Jabuk
iPhone iz Kanade
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.05.2009
Prispevkov: 100
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.08.2009 22:47:21
iPhone iz Kanade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
živjo zanima me, če je že kdo kupil iPhone iz kanade? Uglavnm jst ga nameravam, sicer mi prodajalec govori da je iPhone tovarniško odklenjen, sam me še vseeno zanima kako je s tem(če je to res), ker kolkr sm brou, u ameriki niso tovarniško odklenjeni...a pol nj bi u kanadi kao bli...kdor ve nj prosm pove Wink
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.08.2009 22:53:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jebemtiš je res tako kliknit ikono pod katero piše iskanje in je plave barve na njej pa je...
no v glavnem že stotič...
nezaklenjeni iPhoni se dajo dobit v naslednjih državah:
Belgija
Češka
Grčija
Hong Kong
Italija
Luksemburg
Macau
Malezija
Nova Zelandija
Rusija
Savdska arabija
Singapur
Slovaška
Južna Afrika
Taiwan
Tajska
Turčija
Združeni Arabski Emirati
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.08.2009
Prispevkov: 226
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.08.2009 00:33:00
Re: iPhone iz Kanade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPerooo je napisal/a:
živjo zanima me, če je že kdo kupil iPhone iz kanade? Uglavnm jst ga nameravam, sicer mi prodajalec govori da je iPhone tovarniško odklenjen, sam me še vseeno zanima kako je s tem(če je to res), ker kolkr sm brou, u ameriki niso tovarniško odklenjeni...a pol nj bi u kanadi kao bli...kdor ve nj prosm pove Wink


Jaz sem se tudi pogovarjal z lastnikom Retail Apple trgovine v Vancouvru (Pacific Centre) v Kanadi in je meni tudi zagotovil da so tovarniško odklenjeni, medtem ko sem razmišljal če bi kupil ali ne (za res nizko ceno Very Happy ) je vseh 70 že prodal v parih urah!! :S Edino me je skrbelo potem to, da bi mi naši davek nabili 20% zato sem tudi malo okleval in mi je odlična ponudba splavala po vodi.

Se je ta seznam držav kaj posodobil od takrat ko je bil tukaj 1. objavljen?

P.S. Od koga bi ga ti kupil, pa kje si ga kontaktiral?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.08.2009 05:00:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem ga kupil pred enim tednom v torontu in je ZAKLENJEN! tko da ko pridem ta teden domov ga bo treba odklenit in potem lahko povem kako in kaj.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.08.2009 06:40:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zagotovo boš plačal DDV 20%, poleg tega pa mogoče še kakšno carinsko stopnjo, če obstaja. Na diske se mi ydi, da je 8%, za telefone pa ne vem.

Pa še to moraš imeti v mislih, da boš plačal od vrednosti telefona + poštnine skupaj. Če bo notri lažna cena, ti bodo pa naši vrli cariniki ocenili vrednost telefona na italijansko vrednost - 20% DDV.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.08.2009 07:15:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Zagotovo boš plačal DDV 20%, poleg tega pa mogoče še kakšno carinsko stopnjo, če obstaja. Na diske se mi ydi, da je 8%, za telefone pa ne vem.

Pa še to moraš imeti v mislih, da boš plačal od vrednosti telefona + poštnine skupaj. Če bo notri lažna cena, ti bodo pa naši vrli cariniki ocenili vrednost telefona na italijansko vrednost - 20% DDV.


Škatlo lahko vrže stran in mu ni treba davka plačat ter nato eno prek ebaya kupi za smešno nizko ceno...Če greš seveda osebno tja in nazaj.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.08.2009 07:22:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Zagotovo boš plačal DDV 20%, poleg tega pa mogoče še kakšno carinsko stopnjo, če obstaja. Na diske se mi ydi, da je 8%, za telefone pa ne vem.

Pa še to moraš imeti v mislih, da boš plačal od vrednosti telefona + poštnine skupaj. Če bo notri lažna cena, ti bodo pa naši vrli cariniki ocenili vrednost telefona na italijansko vrednost - 20% DDV.


Škatlo lahko vrže stran in mu ni treba davka plačat ter nato eno prek ebaya kupi za smešno nizko ceno...Če greš seveda osebno tja in nazaj.


V skatlo lahko zapakira kaksen kos keramike (ali kaj podobnega, krhkega) in si poslje po posti domov Smile ....

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.08.2009 07:46:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi ga ze samo postnina vec stala kot ce bi vse skupaj kupil na ebayu Very Happy (po mojem).
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.08.2009 15:21:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jes sm osebno kle in sem ob nakupu ce placal njihov 13% davek. kolikor vem je to vse kar se tice davkov ce bom telefon na letaliscu imel v zepu kot da je moj. menda naj bi z neki obrazcem dobil njihov davke se NAZAJ! a kdo ve ce bo to velal tut za telefon?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.05.2009
Prispevkov: 100
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.08.2009 22:03:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no uglavnem glede nabave iz kanade, je bla vse ena sama potegavščina, oseba katera ima čez kao to trgovino je prodajala iPhone, vendar je na koncu use propadlo Mad , nekateri so mu baje celo že plačali, in sedaj so ostali brez denarja in iPhona, dobr da ga še jst nism palču. Neutral
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.08.2009 22:06:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPerooo je napisal/a:
no uglavnem glede nabave iz kanade, je bla vse ena sama potegavščina, oseba katera ima čez kao to trgovino je prodajala iPhone, vendar je na koncu use propadlo Mad , nekateri so mu baje celo že plačali, in sedaj so ostali brez denarja in iPhona, dobr da ga še jst nism palču. Neutral

barabe!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.08.2009 22:30:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Okej kar se tice osebnega obiska Kanade je tako... Danes sem prisel domov (iz Kanade) z novim 3gsom.
V apllu ne delajo nobenih problemov kar se tice drzavljanstva in teh scen ki jih imajo v ameriki. placas s kesom in dobis telefon. cene oa so sledece. za 16gb 700 dolarjev (kanadskih) in za 32gb 800 dolarjev. vendar temu je treba pristeti se njihov 13% davek. na koncu te pride priblizno 790 za 16gb ter dobrih 900 za 32. Vcasih si ta davek celo dobil nazaj, ko si se vrnil domov, vendar so zakon spremenili leta 2007. na carini nisem imel nic problemov, saj sem ga imel v zepu, kot da ga imam ze od prej....
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani