Jabuk
Izkušnje glede nakupov v USA / Dunajsko letališče
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.05.2007
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.05.2007 12:43:23
Izkušnje glede nakupov v USA / Dunajsko letališče
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni !

Prijatelj ki dela v Apple mi je zrihtal MacBook-a zelo, zelo ugodno. Kot zaposlen ima pravico 1x letno izkoristiti 25% popust za nakup lastnih produktov. Zadeva je v USA ze po deafultu cenejsa okoli 15%

Ker letimo Maimi-Pariz-Dunaj, me zanima ali kdo ima kaksne izkusnje glede vstopa/prestopa na dunajskem letaliscu ? Oz. kaj gledajo, koliko gledajo itp ?

Eni so celo rekli da vsaki prenosnik ki nosis s sabo na pot v letalo moras prijaviti na odhodnem letaliscu, da ti ga kasneje (ob prihodu) ne bi vzeli !!!?? Ali bi pomagalo ce bi nalozil dolocene fajle v slovenscini na stroj, in potem po datumu kdaj je fajl nastal eventuelno dokazoval da sem racunalnik ze uporavljal doma ?

Skratka, zanimajo me vse vase izkusnje, ali pa izkusnje katere ste slisali od drugih ! Wink

HVALA,

LP

V.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.05.2007 13:30:24
Re: izkusnje glede nakupov v USA / Dunajsko letalisce
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Voja71 je napisal/a:
Eni so celo rekli da vsaki prenosnik ki nosis s sabo na pot v letalo moras prijaviti na odhodnem letaliscu, da ti ga kasneje (ob prihodu) ne bi vzeli !!!?? Ali bi pomagalo ce bi nalozil dolocene fajle v slovenscini na stroj, in potem po datumu kdaj je fajl nastal eventuelno dokazoval da sem racunalnik ze uporavljal doma ?


Načeloma vedo, da se da to prilagodit. To še vsaka mamka ve, da se da na računalniku vse shekat Smile To ne bi pomagalo. Kaj več ti ne vem svetovati glede letališča.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.08.2006
Prispevkov: 12
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.05.2007 22:41:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mogoce te n potolazim ampak... js sm s svojim prenosnikom preletela ze povsod in bla na 10 razlicnih letaliscih in vedno sm ga mela v nahrbniku kot del rocne prtljage. nikoli (brez izjeme) me niso niti pregledali. mislm da so skrbi odvec, mogoce pa vseeno kaj nalozi gor ce se le da.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.05.2007
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.05.2007 07:56:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, hvala za odgovore,...

Vmes sem malo gledal spletno stran nase carine in tam lepo pise da teoreticno racunalnik ne rabis vec prijavljati na izhodu iz EU, na prihodu pa ti lahko carinski organ EU isce dokaz da je produkt kupljen v EU (lahko isce, ni pa nujno),...

Se pravi, ce bi v takem primeru imel ustrezni racun da je zadeva kupljena v SLO, recimo 7 dni pred mojim odhodom v USA, teoreticno bi moral biti miren Smile

lp

v.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.05.2007 08:13:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Voja71 je napisal/a:
Ja, hvala za odgovore,...

Vmes sem malo gledal spletno stran nase carine in tam lepo pise da teoreticno racunalnik ne rabis vec prijavljati na izhodu iz EU, na prihodu pa ti lahko carinski organ EU isce dokaz da je produkt kupljen v EU (lahko isce, ni pa nujno),...

Se pravi, ce bi v takem primeru imel ustrezni racun da je zadeva kupljena v SLO, recimo 7 dni pred mojim odhodom v USA, teoreticno bi moral biti miren Smile

lp

v.


Volja, prosim če prilepiš link strani o kateri govoriš zgoraj? Sem že sam iskal pa na tisti njihovi strani nimam pojma kje začet iskat in po treh minutah obupam. Embarassed Po mojem bi vse strani s končnico .gov potrebovale resen makeover s stališča prijaznosti do uporabnika.

Hvala vnaprej.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.05.2007 14:32:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hmm.. končnica .gov je rezervirana za ameriško vlado Smile nisem prepričan da tam najdeš kaj slovenskega Smile
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.05.2007
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.05.2007 21:25:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, prva zadeva govori o nakupu blaga v tretjih (non EU) drzavah:
http://www.carina.gov.si/si/informacije/obcani/nakup_blaga_v_tretjih_drzavah/

druga pa o iznosu blaga iz obmocja EU:
http://www.carina.gov.si/si/informacije/obcani/iznos_blaga_iz_obmocja_skupnosti/

Meni najbolj zanimivo je tole:
"Blaga nekomercialne narave, ki ga potnik uporablja med potovanjem, in ga iznaša s carinskega območja Skupnosti v osebni prtljagi, ob prestopu meje ni potrebno izrecno prijaviti. "
in tole:
"Kot dokazilo o skupnostnem statusu blaga lahko potnik predloži račun, garancijski list, carinsko deklaracijo, potrdilo o plačilu uvoznih dajatev ali drug dokument, iz katerega je nedvoumno razvidno, da gre za skupnostno blago. "
Upam da bo pomagalo,... meni tudi Rolling Eyes
LP
V.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 26.05.2007 20:10:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
miha999 je napisal/a:
hmm.. končnica .gov je rezervirana za ameriško vlado Smile nisem prepričan da tam najdeš kaj slovenskega Smile


Imaš prav. V mislih sem imel gov.si. Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.05.2007
Prispevkov: 26
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 27.05.2007 21:17:34
prihod iz kanade na brnik in carinjenje =)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej.. v winnipegu sn si ga kupo... na brniku so mi ga na izi zacarinli =))

ni pomagalo NIC.. probal sem jim prodal VSE kaj sn si lahko zmislo.. =) na koncu sn jih pripravo do tega da so mi steli kot 13" in verjeli na besedo (bilo pa je res) da je kolegica prek faxa dobila 20% off na ceno, ceprav racuna nisem imel (ker ga je imela se ona v kanadi).. anyway, z kartico sem jim potegnil 55.000 in so bli veseli. =)

tako sem za MBP 15" 2.16 2gb rama dal skupa 505.000 + 55.000 na letaliscu..nato so mi izdali neko potrdilo, da nebom rabil vec placat naslednjic, itak pa da sn ga zgubil po 10 dneh =))

skratka, ce vprasas mene, lih kak se jim da. mogoce sn se za*** ko me je vprasal iz KJE ste prisli.. mogoce bi mogo rect "dunaj".. =) samo z potovalko ki je bla 2x vecja kot jaz sam, nevem ce bi kupli zgodbo.

LP!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 24.05.2007
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.06.2007 22:16:48
happy end
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vrnitev je bila zelo preprosta,...

Po zakonu te gledaju na prvem letaliscu ki je v EU, v mojem primeru je to bil CDG v Parizu, tam pa me nihce niti pogledal ni,... Potem je naslednja povezava bila za Dunaj, ampak se je to racunalo kot "domestic flights" oz. let znotraj EU,... tako da tam tudi ni bilo nic,...

Sedaj me pa le skrbi, ce ga bom kam nosil, da mi ne bodo komplicirali ob vrnitvi,... Smile))))

LP

V.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani