Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Registracija Apple care
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 29.08.2007 13:57:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Morda je res za 100.000 EUR koristno. Pa se ti zdi da je to tudi za navadne smrtnike? Kako zgleda to kritje amortizacije? Placas visjo premijo in potem ti polno povrnejo? I need a little help Embarassed


To zavarovanje, za 100.000 € je v podjetju, dejansko gre za bistveno večje vsote.

Seveda pa imam tudi kot navaden smrtnik sklenjeno računalniško zavarovanje. Smotrno je predvsem v prvih treh letih, pozneje postane predrago glede na preostalo vrednost računalnika.

Računalniško zavarovanje je dejansko podaljšanje garancije. Seveda pa je treba previdno brati pogoje. V njih je jasno napisano, kaj zavarovanje krije in česa ne. Slednje tudi piše v AppleCare, pravzaprav se skorajda ne razlikuje.

Okvara računalnika je po svoji naravi "strojelom", ki ga računalniško zavarovanje krije. Okvaro se prijavi zavarovalnici, prav tako jo ugotovi in jo opiše pristojen servis (npr. Istyle). Istyle za popravilo izstavi račun, ki ga krije zavarovalnica. Odkup amortizacije je sicer dodaten strošek, ki pa pomeni, da ti ob morebitni okvari monitorja tudi po dveh letih in pol slednjega v celoti popravijo ali nosijo stroške nadomestitve. Seveda pa je odkup amortizacije časovno omejen, podobno kot to velja za Apple Care.

No razen zgoraj navedenega, računalniško zavarovanje krije tudi druge rizike, kot so požarno zavarovanje, poškodbe za primer strele, vlomno zavarovanje. Pred sklenitvijo kakršnega koli zavarovanja se je pametno pogovoriti s svojim zavarovalnim brokerjem, kaj je smotrno in kaj ne.

Jaz lahko povem, da se je meni osebno računalniško zavarovanje v preteklih letih bogato povrnilo, še posebej ker je bila takrat računalniška oprema zelo draga.

In še nekaj. Naj ne bo videz, da imam kaj proti AppleCare. Vendar vse opozarjam, da je tudi AppleCare samo zavarovanje, nič več in nič manj, ki krije nekatere rizike. AppleCare ima 15 strani pogojev, pravic in omejitev. Pod točko 11 pri omejitvah sem prebral, da npr. AppleCare ne krije okvar, ki so posledica normalne uporabe računalnika... To je pravno zelo raztegljiva definicija in veliko vprašanje je, kaj bi iztržil če bi se ti po 2 letih in 11 mesecih pojavilo, da manjkajo trije piksli na zaslonu??? Te pogoje je potrebno zelo podrobno prebrati, potem pa si izračunati, kaj je ugodneje za posameznika. Odgovora na palec ni!

Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 29.08.2007 14:56:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej: čist simp vprašanje - je normalno, da crkne piksl zato, ker je prižgan? Ne ni. Torej: če crkne piksl to ni stvar normalne rabe, ampak napaka v materialu, napaka v zasnovi izdelka ipd. Torej: to je stvarna napaka oz. motenje v normalnem delovanju stvari.

Piksl glih ni dober primer Smile Recimo mehanizem za izmet in vstavitev CDjev bi bil bolj normalna primerjava, ker lahko pride do mehanske obrabe. Obrabe materiala torej.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 29.08.2007 19:29:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Torej: čist simp vprašanje - je normalno, da crkne piksl zato, ker je prižgan? Ne ni. Torej: če crkne piksl to ni stvar normalne rabe, ampak napaka v materialu, napaka v zasnovi izdelka ipd. Torej: to je stvarna napaka oz. motenje v normalnem delovanju stvari.

Piksl glih ni dober primer Smile Recimo mehanizem za izmet in vstavitev CDjev bi bil bolj normalna primerjava, ker lahko pride do mehanske obrabe. Obrabe materiala torej.


No, piksle dejansko sploh ni problem uveljavljati. Če serviser zapiše, da je okvara posledica povečanega napona, zavarovalnica to upošteva. Isto velja tudi za mehanizem za izmet CD, saj je to klasičen strojelom.

Bolj je treba paziti, kot kaj se okvara prijavlja. Če imaš zavarovan strojelom, boš vedno uveljavljal strojelom, če garancijo pa garancijo. Vem pa, da velika večina zavarovancev sploh ne ve, kakšno zavarovalno polico poseduje. In potem skušajo uveljaviti nekaj, kar sploh zavarovano nimajo. Ampak kot si sam napisal: okvaro CD lahko prijavljaš ko napako v zasnovi, lahko pa tudi kot strojelom... Od tega je odvisno, ali boš dobil izplačano odškodnino, ali ne.

Velika večina je prepričana, da je zavarovanje enostaven finančni instrument. Pa ni. Vsako zavarovanje, tudi Apple Care vsebuje pogoje, pravice in obveznosti, ki se jih je treba držati. Zavarovanje je pogodba, ki jo je treba zelo podrobno preučiti, sicer se ti kaj hitro zgodi da si prepričan, da si zavarovan, pa dejansko nisi...



Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.05.2006
Prispevkov: 58
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 29.08.2007 20:34:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uglavnem jaz imam os. izkusnjo z zavarovanim PowerBookom proti strojelomu pri Zavarovalnici Triglav, in ko je po 1.5 leta slo eno od podnozij za RAM smo se komaj uspeli scjenkat, da so pokrili celoten racun za novo maticno plosco.

Ce bi imel AppleCare verjetno teh tezav in pregovarjanj ne bi imel, na tri leta pa mislim, da pride AppleCare vsaj za "drazje" jabke ceneje kot pa, da placujes zavarovalnici.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 29.08.2007 22:14:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
igor je napisal/a:
Uglavnem jaz imam os. izkusnjo z zavarovanim PowerBookom proti strojelomu pri Zavarovalnici Triglav, in ko je po 1.5 leta slo eno od podnozij za RAM smo se komaj uspeli scjenkat, da so pokrili celoten racun za novo maticno plosco.

Ce bi imel AppleCare verjetno teh tezav in pregovarjanj ne bi imel, na tri leta pa mislim, da pride AppleCare vsaj za "drazje" jabke ceneje kot pa, da placujes zavarovalnici.


To, da se pri zavarovalnicah vedno moraš pogovarjati, kregati, dogovarjati je res. Ne nazadnje je za njih izplačilo škode strošek.. Dobro, jaz sem iz tega poklica, in vsaj približno vem kako pristopiti problemu izplačila, da je izvršeno na moje zadovoljstvo...

Nekje leta 90 sem sklemnil prvo računalniško zavarovanje (Triglav), bolj iz firbca kot zares, vsaj takrat sem tako mislil.. In glej ga zlomka, 14 dni kasneje je indukcijski tok uničil matično. Do danes sem iz zavarovalnin sam osebno dobil cca 4000 EUR odškodnin (strela, strojelom, pregoreli disk... ). Po kriterijih zavarovalnice sem vse prej kot dobra stranka....

Very Happy
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 30.08.2007 09:35:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepsa hvala za obsirne odgovore Very Happy

Na zacetku solskega leta bom obnovil nezgodno zavarovanje in bom spotoma se vprasal kako je s temi zavarovanji. Se pravi, da je potrebno podrobno prebrati pogoje ... paziti na amortizacijo in se kaj?

Ne vem pa koliko sem spreten v kreganju, tako da ne vem kako v primeru, da mi nebi hoteli (popolnoma) kriti skode. Glede zavarovanj res nimam izkusenj, saj nimam ne avtomobila, ne stanovanja Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 07.08.2007
Prispevkov: 63
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 30.08.2007 13:38:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Najlepsa hvala za obsirne odgovore Very Happy

Na zacetku solskega leta bom obnovil nezgodno zavarovanje in bom spotoma se vprasal kako je s temi zavarovanji. Se pravi, da je potrebno podrobno prebrati pogoje ... paziti na amortizacijo in se kaj?

Ne vem pa koliko sem spreten v kreganju, tako da ne vem kako v primeru, da mi nebi hoteli (popolnoma) kriti skode. Glede zavarovanj res nimam izkusenj, saj nimam ne avtomobila, ne stanovanja Smile


Tu imam link do računalniškega zavarovanja v zav. Triglav

http://www.triglav.si/tstran.asp?id_vrhovni=41&id_strani=255&vp=0&id=1

Pravzaprav nudijo vse zavarovalnice precej sorodne pakete, cenik pa itak kopirajo od Triglava... Uničenje v zavarovalniškem jeziku pomeni strojelom. Kaj pa zajema strojelomno zavarovanje boš zato našel pod poglavjem strojelomno zavarovanje.

Odkup amortizacije edini zagotavlja, da bo škoda poravnana v znesku kot je nastala in ne z nekimi odbitki. Je dodatna premija, ki poveča varnost.
Iz izkušenj vem, da se računalnikov starih nad 3-4 leta niti pod razno ne izplača več zavarovati.

Pri zavarovanjih vedno velja. Bolje plačati euro več, sicer se kaj hitro maščuje podzavarovanje in še kaj bi se našlo.

Very Happy
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 30.08.2007 16:37:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super!

No jutri do mene pride agent s Tilie. Imam tam ze kar nekaj let nezgodno zavarovanje, ker je bilo najugodnejse. Morda bom pa nasel kaj primernega tudi za racunalnik.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 30.08.2007 21:14:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Super!

No jutri do mene pride agent s Tilie. Imam tam ze kar nekaj let nezgodno zavarovanje, ker je bilo najugodnejse. Morda bom pa nasel kaj primernega tudi za racunalnik.


Tilia slovi po temu, da zelo nerada da denar od sebe. Večji kot je znesek, manj ga da rada. Sploh velja t v zadnjem času za vse slovenske zavarovalnice.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 30.08.2007 21:36:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej to je informativno. Bom kej vec povedal jutri. Hvala pa za opozorilo. Drugace pa dvomim da katera zavarovalnica rada da denar od sebe Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani