Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Joker je ponosen
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 29.02.2004 15:19:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Vsodni je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Na macih je bila tudi Iskra tel. pa so presli na windowse, zaradi tehtnih razlogov verjetno... eden od teh je tudi ta, ki sem ga omenil.. Res pa je, da takrat ni bilo OS X-a Razz </dd&rt;</dl&rt;

Da ti odgovorim še na to. Ja pri OS 9 in manj je bilo res nekoliko več tovrstnih stvari, kaj konkretno pa ti bolj težko pojasnim ker sem bolj X generacija. Mogoče pa lahko prepričamo Iskro Tel, da pride nazaj na Mace. Edino kompatibilnosti z virusi ne morem obljubiti. Btw. pred časom sem dobil 2 maila z MyDoom virusom iz naslova pri Iskratel. Rolling Eyes

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 29.02.2004 15:36:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To bi pa res lahko Smile , ce bi blo tko preprosto. Drugace je pa res mozno, da si to dobilm, zato ker so res imeli probleme. S tem crvom se je administrator ukvarjal 2 dni... oz. cela ekipa, ki pregleduje maile pa to. Wink Prvic po dolgem casu... Ves softwearski del podjetja je bil zablokiran Very Happy Laughing

_________________
Govoril sem...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 29.02.2004 21:40:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole je najobsežnejši topik, hi-hi (stični vezaj).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 04.03.2004 19:52:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cold_L je napisal/a:
Tole je najobsežnejši topik, hi-hi (stični vezaj).


not funny Confused

_________________
Govoril sem...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 05.03.2004 23:11:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsodni je napisal/a:
<dl&rt;<dt&rt;cold_L je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Tole je najobsežnejši topik, hi-hi (stični vezaj).</dd&rt;</dl&rt;

not funny Confused



ka pa ti ves buhuhu

Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 06.03.2004 09:16:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;_The_Man_ je napisal:</dt&rt;<dd&rt;LOL. Ta je bila pa bosa. Laughing O kakšnih mac filih ti govoriš?

P.S: Med večjimi slovenskimi firmami je celotna časopisna hiša Delo na Macih in ves Renault (oz. Revoz) prav tako tiskarna Cetis in še cel kup tiskarjev, grafičnih studiev, arhitektov, statistični urad repupblike Slovenije (serverji) in še bi lahko našteval...</dd&rt;</dl&rt;

bemti glup forum.

Delo ima med 200 in vec racunalniki res celih 10 Macov plus se dva za skeneriste. Ostalo so PCji z Linuxom kot je napisal talmai. Tolk o celi casopisni hisi Delo. Renault isto. Mace uporabljajo tam, kjer je res nujno (kjer rabijo kataloge delov - torej servisi in koncesije ter dva, morda celo samo eden, na sedezu Renault Slovenija), drugace je osnova PC z winsi.

O macovih fajlih pa tole: vecina nam dostavljenih materialov za Maca nima koncnic, kar pomeni nemogoce odpiranje na PCju. Ce to ne bi bilo tako, bi ze zdavnaj presli izkljucno na PC platformo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 38
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 06.03.2004 10:25:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
(offtopic)
Jetam, oba posta sem dal skupaj. Zanima me, kaj je sploh blo narobe Confused

_________________
it looks like jellyfish!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 06.03.2004 11:58:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetam je napisal/a:
O macovih fajlih pa tole: vecina nam dostavljenih materialov za Maca nima koncnic, kar pomeni nemogoce odpiranje na PCju. Ce to ne bi bilo tako, bi ze zdavnaj presli izkljucno na PC platformo.


o tem sem govoril.

_________________
Govoril sem...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 06.03.2004 13:01:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
/offtopic
talmai: ni moznosti popravljanja postov, ali pa sem slep. In ce prehitro kliknes poslji ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 06.03.2004 19:51:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jetam: Povsem možno, da se motim glede teh firm. Moje informacije niso iz prve roke. Mi lahko prosim poveš kateri fajli nimajo končnic? Morda je to zraradi funkcije hide file extension, vendar mi to do sedaj ni povzročalo nobenih problemov saj redno prenašam datoteke iz Maca na PCja. Do sedaj še nisem imel datoteke narejene na Macu, ki mi ne bi delovala na PCju.

_________________
http://www.bitenc.si/
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 07.03.2004 19:25:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsi fajli TheMan. Predstavljaj si nocno moro ugibanja katera datoteka je katere vrste, ce imas 3GB materiala na 5ih CDjih, samo zato, ker pac nekdo nekje izvorno datoteko, ki jo pripravlja, ne shrani s koncnico. Pa tu ni govora o hide file extension ampak o neobstojeci koncnici.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 07.03.2004 19:50:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjamem, da je to zelo nadležna in mučna zadeva, vendar ne razumem kako nastane. Morda veš, če so bili fajli narejeni na OS 9 ali OS X. Poskušam isto zadevo narediti v OS Xu, pa mi ne uspe. Na vsak način mi shrani s končnico ali pa s skrito končnico, ki jo Windowsi brez problema odprejo. Pri shranjevanju poskusim ročno izbrisati končnico, pa mi avtomatično izbere možnost hide file extension. Torej bi moral iti skozi kar nekaj problemov, da bi tako shranjeval v OS Xu (če sploh lahko).

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 07.03.2004 19:50:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja na macu se shrani ta stvar v fajl atribute in sicer sta dva podatka.. filetype in pa maker al nekaj takega (kater program to odpre)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 07.03.2004 19:56:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se popravljam Type (tip fajla) in Creator (program ki ga je naredu/ga editira po defaultu) sta atributa. Dolg je pa vsak 4 znake (npr. MooV je quicktime movie)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 07.03.2004 22:25:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje se pa v OS X nastavi, s katerim programom naj se odpre določena vrsta datoteke?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 07.03.2004 22:44:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najdeš datoteko, katere zaganjalni program hočeš spremeniti -&rt; desni miškin klik -&rt; get info -&rt; open with -&rt; izbereš program in klikneš change all

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 08.03.2004 17:39:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala! Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 09.03.2004 08:48:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;jetam je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Vsi fajli TheMan. Predstavljaj si nocno moro ugibanja katera datoteka je katere vrste, ce imas 3GB materiala na 5ih CDjih, samo zato, ker pac nekdo nekje izvorno datoteko, ki jo pripravlja, ne shrani s koncnico. Pa tu ni govora o hide file extension ampak o neobstojeci koncnici.</dd&rt;</dl&rt;

Ja, pod classicom si moral (moras) kar lepo rocno pisat koncnice zraven, ce hoces stvari odpirati na PC-u. Te podatke ima sicer zapisane v resource forku, s katerim pa PC-i nimajo kaj poceti.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 27.05.2004 15:00:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
G! Bravo, koncno pravi odgovor... res je. enkrat sem mel "priloznost" celo buklo - 400 strani A4 formata (malo manj), postavljeno v anglescini na macu - na novo postavit v Quarku na PCu... 17 CDjev! Fileji sicer s koncnicami, ampak ce je file eps, PC ne ve a je Illustratorjev ali Photoshopov... poleg tega posneti na 8+3 znake, v Quarku pa linki na originalna imena... Kaj mi je preostalo? Skopiral sem vse epse v en folder in cezenj spustil Photoshop action v male jpeg thumbe... da sem vsaj vedel kaj je kaj... in to zato, ker zaloznik ni imel maca (jaz pa tudi (se) ne).... ja, v classicu so bili problemi s temi stvarmi...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 28.05.2004 07:15:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uff... ja to pa verjamem, da je bilo pasje delo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani