Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
MacBook Pro problem
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 18.10.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #101   Objavljeno 13.01.2015 11:25:01
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sedaj nekako dela ko imam izklopljen Bluetooth in določene ostale funkcije.
Še vedno pravim, da največja sramota za apple do sedaj. Ne bi rekel, če bi ga uporabljal za gejmanje, ampak za službo, pa da osnovno wifi ne dela na macbook air, ki nima utp porta. Pa to je joke.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9142
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #102   Objavljeno 13.01.2015 12:31:57
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najbolj sigurno bo Applov router.

Bluetooth in WiFi se v določeni kombinaciji motita (nekaj v povezavi s podobnimi frekvencami). Torej novejši WiFi standardi rešijo problem. Če se prav spomnim, je bil WiFi problem na Airu povezan ravno s starimi WiFi standardi.

Če pri Applu nagaja WiFi, naredi novega userja na mašini in probaj, če v njem tudi nagaja. Pogosto že samo to reši problem.

Pa še ena moja izkušnja.
Imel sem problem, da mi je zelo nihal signal. Tolk močno, da se ene mašine sploh niso mogle skonektat na wifi. Potem sem pogledal, kako je kaj z ostalimi routerji v bližini. Ugotovil sem, da imajo precej pogosto nastavljen enak kanal, kot sem ga imel jaz (automatsko). Potem sem spremenil moj router na en kanal, ki ga ni imel noben od okoliških wifijev in problemov z nihanjem signala ni bilo več.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 18.10.2006
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #103   Objavljeno 13.01.2015 13:42:56
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To sem tudi jaz naredil za kanale in je pomagalo, dela kot se šika.

Berem po forumih, da tudi z apple routerjem ne dela, kar pomeni da je, prvič napaka večih različnih stvari, drugič ni vezana na strojno opremo. Kot pravim, izbrisal sem določene config fajle, ugasnil tisti awdl protokol in dal router na channel 1. Dela kot mora. Nič drugega ni pomagalo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.11.2011
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #104   Objavljeno 31.01.2015 16:48:36
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej sploh nevem kje nej začnem. Imam Macbook pro retina. Imel sem ga že 3x na servisu, 1. zaradi zaslona, ker namreč ni delovala kamerca... Pro servis je zelo hitro porpavil. Potem je šel ven iz garancije začela se mi je pa dodatna garancija katero sem kupil pri Istore. Po 3 mesecih uporabe se je mac začel samo še sesuvat tako da sem ga nesel na Istore. Istore ga je nato odnesel na servis sisetm ena. po 3 tednih čakanja sem ga dobil nazaj in že po 2urah uporabe so se mi začele pojavlati črte na zaslonu, zamrzovanje..... Ni mi preostalo drugega kot da ga odnesem nazaj. No po 4-5 tednih so ga le popravili. Zdej je minilo 4 mesece od uporabe in mi je prvo crknu HDMI, danes USB, wifi bol ne dela kot da bi delal in smešno se bo slišalo ampak takrt ko dela in ko priklopim dodatni disk mi zače internet delati za 70% slabše. Kaj nej si človek sploh še misli o macku (applu)... Vem pa da nebom več nosil maca na servis da ga popravjo se mi zdi da lahko zahtevam novo napravo, če tale moja že tok slabo izdelana?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.12.2011
Prispevkov: 640
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #105   Objavljeno 31.01.2015 17:13:59
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težko boš dobil novo napravo. Pač comp kot comp, z vsakim so lahko problemi, je pa jeza večja ker mac stane celo premoženje
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #106   Objavljeno 31.01.2015 18:35:22
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak lahko zahteva novega maca, glede na toliko popravil in težav ki jih ima.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.11.2009
Prispevkov: 6
Kraj: Šmarješke Toplice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #107   Objavljeno 31.01.2015 18:38:52
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, zanima me, ali ima kdo izkušnje z menjavo ekrana na MBP zaradi mrtvih oz. "stuck" pikslov? Na dveh mestih na ekranu mi namreč par pikslov skupaj sveti samo zeleno. Ali je to upravičen razlog za uveljavljanje garancije? Kaj bodo na to rekli na servisu?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.11.2011
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #108   Objavljeno 31.01.2015 18:39:37
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scrm je napisal/a:
Itak lahko zahteva novega maca, glede na toliko popravil in težav ki jih ima.

Ja sej piše tut v garanciji da pri požarih udarih strele in nepravilnem popravilo dajo novo izdelek... Mapak je treba razmislt, če se splača sploh še kdaj kupt macka? Človek da tok dnara za odgriznen jabuk z namenom da bo delal tko k more v zameno dobiš pa gniu jabuk... katastrofa
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.11.2011
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #109   Objavljeno 31.01.2015 18:41:27
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vocko je napisal/a:
Pozdravljeni, zanima me, ali ima kdo izkušnje z menjavo ekrana na MBP zaradi mrtvih oz. "stuck" pikslov? Na dveh mestih na ekranu mi namreč par pikslov skupaj sveti samo zeleno. Ali je to upravičen razlog za uveljavljanje garancije? Kaj bodo na to rekli na servisu?

Seveda da ti bodo zamenjali, če imaš še zmeraj v garanciji. Meni so ga menjali zaradi nedelujoče kamere.. Tukaj gre pa za napako v zaslonu tako da je to njihova napaka.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #110   Objavljeno 31.01.2015 21:25:19
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
andykrkl je napisal/a:
Ja sej piše tut v garanciji da pri požarih udarih strele in nepravilnem popravilo dajo novo izdelek... Mapak je treba razmislt, če se splača sploh še kdaj kupt macka? Človek da tok dnara za odgriznen jabuk z namenom da bo delal tko k more v zameno dobiš pa gniu jabuk... katastrofa


To, da si imel pac napako v startu se lahko zgodi z vsako napravo pa nima veze koliko stane. To, da so pa servisi nesposobni in da so ti po možnosti se oni pri serviseranju kaj frderbali pa nekak ni applova krivda.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.11.2008
Prispevkov: 70
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #111   Objavljeno 18.03.2015 22:08:39
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
PrizeMac je napisal/a:
Pozdrav,

na monitorju se mi je pred nekaj tedni pojavila svetlo zelena navpična črta, opazil sem, da je nekaj narobe z monitorjem, nato pa je čez dva dni zmanjkala. Do danes je kazalo, da je z zaslonom vse v najlepšem redu, ko se mi je napaka ponovila, na isti strani monitorja, le na drugi lokaciji. Mac mi ni v tem času padel ali udaril ali kaj podobnega. Ali kdo ve, kje je težava?

Hvala in lep pozdrav vsem.


no... avgusta se mi je to zgodilo, svetlo modra črta, se mi je kar pojavila na ekranu, takrat drugič (prvičsamo nekaj dni), mislim, da po updatu Yosemita, pa so mi rekli, da je šla grafična, pa naj menjam monitor, pa da so šli konektorji, v glavnem, naj plačam mov monitor itd. Pred dvema, po 4 mesecih, ko sem posodobil os x je črta ponovno zmanjkala... še dobro, da se nisem odločil, da za 4 leta star MBP ne vložim denar...

Zakon!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #112   Objavljeno 19.03.2015 12:37:50
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Torej, problem je sledeč Smile
Macbook pro 13 early 2011 (i5 2,3GHz, 4GB RAM) naložen Yosemite.
Macbook dela tako počasi, da je to neverjetno. Če ga ugasnem in ponovno prižgem, potrebuje 2.15. minute, spodaj pa še je par programov, ki sem jim izmeril čas, ker se mi zdi da traja celo večnost da se zaženejo:
Safari: 6sec
Mail: 6sec
Word, excel, powerpoint 2011 for mac: 25sec
PS6: 18 sec
Iphoto: 25 sec
Nasplošno pa deluje računalnik izredno počasi, če imam aktivnih več programov, npr. 3-4 je vse skupaj kot da bi delal v win95..

Prosim da, če ima kdo enak laptop, poroča kako deluje njemu, oz. če je to, kar se meni dogaja normalno??
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.11.2011
Prispevkov: 158
Kraj: Portoroz
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #113   Objavljeno 19.03.2015 14:59:41
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je napisal/a:
Pozdravljeni,

Torej, problem je sledeč Smile
Macbook pro 13 early 2011 (i5 2,3GHz, 4GB RAM) naložen Yosemite.
Macbook dela tako počasi, da je to neverjetno. Če ga ugasnem in ponovno prižgem, potrebuje 2.15. minute, spodaj pa še je par programov, ki sem jim izmeril čas, ker se mi zdi da traja celo večnost da se zaženejo:
Safari: 6sec
Mail: 6sec
Word, excel, powerpoint 2011 for mac: 25sec
PS6: 18 sec
Iphoto: 25 sec
Nasplošno pa deluje računalnik izredno počasi, če imam aktivnih več programov, npr. 3-4 je vse skupaj kot da bi delal v win95..

Prosim da, če ima kdo enak laptop, poroča kako deluje njemu, oz. če je to, kar se meni dogaja normalno??



isto pri meni Razz
bo treba nadgradit vse skup Very Happy al pa novega notebook-a ;P

_________________
Iphone 7 Plus 256GB
Macbook Pro 15 i7
Apple TV
Apple Watch 3
Bico
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 607
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #114   Objavljeno 19.03.2015 15:15:05
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je napisal/a:
Pozdravljeni,

Torej, problem je sledeč Smile
Macbook pro 13 early 2011 (i5 2,3GHz, 4GB RAM) naložen Yosemite.
Macbook dela tako počasi, da je to neverjetno. Če ga ugasnem in ponovno prižgem, potrebuje 2.15. minute, spodaj pa še je par programov, ki sem jim izmeril čas, ker se mi zdi da traja celo večnost da se zaženejo:
Safari: 6sec
Mail: 6sec
Word, excel, powerpoint 2011 for mac: 25sec
PS6: 18 sec
Iphoto: 25 sec
Nasplošno pa deluje računalnik izredno počasi, če imam aktivnih več programov, npr. 3-4 je vse skupaj kot da bi delal v win95..

Prosim da, če ima kdo enak laptop, poroča kako deluje njemu, oz. če je to, kar se meni dogaja normalno??


Če imaš še HDD notri, prvo poskusi teha zamenjat z SSDjem. Že to ti bo pohitrilo system.
Lahko dodaš tudi RAM. Vsaj še 4 Gb da bo vse skupaj 8Gb. (max je 16Gb).

Če to narediš, bo zadeva "letela".

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #115   Objavljeno 19.03.2015 18:40:05
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alkocelj je napisal/a:
Če imaš še HDD notri, prvo poskusi teha zamenjat z SSDjem. Že to ti bo pohitrilo system.
Lahko dodaš tudi RAM. Vsaj še 4 Gb da bo vse skupaj 8Gb. (max je 16Gb).

Če to narediš, bo zadeva "letela".



Res je, imam še starejšega MacBook Pro-ja, letnik 2011. Je bil že počasen za znoret. Sem nadgradil z 16GB RAM in SSD 256GB diskom pa sedaj zopet leti ko sneta skera Very Happy Sicer skupni vložek 200€ ampak se je izplačalo.

edit: Prej je za zagon rabil skoraj dve minuti če ne še kaj več, sedaj se zažene v 14ih sekundah. Standard aplikacije pa se odpirajo v momentu. Samo za primerjavo Very Happy

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2011
Prispevkov: 298
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #116   Objavljeno 19.03.2015 19:04:16
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
Res je, imam še starejšega MacBook Pro-ja, letnik 2011. Je bil že počasen za znoret. Sem nadgradil z 16GB RAM in SSD 256GB diskom pa sedaj zopet leti ko sneta skera Very Happy Sicer skupni vložek 200€ ampak se je izplačalo.

edit: Prej je za zagon rabil skoraj dve minuti če ne še kaj več, sedaj se zažene v 14ih sekundah. Standard aplikacije pa se odpirajo v momentu. Samo za primerjavo Very Happy

Ok hvala, torej je to to, saj sem ze dolgo razmisljal o tem da bi probal nadgradit ampak sem se moral najprej prepricat Smile
Lahko vprasam katere komponente in kje si nabavil?
Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #117   Objavljeno 19.03.2015 19:30:40
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac je napisal/a:
Ok hvala, torej je to to, saj sem ze dolgo razmisljal o tem da bi probal nadgradit ampak sem se moral najprej prepricat Smile
Lahko vprasam katere komponente in kje si nabavil?
Lp


2x 8GB ram Kingston breko bolhe, praktično novo za 100€
1x 256GB SSD Crucial na enaa za 110€

Sem pa naprej pred pol leta kupil ram in ta tedn še SSD. Verjetno bi drugič raje naredil obratno, ker prava razlika se pri meni vidi prav z novim SSDjem

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 607
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #118   Objavljeno 19.03.2015 20:57:33
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ajCloud je napisal/a:
2x 8GB ram Kingston breko bolhe, praktično novo za 100€
1x 256GB SSD Crucial na enaa za 110€

Sem pa naprej pred pol leta kupil ram in ta tedn še SSD. Verjetno bi drugič raje naredil obratno, ker prava razlika se pri meni vidi prav z novim SSDjem


Najboljš je kar oboje zamenjat/nadgradit, da samo enkrat odpiraš napravo. Rezultat je pa dlani. Very Happy

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.11.2009
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #119   Objavljeno 22.03.2015 12:33:36
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidim, da ste že nekaj pisali o WIFI problemih na MCP.

Pred tednom dni sem kupil novega, mid 2014 verzijo.
Od takrat me router TP-Link in WIFI kar štrikata.
Enkrat je 10 DL-ja, drugič 50DLja, potem tretjič 5..Tudi ping niha od 5-30 čeprav je vedno slabše..Zraven pa na starem prenosniku DL vsezskozi 70+.

Tudi Personal Hotspot iz iphone-a se noče connectat.
Kakšni nasveti? Ali je lahko kar naenkrat tisti channel na routerju zabit ali je kaj drugega?

Tole je router:

http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N

Hvala
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.08.2011
Prispevkov: 4
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #120   Objavljeno 23.03.2015 21:56:05
Re: MacBook Pro problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Prosim za pomoč. Moj MBP je začel delati nekaj počasi, ko ga zaženem po daljši neuporabi (čez noč) dela kot urca, po parih urah uporabe, dela vse počasi...ko pogledam na "activity monitor" je CPU in RAM v mejah normale, disk pa se mi zdi nekaj hudo obremenjen. (prilagam sliko) ali je to normalno???

Probal sem že marsikaj, (resete, nova inštalacija osx yosemite) zdaj mi je zmanjkalo idej...

MBP...late 2010, 2.5 i5, 4GB...

PROSIM ZA POMOČ!


_________________
Jure Zakrajšek
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani