Jabuk
EU tarifa: 1MB podatkov za 2€
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.08.2009 08:55:30
EU tarifa: 1MB podatkov za 2€
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam eno vprašanje, če mi bo morda kdo tukaj znal odgovoriti. Klical sem tudi na Mobitel podporo, pa ugotavljam, da svetovalci niso ravno najbolj seznanjeni z novostmi oz. konkretno to stvarji.
Gre za to, da so z letošnjim poletjem (mislim da od 1. julija dalje) vključili v EU tarifo tudi prenos podatkov in sicer 1MB prenešenih podatkov za 2€ z obračunskim intervalom 100kB.

Kaj to sedaj pomeni? Ko sem z iPhone-om v tujini, mi prenos podatkov privzeto tako ali tako ne deluje, ker imam Data Roaming na Off. Vendar če kljub temu želim pogledati npr. maile (kar na serverju-imap) ali oddati GPS signal ali kakšno podobno stvar, ki ne pokuri kaj dosti podatkov, si za tistih nekaj minut vključim Data Roaming na On. Torej s tem vključim prenos podatkov in nato ko zaključim z delom, zopet prestavim na Off. Nato pa čez nekaj ur ponovim postopek oz. enako storim, naslednji dan, ter naslednji, ter tako npr. celoten teden. S tem da tudi približno ne porabim 1 MB v celem tednu.

In kot bi si človek to smiselno razlagal, ima Mobitel nek števec, ki se štarta ob vzpostavitvi povezave ter za vsakih začetih 100kB prišteje 0,2€. Vendar, če jaz npr. v eni sami seji porabim zgolj 15kB ter sejo prekinem, mi je logično, da so mi zaračunali za obračunski interval 100kB - 0,2€. Ampak, ko bom znova vzpostavil sejo, ali zopet štartam iz nule in novimi 100kB ali se ta stvar sešteva?

Torej en možen primer:
1. seja: porabim 15kB, zaračuna se mi 100kB = 0,2€
2. seja: porabim 25kB, zaračuna se mi 100kB = 0,2€
3. seja: porabim 134kB, zaračuna se mi 200kB = 0,4€
Torej skupaj sem porabil 0,2+0,2+0,4=0,8€

Drugi možen primer:
1. seja: porabim 15kB
2. seja: porabim 25kB
3. seja: porabim 134kB
Torej skupaj sem porabil 174kB oz. 0,4€

Kateri je torej pravi izračun? Upam, da nisem preveč zakompliciral in se da razbrati, kaj me muči Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.08.2009 09:06:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsaka seja se posebej zakljuci...

Recimo prenses 300 bajtov... in zapres ... zaracuna se ti 100 kB ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.08.2009 09:06:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravilni izračun je prvi... vsak nov IP je tudi nova seja. Vsi operaterji imajo tudi nek time-out, da avtomatično zaključijo sejo, če je nekaj časa neaktivna (ampak to ima vsak po svoje narejeno, tako da ti nihče ne bo mogel točno povedati, kdaj boš na novi seji in kdaj na stari).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.08.2009 10:28:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sedaj mi je vse skupaj razumljivo. Ali obstaja kakšen števec prenosa podatkov, ki bi ga imel prikazanega v ospredju - torej da sproti vidiš koliko podatkov je bilo prenešenih... tisti števec pod Usage kaže enoto v MB, tako da ne vidiš razlike med 0,50 in 0,80kB. Šteje se pa v teh 100kB intervala verjetno upload+download skupaj?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 30.08.2009 13:06:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takšnega števca pa mislim da ni.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani