Jabuk
Ciscenje Macbooka
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.07.2007 15:45:06
Ciscenje Macbooka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to da je vecina Applovih stvari belih, se te dokaj hitro zasvinjajo. Morda se to se najbolj pozna na vseh belih Macbookih, katerega imam tudi sam. Poskusil sem ze marsikaj in naj povem nekaj najbolj (ne)ucinkovitih metod:

1.) Ciscenje z mokro krpo:
- je racunaljiku neskodljivo a prav tako tudi umazaniji

2.) Alkohol:
- je skodljiv umazaniji ampak tudi racunalniku (dobil sem nekaj belih lis po zunanji svetleci plosci)

3.)Radirka:
- zelo ucinkovito sredstvo. Pocisti prakticno vse, seveda pa jo morate prej drgniti ob neko cisto povrsino, da se sama najprej ocisti. Pomankljivost je, da je zelo nasilna do tipkovnice, saj lahko iztakne, ali pa celo polomi posamezne tipke. Ob manjsem pritisku ni ucinkovita.

4.) Cistilni komplet:
- no v iStylu v Ljubljani imajo neke cistilne komplete. Sprej je narejen iz nekaksnega citronskega koncentrata in je presenetljivo ucinkovit. Zraven dobis se krpice in gobico. Meni je to najbolje pocistilo Macbooka, tako tipkovnico, zaslon, kot tudi ohisje in trackpad. Da se pocistiti tudi v spranjah kot je reza ventilatorja in rob ohisja. Sem prijetno presenecen nad ucinkovitostjo in toplo priporocam. Cena: 12EUR Very Happy
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 303
Kraj: Ruše
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.07.2007 20:20:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je to specifično al tudi za ostale produkte od Apple in drugih??

Predvidevam, da je to za vse elektronske izdelke, sam bi si rad očistil tudi Hi-Fi (ne za iPod) in LCD, ter še kaj.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.07.2007 08:51:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je za vse elektronske izdelke iz plastike. Ne vem kako bi cistil HiFi ce je slucajno iz lesa. LCD Pocisti super.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 42
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.08.2007 15:46:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za čiščenje iPoda sem kupil iCleaner. Presenetlji dobro je ocistil in spoliral G3 ipoda. Mislim, da je zadevca uredu tudi za vse ibooke, macbooke..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.08.2007 11:11:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
roman je napisal/a:
Za čiščenje iPoda sem kupil iCleaner. Presenetlji dobro je ocistil in spoliral G3 ipoda. Mislim, da je zadevca uredu tudi za vse ibooke, macbooke..


kje se pa dobi iCleaner?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.08.2007 14:40:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz svoj crni iPod (5.5G) cistim kar s cistilom za LCD zalosne iz Comtrona oz iz Big Banga. Scisti zelo lepo brez kakrsnega koli hudega pritiska.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.08.2007 19:47:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
Jaz svoj crni iPod (5.5G) cistim kar s cistilom za LCD zalosne iz Comtrona oz iz Big Banga. Scisti zelo lepo brez kakrsnega koli hudega pritiska.


Meni cistilo za LCD ni kaj dosti koristilo na Macbooku. V redu za "glossy" dele, tipkovnice in okolice, ki je hrapava pa ne pocisti.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani