Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
Spring Forward, 9. marec
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #181   Objavljeno 10.03.2015 00:12:27
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ura je po moje čist bv. Jo mam na telefonu.

Macbook - res da ni workhorse, ampak to niti ne želi bit. Je ultraprenosen. Torej - za bolj ali manj pisarniško delo. Pa če smo odkriti - benchmark tega proca je ranga core 2 duo - na taki bukici pa sem prelamljal knjige in revije, obdeloval fotke, celo renderiral v sili. Torej bo za ta pisarniško nezahtevno delo več kot dovolj. Res je malce drag, celo za ta namen. Pravzaprav je ipad s tipkovnico in OSX funkcionalnostjo. Mi je zelo všeč, sploh če si predstavljam, da bi moral dnevno skakat okrog z MBP. Zanimivo bo spremljati, kako dolgo bo HW sledil SW zahtevam. Mag safe ditch je pa definitivno fail. Prav tako samo en konektor. Vsi trenutno aktualni usb ključki torej odpadejo?
Pod črto se mi zdi zanimiv.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.05.2012
Prispevkov: 172
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #182   Objavljeno 10.03.2015 00:26:07
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
token je napisal/a:
tale epl ratuje prov ultra snobovski/posh shit-show.


Prav imaš! Z urami (exclusive line) so očitno odprli novo fronto oz. našli tržno nišo med japiji. Ciljna publika za ekskluzivne smart ure, ki imajo življensko dobo max nekaj sezon, niso niti kupci AP, Pateka, Jeger LC, Vacherona, Baume Mercier, Franck Muller in podobnih manufaktur niti tisti ki mogoče sežemo do kakšnega IWC, Rolija, Omege ipd. (Ker veljajo ure za tradicionalni moški nakit) ampak je zadeva nastavljena direkt za japijevsko sceno ala Vertu.

Ko sem lani dobil Gear S prvih par dni od pozitivnega prsenečneja skoraj nisem mogel zapreti ust (Tizen res dobro opravlja funkcijo), po mesecu, ali dveh telefoniranja preko ure, jogging pripomočka, navigacije,...pa je zadeva pristala na polici skupaj z Moto360 kot še en ex. gadget, na roko pa je spet šel stari dobri automatic.


Nazadnje urejal/a msrn Tor 10. Mar 2015 00:30; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #183   Objavljeno 10.03.2015 00:26:33
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih






Apple be like

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 379
Kraj: London
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #184   Objavljeno 10.03.2015 02:02:25
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hm veliko je govora o tem kako pogosto bo izhajal Apple Watch, sam sem mnenja, da bo dozivel posodobitev vsako leto. kaj pravite vi?

glede na to, da v zivljenju nisem nosil ure, se nagibam na Apple Watch Sport (38mm), ki je tezak 25g (case) + 47g (band). ceprav ne vem kako se bom navadil na vsakodnevno nosenje, namrec fitbit flex mi je kaj hitro postal motec.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.03.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #185   Objavljeno 10.03.2015 02:28:15
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
digitalna uro vidim kot gadget, ki ne deluje brez telefona, zato se mi zdi ok za vse računalniške geeke in apple fane, ki so jim dal za vedet da brez tega po novem ne morejo živeti, mogoče tudi kot modni dodatek, je pa vprašanje kolk časa po tem buumu od predstavitve jo bo folk še nosil, ker je mal nefunkcionalna, če jo moraš polnit dnevno, in telefon imeti v dosegu, če hočes z njo karkoli. Cena osnovnega modela-špotnega se mi niti ne zdi pretirana, kr ok. se mi pa zdi da so jo predstavil kakšno leto prepozno, nič revolucionarnega razen lepe oblike, tudi občinstvo se mi je zdelo da je predstavitev watcha spemlja z manjšim zanimanjem…… mene niso prepričali, ker mi ni težko izvelčet telefona iz žepa…..v športu pa sem bolj naklonjen zapestnicam, vsaj ni treba met še telefona zraven....

V razredu prestižnega segmenta ne vidim nekega prostora za digitalno uro, tehnologija se menja, cena je v petmestnih številkah, a potem bo čez nekaj let le še zastarel kos ki ga boš lahko prodal za težo zlata v njej? sam vidim prestižno uro, kot nekaj kar je timeless, ima vrednost, kar lahko daš ali prejmeš naprej po generaciji….
Se mi zdi da je prestavljena za ljudi ki ne vedo kam bi s kešem (arabci;))
popravite me če sem videl narobe, ista ura z usnjenim paščkom stane 5000$ več, za omego stane stainless steal cca. 300, usnjen pač nekje polovica manj, smešno;) mislim da če vidim nekoga z eno okoli roke se mu bom prešerno nasmehnil in mislil kakšen cepec;)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1796
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #186   Objavljeno 10.03.2015 03:00:53
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
uzupanc je napisal/a:
digitalna uro vidim kot gadget, ki ne deluje brez telefona, zato se mi zdi ok za vse računalniške geeke in apple fane, ki so jim dal za vedet da brez tega po novem ne morejo živeti, mogoče tudi kot modni dodatek, je pa vprašanje kolk časa po tem buumu od predstavitve jo bo folk še nosil, ker je mal nefunkcionalna, če jo moraš polnit dnevno, in telefon imeti v dosegu, če hočes z njo karkoli. Cena osnovnega modela-špotnega se mi niti ne zdi pretirana, kr ok. se mi pa zdi da so jo predstavil kakšno leto prepozno, nič revolucionarnega razen lepe oblike, tudi občinstvo se mi je zdelo da je predstavitev watcha spemlja z manjšim zanimanjem…… mene niso prepričali, ker mi ni težko izvelčet telefona iz žepa…..v športu pa sem bolj naklonjen zapestnicam, vsaj ni treba met še telefona zraven....

V razredu prestižnega segmenta ne vidim nekega prostora za digitalno uro, tehnologija se menja, cena je v petmestnih številkah, a potem bo čez nekaj let le še zastarel kos ki ga boš lahko prodal za težo zlata v njej? sam vidim prestižno uro, kot nekaj kar je timeless, ima vrednost, kar lahko daš ali prejmeš naprej po generaciji….
Se mi zdi da je prestavljena za ljudi ki ne vedo kam bi s kešem (arabci;))
popravite me če sem videl narobe, ista ura z usnjenim paščkom stane 5000$ več, za omego stane stainless steal cca. 300, usnjen pač nekje polovica manj, smešno;) mislim da če vidim nekoga z eno okoli roke se mu bom prešerno nasmehnil in mislil kakšen cepec;)


Jah lej pac vsak ma svoje mnenje ! Glede prestiznih ur bom pa tko reku ,un k kaksnokoli hoce met applovo ali rolex je zadnje k bo gledu ceno ! Če se odlocis da kupis uro k ma 15 karat zlata zih cene nebos tko gledu ! Postavis sebe v vlogo in ronaldota...je pa naš osebni problem ce bi bli vsi radi ronaldo pol se pa cenkamo in pritozujemo kolk je neki drago ! Pac se ne rint v to ospredje in to je to ! Ce bos meu kako sreco si bos privoscil sportno ali jo dobil za r. dan Smile

_________________
Don't forget to takeout profits!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1411
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #187   Objavljeno 10.03.2015 07:39:07
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Z vsemi temi razlagami o neprimerno ceni naj mi nekdo razloži, zakaj ima Mercedes nenormalno dobre rezultate sredi največje krize.

Enako velja za Apple.

Cenovna politika se pa načrtuje za profit prodajalca in ne profit kupca. To pa upam, da ste že dojeli v tem času, ko nimamo več samoupravljanja.


Fora je, da v največji krizi nekateri najbolj obogatijo, ponavadi taki, ki imajo že itak vsega dovolj in si potem lahko še več privoščijo. Prav tako moraš vedeti, da ni bilo povsod krize, recimo Kitajska večje krize ni imela in tam se Apple prodaja kot vroče žemljice.
Sej Apple je samo rekel, da so imeli večjo prodajo, niso pa povedali kje točno. Jaz sem skoraj 100%, da so jim te veliko večje številke prodaje napumpali Kitajci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #188   Objavljeno 10.03.2015 08:28:38
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ure niso nikoli bile moja strast in vidim, da res nimam pojma. Ura (enota) stane 600, usnjen pašček stane 100 in pašček iz nekega nerjavečega jekla 500 €. 500 evrov fantje Smile

A to je normalno pri urah, da so paščki tolk dragi? Jaz sem pričakoval, da bo razpon med 50 - 150 in da jih boš lahko menjaval glede na počutje.

Že vidim kako si prodajalci na eBayu manejo roke in proizvajajo paščke.

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #189   Objavljeno 10.03.2015 08:41:01
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že padajo komentarji, da si Apple očitno zelo želi postat premium blagovna znamka. Torej majhen po količini, velik po razliki v ceni/dobičku.

Dejansko Appla skor ne najdeš na sajtih tipa http://howtospendit.ft.com in to verjamem, da jim ni všeč. V tej ciljni skupini se obtačajo top denarci.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.11.2010
Prispevkov: 540
Kraj: Cupertino, California
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #190   Objavljeno 10.03.2015 08:53:46
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje mnenje. Cene v Sport ediciji niso "slabo" zastavljene, za Amerisko tržišče in njihove povprečne dohodke.

Res pa je, da je v Evropi malenkost drugace (davki in dajatve).

Cene nekaterih pasov (so brutalne), za povprečne smrtnike (ali v srednjeveški družbeni lestvici - za kmete)

Ebay in kitajčki po moje ne bodo spali nekaj tednov...
http://www.ebay.com/itm/Baseus-Genuine-Leather-Classic-Buckle-Watch-Bands-Straps-for-Apple-Watch-Black-/131451888260?pt=LH_DefaultDomain_15&var=&hash=item1e9b24a284
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.12.2012
Prispevkov: 39
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #191   Objavljeno 10.03.2015 09:22:24
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdaj se pa naj bi cene macbookov pri nas podražale? A se že ve kdaj pridejo novi k nam?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #192   Objavljeno 10.03.2015 09:32:29
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cene so visoke zaradi visokega dolarja

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #193   Objavljeno 10.03.2015 10:02:16
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se zdi pa dost pomembna zadeva Fotce Touch. Predvsem, ker se je že omenjalo, da bo prišel tudi na ekrane mobilnih naprav.

Eno je pritiskanje gumbov, še bolj pa bi blo zanimivo, če bi naprava razpoznala različne nivoje pritiska. Bi postale aplikacije za rissnjenogo bolj uporabne. Pa home button verjetno tudi ne bi rabil bit več gumb.

Zanimiva zadeva.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #194   Objavljeno 10.03.2015 10:09:36
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je kdo mogoče zasledil pri uri kakšno tipkovnico za odpisovanje emailov in smsov? Ker če tega ni potem nisem čisto prepričan kako bo to pri nas delovalo.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 15 Pro Max
Macbook Air 13 M3
Apple Airpods Pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #195   Objavljeno 10.03.2015 10:10:01
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabolcna-pita je napisal/a:
cene so visoke zaradi visokega dolarja


Tole bo še zabavno:
EUR/USD 1.0759 -0.85%

Ne tko daleč nazaj je blo še 1,3 to je že okol 20% padca!
Dejansko bodo naredili 1:1

Confused

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1572
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #196   Objavljeno 10.03.2015 10:19:12
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta ura mi nikak ne sede...brez iPhona je praktično neuporabna...za športne aktivnosti imam Garmin Foreruner in delo opravi odlično....350€ za uro, ki bo čez leto dni posodobljena? Pa preden pride k nam bo minilo nekaj mesecev...tak da ti ostane pol leta preden pride nova...Na koncu maš uro, da ne gledaš skoz na iPhona, v bistvu pa je brez iPhona neuporabna...od mene ne dobijo niti centa za uro.
Poanta te ure čist sfaljena...mogoče za ameriški trg pa da ima kako uporabno funkcijo (odklepanje, plačevanje), za evropski trg pa neuporabna.
Mislim, da se bo slabo prodajala....tako kot so zgrešili z i5C. Da ne omenjam ure za 10K....

Mi je pa všeč novi Macbook, samo nima neke zmogljivosti...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #197   Objavljeno 10.03.2015 10:27:59
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri uri je več kot očitno, da s "chiparji" ni možno zaslužit. To se je izkazalo že pri vseh dosedanjih poskusih. Zato je čist logična Applova odločitev, da začne par cenovnih razredov više in nadaljuje do vrha.

Pa saj od nekdaj počne to.

Mene bolj navdušuje USB-C. Bolj ko berem o tem novem standardu, bolj mi je všeč.
Upam, da ga res do jeseni spravijo na iPhone in iPad in zaključijo za nekaj časa z novimi priključki. Ker tale USB-C bi znal bit en zelo univerzalen standard.

http://www.cnet.com/news/usb-type-c-hands-on-its-here-and-its-great/

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #198   Objavljeno 10.03.2015 10:29:14
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MxDaviD je napisal/a:
A je kdo mogoče zasledil pri uri kakšno tipkovnico za odpisovanje emailov in smsov? Ker če tega ni potem nisem čisto prepričan kako bo to pri nas delovalo.


To prepuščajo Siri.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.01.2011
Prispevkov: 1464
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #199   Objavljeno 10.03.2015 10:31:15
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No to pomeni da bo pri nas neuporabno ker neboš mogel odpisat na sms normalno razen z predlogi.
Glede novega macbooka pa je izgleda zelo dober ampak uprašanje koliko je močan,glede na to da nimata niti fana.

_________________
Apple Watch Ultra
iPhone 15 Pro Max
Macbook Air 13 M3
Apple Airpods Pro
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #200   Objavljeno 10.03.2015 10:37:07
Re: Spring Forward, 9. marec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Macata, kakšna je možnost, da jeseni vidimo 6S v Limited Gold Edition s ceno $15.000 Smile? Pomoje obstaja.

_________________
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani