpira, ali delajo "za silo" (predvsem GPS)?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 26.08.2007 19:16:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz dobim 10.tega iphona 4 gb ter in upam da bo že do tedaj unlocker že vsem dosegljiv, me pa zanima kako registrirati iphona preko itunsev?? oz če ima kdo kakšen toturial naj prelepi link!! Mitjap a si se že odločil da si ga boš nabavil??
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 26.08.2007 19:21:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse druga, razn unlockerja, ki ga bodo ljudje sprva prodajal, najdeš tule: http://iphone.fiveforty.net/wiki/index.php?title=Main_Page

Preložil nakup, ker bom morebiti začetek naslednjega leta šel sam v USA. Pa če se nakup pri nas ne bo dal prej opraviti, ga bom šele takrat vzel.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 26.08.2007 20:50:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:

Preložil nakup, ker bom morebiti začetek naslednjega leta šel sam v USA. Pa če se nakup pri nas ne bo dal prej opraviti, ga bom šele takrat vzel.


Zelo zanimiva informacija! Laughing


N95 je zelo uporaben telefon, najvecji manko preslaba baterija in potem je tuka se bolj skromna kolicina RAMa. To obcutis sicer le v ekstremnih situacijah. Ce bi recimo zelel hkrati laufat navigacijo in s pomocjo multitaskinga se brskat po netu. Drugace v vecje tezave se nisem prisel, vse kar je, zadnji firmware ima neki defekt, da obcasno kaksnega pritiska tipke ne zazna najbolje, tako se mi zgodi, da po 2x dolocene zadeve potrjujem.

Drugace pa je WiFi v telefonu mega, lahko skypeam brez vklopljenega racunalnika.

Garancije pa s tem ne zgubis, ker nisi nic drugega naredil kot telefonu zamenjal product code (program na kompjutru, ki preko usb kabla telefonu zamenja product code) in je zadeva 100% povratna nazaj. Firmware update se izvaja pa itak preko Nokijinega Software Updaterja in je 100% legitimen in celo zaželjen.

Back to the iPhone. Če bo prihodnji iPod, ki bi ga naj obelodanili 5. septembra, resnicno vseboval wifi in safari, mi bo od takrat naprej vseeno za iPhone.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 26.08.2007 22:03:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem v sredini oktobra upravicen do obnovitve narocniske pogodbe in s tem novega telefona, tako, da imam do takrat cas da se odlocim kako naprej. Ce bi izdelali aplikacijo za iPhone, ki bi mu dala GPS zmogljivost (v stilu OZI Explorer, MapViewGPS) ga pa takoj kupim Very Happy
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 27.08.2007 07:10:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Skoci pogledat na moj blog, Nokia bi znala 29.8.2007 napovedati prenovljeno N95 z 8gb flash spomina in verjetno podvojenim RAMom. Potem bi edina pomanjkljivost ostala odsotnost touchscreena (napram iphoneu).
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 27.08.2007 08:53:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dober blog Very Happy

Sem prebral, kar si napisal o novi N95. Mi je zelo vsec, da bo imela vecji ekran, cetudi bo brez memory slota (8GB je cez glavo). Je pa vprasanje ce ne bodo vecji in boljsi ekran, vec RAMa in nasploh vsi dodatki iznicili boljse baterije. Koliko pa sedajsnja zdrzi? Mislim pri normalni uporabi telefona in morda kot mp3 player.

Sam imam sicer veliko veselje nad touchscreeni, zato mi je iPhone tako zelo vsec. Morda kdo ve, ce se za iPhone pripravlja kaksen ne-Applovski software. Pri tem mislim na programe. Res bi bil zelo vesel ce bi kdo naredil GPS programcic in povezljivost z Bluetooth antenami Confused
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 27.08.2007 08:59:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole sem zdejle na youtube najdu:



BTW: Kako integriras movie na stran od foruma? Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani