Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Naslednja
HoT mobil
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1666
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #141   Objavljeno 29.05.2017 20:39:13
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
a uporabljate LTE omrežje?
lahko, da telefon/omrežje kej zašuštra pri preklopu na 3g.

LTE.
Danes je bilo še bolj "zanimivo". Kličem nekam, enkrat pozvoni, potem tišina. Pogledam na zaslon in mi šteje sekunde, kot da je klic vzpostavljen. Prekinem, pa mi ne uspe - oz. kao izvaja postopek prekinjanja (če sem zaprl vse appe, vključno Phone, je na status baru na vrhu še vedno bilo zeleno, če sem tapnil, je vrnil Phone, ki je še vedno poskušal prekiniti).
Po hard resetu tega klica ni bilo na spisku.
Sem pa pozabil vprašati, če je pri njih dejansko zvonilo.

A tole, da internet in klici ne delajo hkrati, pa je "specialnost" A1 omrežja ali kaj?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2010
Prispevkov: 194
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #142   Objavljeno 30.05.2017 06:36:27
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot sem že povedal se tudi meni v zadnjih 4 tednih odkar sem prešel s Telekoma na A1 skoraj vedno pojavijo težave pri klicanju, po navadi okrog 20. minute pogovora. Takrat se zgodi, da naenkrat več ne slišim sogovornika - preveril sem z več napravami.

Verjetno je največ, kar lahko naredimo, da A1 poročamo o težavi, če v doglednem času ne uredijo, pa hello again, Telekom. Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #143   Objavljeno 30.05.2017 09:48:38
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, jaz pa moram reči, da sem iz simobila šel na bob in nato na HOT in do sedaj še nisem imel problemov ne s klici ne z netom. cca 6let vse ok.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1089
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #144   Objavljeno 30.05.2017 10:08:42
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Par stvari me zanima. Ženino številko so danes prenesli iz Telekom na HoT. -Od zjutraj ko sem zamenjal sim kartici se je iMessage že 3x aktiviral in posledično je šlo 0.3€ iz računa
-polnjenje sem dal na trajnik. Tam sem videl da mi je odtegnilo 2x 10€
-Če sprejmem web.si profil prejemnik lahko prejema MMS, ali jih lahko tudi pošilja?
-čeprav Hot gostuje pri A1 data roaminga verjetno ni potrebno imeti vključenega?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27210
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #145   Objavljeno 30.05.2017 10:46:51
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut je napisal/a:
Par stvari me zanima. Ženino številko so danes prenesli iz Telekom na HoT. -Od zjutraj ko sem zamenjal sim kartici se je iMessage že 3x aktiviral in posledično je šlo 0.3€ iz računa
-polnjenje sem dal na trajnik. Tam sem videl da mi je odtegnilo 2x 10€
-Če sprejmem web.si profil prejemnik lahko prejema MMS, ali jih lahko tudi pošilja?
-čeprav Hot gostuje pri A1 data roaminga verjetno ni potrebno imeti vključenega?


- iMessage se verjetno ni pravilno aktiviral... in zato poskusa periodicno... Preveri, ce imas kljukico pri telefonski stevilki v nastavitvah iMessage ...

- Pri MMSih nevem, ce so ze kaj resili ... Jaz sem nekaj probaval na zacetku... pa ni delovalo... Sem namescal profil, ki pride samodejno... pa so mi ta profil tudi poslali iz tehnicne pomoci ... pa nic ... Potem nisem vec probaval, ker imam HoT kartico v Huawei P10 ...

- Roaming imas lahko vkljucen... ker ti kolicine itak veljajo tudi v EU... edino ce potujes izven EU Smile ... Drugace pa za uproabo v Sloveniji ni ptorebno imeti vkljucen roaming ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #146   Objavljeno 30.05.2017 11:52:59
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut je napisal/a:
Par stvari me zanima. Ženino številko so danes prenesli iz Telekom na HoT. -Od zjutraj ko sem zamenjal sim kartici se je iMessage že 3x aktiviral in posledično je šlo 0.3€ iz računa
-polnjenje sem dal na trajnik. Tam sem videl da mi je odtegnilo 2x 10€
-Če sprejmem web.si profil prejemnik lahko prejema MMS, ali jih lahko tudi pošilja?
-čeprav Hot gostuje pri A1 data roaminga verjetno ni potrebno imeti vključenega?


iMessage aktivacija ni uspela, ker imajo na HoT neke čudne probleme da tu in tam komu ki prenese številko ne gre več aktivirat, na prvotno 069 gre načeloma vsem. Aktivacija je ujeta v "neskončno zanko" in bo jemalo 10 centov skoraj vsako uro. V izogib stroškom izklopi imessage in ga ponovno vklopi, s tem da tokrat ne potrdit aktivacije pri "your carrier may charge for activation sms" in se bo tako imessage aktiviral samo na mail od apple ID. Deluje enako, moteče je samo za prejemnika, ker mu pač napiše da je bilo poslano z "maila"
MMS-ov ne gre pošiljat od prvega dne in se to že malo dolgo vleče.

Najhuje je, da HoT številke ne gre registrirat na nobeno international storitev, ki zahteva preverjanje številke z vnosom SMS verfikacijske kode, ker tega SMS-a enostavno ne dobiš.
Na Hot pomoči uporabnikom se pa delajo malo nevedne in "obrnite se na Apple", češ da pri njih vse deluje, čeprav so na Hofer facebooku potrdili, da je to težava in jo baje rešujejo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #147   Objavljeno 30.05.2017 11:54:30
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


Ne gre na Facebook, ne gre na Revolut, ne gre na Skype...
Katastrofa, da niso tega predvideli preden so začeli prodajat SIMe
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1089
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #148   Objavljeno 30.05.2017 12:11:28
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
so mi na HoT poštimali glede aktivacije, se opravičili in naredili dobroimetje za vse aktivacijske razen za prvega.
-pri mms mi je poglavitno da jih lahko sprejme, pošilja pa naj preko iMessage ali kakega messengerja...
-za roaming sem vprašal zato, ker imam izkušnje tudi iz T2. Tam je šele zmeda. Tukaj je vse jasno. Ji bom pustil na off, če bo pa kaj rabila si bo v tujjini vključila

Glede trajnika kdo kaj ve?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27210
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #149   Objavljeno 30.05.2017 12:37:17
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut je napisal/a:

Glede trajnika kdo kaj ve?


A tisto 2x10€? To ti je verjetno napisalo, ko si ga aktiviral... vsaj spomnim se, da je bilo to napisano ob prvi aktivaciji samodejnega polnjenja ... Smile ...

Ko aktiviras samodejno polnjenje in nastavis, da se ob stanju nizjem kot 2€ samodejno polni recimo za 10€ stanje pade po 2€ za to ti tako se enkrat napolni. Tako imas recimo aktivirano tarfio HoT Maxi in na racunu stanje 10,01€ ... ki caka na to, da mine 30 dni da se ponovno aktivira nova tarifa ... Prvic ti torej odrta dvakrat po 10€ ...

Tale citat HoT supporta sem pobral na drugem forumu

Naj vas ob tem opozorim, da v primeru izbranega avtomatskega polnjenja dobroimetja ob stanju, ki je nižje od 2€ in prve aktivacije paketa, se bosta izvedli 2 polnjenji. Prva je bila potrebna za aktivacijo vašega paketa, druga zaradi stanja, ki je bilo nižje od 2€.
Od sedaj naprej bo izvedeno avtomatsko polnjenje samo ob stanju, ki bo nižje od minimalno določenega.
Gre za normalen in pravilen postopek, ki ne vpliva na vaše dobroimetje in na samo aktivacijo paketa.


_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1089
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #150   Objavljeno 30.05.2017 13:47:11
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1666
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #151   Objavljeno 30.05.2017 16:58:09
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je tole, danes je bilo spet:

Prekinem in obtiči na "call ending". Takrat karkoli v povezavi s telefonskimi funkcionalnostmi ne deluje. Danes je izginilo po kakšni minuti. Takole na pamet mi deluje, kot da telefon čaka na kakšno potrditev s strani omrežja, preden zaključi seanso. V Settingih ni bilo nobenih error logov s tem v zvezi.

(Fun fact: Obe mobilni številki, pri katerih se mi je včeraj in danes to zgodilo, sta pri A1.)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #152   Objavljeno 30.05.2017 19:38:17
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa ce ti samo telefon j**e ?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1448
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #153   Objavljeno 30.05.2017 20:52:38
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To se tudi meni obcasno dogaja in fotru isto (telekom).

To je problem verjetno v telefonu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1666
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #154   Objavljeno 30.05.2017 21:15:08
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne more biti telefon, ce ni nobenih error logov v Settingih, ko se je to zgodilo. Pa "magicno" se je to pricelo po prehodu na HoT, prej nikoli. Razen ce bo kaksna fora s SIM karticami - enkrat se mi zdi, da so eni imeli nekaj s tem v zvezi probleme.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #155   Objavljeno 03.06.2017 23:08:35
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi, tisti, ki ste zdej na HoTu, ste naceloma zadovoljni? Kolikor sem spremljal so bili zacetni problemi pri prenosu stevilke, vklopu imessesiga in zaradi stevilke ki se zacne na 069 pri spletnih servisih?

Premisljujem o prehodu iz a1 na hot, tako da bi prenesel stevilko. To lahko pricakujem da bo trajalo ene 3 delovne dni? Ima kdo vklopljeno opcijo lte, hitrost do 50mb?
Kako je z intervalom? Ko vklopis in izberes paket,od takrat 30 dni, ali je kak interval kot so pri a1, 7, 28 itd.?

Kako je v tujini? Hitrost interneta? Operaterja lahko izberes katerega koli?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27210
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #156   Objavljeno 04.06.2017 06:40:22
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naceloma je tako, da zadeve delujejo... ce pa ne, se pa trudijo, da bi bilo tezav cimmanj...

Prehod traja en deloven... ce torej oddas zahtevek v delovnem casu, ko se izvajajo (ure so nekje objavljene... so pa nekako na pamet od 8:00 do 16:00 ure... in ob petkih do 13:00), bo stevilka prenesena naslednji delovni dan...

Izbrana tarifa je veljavna 30 dni od aktivacije...

V tujini je enako kot ce bi imel A1 stevilko... hitrost interneta pa je odvisna od lokacije... je pa v osnovi omejena na 20/5, z doplacilom pa 50/10... Doplacilo je po mojem mnejnu brezveze... edino za tiste, ki imajo res viska denarja... itak ti to ne garantira, da bos take hitrosti tudi dosegel...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #157   Objavljeno 04.06.2017 07:34:39
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi če ga oddam jutri, znam biti že torek na hotu, in se znebim A1, še pred novim ciklom Smile

Jest, ti imas ziher vec stevilk, kako se na A1, a ko si v Safariju in nalagaš strani se opazi razlika med polnim LTE in Hoferjevim 20mb? Se da kak test nardit, kako je v praksi... Na vmesni stvilki raje ne vključim imessiga ne? Tako se lazje izognem da potem ne bi delal...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27210
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #158   Objavljeno 04.06.2017 08:25:51
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dixidoov je napisal/a:
Se pravi če ga oddam jutri, znam biti že torek na hotu, in se znebim A1, še pred novim ciklom Smile

Jest, ti imas ziher vec stevilk, kako se na A1, a ko si v Safariju in nalagaš strani se opazi razlika med polnim LTE in Hoferjevim 20mb? Se da kak test nardit, kako je v praksi... Na vmesni stvilki raje ne vključim imessiga ne? Tako se lazje izognem da potem ne bi delal...


Tako je... ce bos jutri zacel prenos stevilke do 16 ure... raje prej... in ce bo vse OK... bo stevilka v torek zjutraj na HoT-u... tako je bilo pri meni, ko sem prenasal zenino stevilko iz bob-a na HoT...

Primarno se vedno uporabljam A1 (sluzbena stevilka), tadrugo bivso privatno pa imam na HoT... Hitrost je taka, da se pri brkaanju po spletu in uproabi vsakodnevnih servisov, ne opazi razlika med polno odprtim A1 LTEjem in na 20/5 zaprtim LTEjem preko HoT -a... se celo pri speedtestih je tako, da pri A1 mariksdaj dobim hitrost nizjo od 10 Mbit/s... recimo prejsnji teden sem v Ljubljani zraven A1 poslovne stavbe nameril komaj okoli 5/5... Taksnih hitrosti, kot sem jih nameril pred casom, ko je slo tudi preko 100Mbit/s pa mi ze nekaj casa ni uspelo namerit... veliko bolje pa je izven mest... Doma imam recimo okoli 80/40 ... preko HoT pa se kazalec pri speedtestu ustavi pri dobrih 20 Mbit/s pri downloadu... Wink

Tole je trenutno izmerjena hitrost preko HoT in nekaj zgodovine:





Glede iMessage je vseeno... ce imas tako stevilko, da bo problematicna... se bo lahko kaj zalomilo... kolikor berem, imajo najvec problemov tisti, ki imajo bivso Vegino, kasneje Tusmobilovo oz. sedaj Telemachovo omrezno skupino... torej 070... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #159   Objavljeno 04.06.2017 09:04:30
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali je res nekje sem prebral, da ne dobiš sms ob zgrešenem klicu v primeru ko je telefon ugasnjen oziroma airplane mode?

Hvala.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2009
Prispevkov: 274
Kraj: Murska Sobota
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #160   Objavljeno 04.06.2017 09:41:25
Re: HoT mobil
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Želim prenesti A1 predplačniško in ne dobim povratnega sms za kodo, je mogoče kaj narobe pri njih ........
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani