Jabuk
Nakup Mac G4 466Mhz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.03.2007 19:44:23
Nakup Mac G4 466Mhz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Ker nimam za nov računalnik sem pred nakupom rabljenega in sicer zoraj omenjenega MAC G4 466, nadgrajenega na 1,25GB in 180G diska (naložen je OS9.1 zravem pa dobim še OSX).
Zadeva se mi zdi relativno ugodno ampak, ker zaenkrat keš še ne rase na drevju bi imel še vprašanje za tiste, ki MAC-e uporabljajo.
Kako se vam zdi ta zadeva za delanje kakšnih zadev na Dreamweverju MX, Flash MX, PS?
Ali so kakšne težave za nameščanje Apatche, MySQl in PHP za testni (local) strežnik?
Ker ga bo uporabljala tudi žena me zanima kako je z Office za Mac in Office PC "kompatibilnostjo"? Kaj pa odpiranje in shranjevanje dokumentov (formatov) iz Office in OpenOffice?
Kaj pa če bi nadgradil procesor (ali kdo to v Sloveniji počne in koliko €€€ bi bilo recimo 1Ghz ali 1,6Ghz)?
Aja pa še to, kakšen je to Matshita DVD+/- RW pogon, ki je nameščen na temu G4?

Še nekaj VAŽNEGA! Imam certifikat za dostop do banke... ali lahko na Mac naložim certifikat in nato dostopam do banke?

Ker sem tik pred odločitvijo se zahvaljujem za hitre komentarje,
M
[/b]
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.03.2007 20:26:00
Re: Nakup Mac G4 466Mhz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do banke ni problem dostopati.

Nadgraditi si ga boš moral sam, tako da boš prek interneta naročil ustrezno nadgradnjo. Zraven dobiš vse potrebno za zamenjavo delov.

Za optično enoto ti ne moram povedati kaj več. Poskusi kaj izvedeti na everymac.com

Za ceno takega maca brez nadgradenj pa poskusi izvedeti kaj več na www.macnews.de pod gebrauchtpreise.

Preizkusi, če lahko na taki mašini VLC predvaja DIVX in XVID filmčke, sicer pa bi moralo vse delovati.

Važna je še grafična kartica, od katere je odvisno pospeševanje efektov v macos x, ki se jih sicer lahko izklopi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.03.2007 22:10:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
Ali so kakšne težave za nameščanje Apatche, MySQl in PHP za testni (local) strežnik?

Apache je že vključen, z mysql in php konkretno se nisem ubadal vendar ne vidim razloga, da bi bil tu kakšen problem.

Citiram:
Ker ga bo uporabljala tudi žena me zanima kako je z Office za Mac in Office PC "kompatibilnostjo"? Kaj pa odpiranje in shranjevanje dokumentov (formatov) iz Office in OpenOffice?

Uporabljam NeoOffice (kar je isto kot OpenOffice, le da deluje native) in nimam nobenih problemov. Kdaj pa kdaj se zna zgodit da se kakšna zadeva nepravilno prikaže, vendar gre vedno za neke bolj kompleksne stvari (recimo kakšne matematične formule, kakšni čudni powerpoint efekti, macroji). Za normalne stvari je 100% OK. MacOffice (Microsoft) bi moral biti kompatibilen s PC verzijo, razen včasih se kakšni fonti kaj zaštrikajo, če kateri od sistemov česa nima.

Citiram:
Še nekaj VAŽNEGA! Imam certifikat za dostop do banke... ali lahko na Mac naložim certifikat in nato dostopam do banke?

Če gre za navaden certifikat, ki se ga da na pcju exportirat, potem ni problemov. Če gre pa za certifikat na pametni kartici je pa druga pesem (recimo poslovni račun banke koper).

lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani