Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Katero banko predlagate?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.06.2009 10:30:36
Katero banko predlagate?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odločam se za drugo banko in zapuščam NLB.

Ramišljam, da grem na Sparkasse, udobni račun plus (3,95 EUR/mesec, brez provizije za plačilo položnic, dvigovanje na bankomatu, kreditno kartico, maestro, bonus obresti za zneske nad 2500 EUR na računu itd itd.)

Zanimajo me vaše izkušnje s to, ali pa katero drugo banko. Tudi z vedenjem online bančništva.

Prosim za iskrena mnenja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.06.2009 10:40:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem na SKB. Kar se tiče poslovanja vse kolikortoliko ok.... Online bančništvo imajo na ti. "kalkulator" (za fizične in s.p.). Kar mi je zelo ok je delovni čas online banke in takojšen prenos sredstev med računi znotraj SKB sistema. Imajo pa težave s poslovanjem preko PayPal-a oz. z uporabniki, ki paypal uporabljajo za poslovanje.

Težav s plačilom ni problem nastane ko pa bi želel iz Paypal-a prejeti denar takrat se ustavi na kreditini k. in ga nikakor ne moreš prenesti na TRR. Iz tega stališča pa je zelo slabo in niso niti najmanj dojemljivi za kakršnekoli opcije rajše se skregajo s tabo kot pa da bi poizkušali najti rešitve (občutil na lastni koži).

Edina banka ki zgoraj navedno omogoča (po mojih podatkih) je to A-banka. Zato že tudi sam zelo resno razmišljam da bom preselil poslovni račun k njim, če ne tudi osebnega. Lahko da je pri A-banki tudi kakšen "hec" vendra ti pa ne morem povedati ker še nisem njihov komitent Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.06.2009 10:41:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super, take izkušnje me zanimajo. Iščem pa za osebni račun.
Po mojih izkušnjah je A-banka draga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.06.2009 10:46:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot rečeno za osebni račun sem bil jaz z SKB izredno zadovoljen nikoli nobenih niti najmanjših težav pa tudi sedaj ne. Tudi če nameravaš uporabljati kreditno kartico kot kreditno torej za samo plačevanje potem spet, nobenega problema vse vedno štima tako kot mora....

Tudi mene zanimajo izkušnje drugih z A-banko... In pa izkušnje s slo bankami & Paypal. Katera je dojemljiva za tovrstno poslovanje predvsem prenos prejetega denarja na KK in prenos le tega na TRR.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.06.2009 10:53:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
abanka, definitivno.
koristim poslovni in privat račun in sem izredno zadovoljen, njihova spletna banka je pa po mnenju mnogih ena izmed najboljših. in po mojem tudi.

z skb in nlb sem prekinil sodelovanje že v davni preteklosti, ko e-banka še niti ni bila aktualna, in sicer iz naslova neprijaznosti, ki sem jih bil deležen. pač moje osebne izkušnje. dovolj, da sem šel drugam.

sicer koristim tudi unicreditbanko s katero pa nisem tako zadovoljen. predvsem iz naslova e-poslovanja, ki je sicer posodobljen a še vedno svetlobna leta za npr. abanko.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.06.2009 11:02:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Abanka je predraga.

vodenje računa 1,95 EUR
spletna banka 1,71 EUR
plačilo položnice 0,31 EUR
dvig gotovine druga banka 0,46 EUR
in seznam se kar daljša
letna obrestna mera 0,1%

Sparkasse
vodenje računa 3,95 EUR
vključuje: maestro, mastercard, online banko, plačilo položnic, dvigovanje na bankomativ v EUR območju
letna obrestna mera 0,25%
bonus obrestna mera nad 2500 0,5%
bonus obrestna mera nad 5000 0,625%
bonus obrestna mera nad 7500 0,875%

Dejansko pride ta udobni račun plus ceneje kot študentski račun na NLB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.06.2009 11:17:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nisem rekel, da je najcenejša, sploh ne. ampak meni ceni ni vedno najpomembnejša.
Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.06.2009 11:26:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ozi je napisal/a:
nisem rekel, da je najcenejša, sploh ne. ampak meni ceni ni vedno najpomembnejša.
Rolling Eyes


Jaz še nisem slišal slabe o sparkasse. Nizka cena in kvaliteta gresta tudi skupaj Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.09.2007
Prispevkov: 456
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.06.2009 11:26:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
samo da boš zadovljen. sicer pa sparkasse ne poznam.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.06.2009 11:28:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ozi je napisal/a:
samo da boš zadovljen. sicer pa sparkasse ne poznam.

Saj zato, iščem tukaj slabe izkušnje s to banko oz. kake boljše in poceni izkušnje s katero drugo Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2007
Prispevkov: 136
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.06.2009 12:18:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam Sparkasse in lahko povem same dobre stvari. Zaenkrat me še niso razočarali in včasih uredijo tudi kakšno stvar mimo cenika, če so ga polomili.

Ob koncu leta sem ugotovil, da sem z obrestmi, ki se naberejo, če nisi ravno vedno v minusu, pokril letni strošek uporabe.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.06.2009 14:36:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem s Sparkasse zadovoljen. Zelo so fleksibilni pri sklepanju pogodb (kreditiranje), neugodno pa je, da na bankah načeloma ne poslujejo z gotovino in (prekomerno) forsirajo brezgotovinsko (e-poslovanje). Tako recimo, kadar potrebuješ večjo vsoto gotovine, to tudi plačaš (ne spomnim se, koliko, ampak se mi je zdelo drago). Ampak sem tako zadovoljen z vsem ostalim, da ne razmišljam o menjavi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.06.2009 16:15:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
si bom kr tole temo sposodu:
jaz se enako odločam za novo banko in ker sem najstnik se mi zdi da je zame najbolj primerna nova kbm bank in paket skul.
prosim če mal napišete vaše izkušne s temu paketom skul
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 09.06.2009 17:20:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Deželna banka se najbolj splača so najcenej sicer si pa poglej na cekin.si je bla pred časom raziskava o cenah storitev in katera se banka splača.

Jst sem pred isto odločitvijo, ker me že tolk jezi ta NLB da je za popizdit nam uporabnikom zaračunavajo vsak drek, po domače povedan da lahko oni golazni podaljšujejo in financirajo posojila.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.08.2007
Prispevkov: 152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.06.2009 17:25:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bil na SKB
imajo za moje pojme najbolje rešeno e bančništvo (browser in code kalkulator)
so pa bili v eni izmed lokalnih podružnic zelo zelo nefleksibilni
pravzaprav so bili nefleksibilni za kozlat

trenutno na UniCredit
e-bank aplikacija (win), potrebuješ card reader in id kartico od halcoma
banka zelo fleksibilna
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.06.2009 17:28:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sparkasse je toliko fajn, ker vse deluje na macu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 209
Kraj: *HeAvEn*
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 09.06.2009 18:33:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čim dlje stran od NKBM... jaz imam z njimi zadnja 3 leta same težave in to še posebej, ko sem v tujini. Že lani mi kartica od NKBM ni omogočala plačevanja v Španiji in sem jih na to opozorila pa so mi menjali kartico, zdaj pa ugotavljam, da mi tut s to novo ne gre plačevat v tujini...in enako velja za vse fantove kartice od NKBM. Oni seveda trdijo, da deluje vse normalno in da midva delava nekaj narobe(najbrž).

Enkrat pa se mi je celo zgodilo, da sem želela zjutraj dvigniti večjo količino denarja, ker sem naslednji dan šla na potovanje pa mi ga niso mogli izplačati, ker jim ni delal sistem. Rekli so mi, da naj pridem pol ure pred zaprtjem, kar sem tudi storila in seveda še vedno nič ni delalo. Na pojasnilo, da imam naslednji dan ob 6h let in da nujno rabim denar za potovanje, ki ga imam na računu, so mi nič kaj prijazno povedali, da mi ne morejo dati več kot 150 EUR(koliko lahko dvignem tudi na bankomatu). Itaq, da sem znorela, ker sem imela denar na računu. Po pogovoru z vodjo poslovalnice sva sestavili izjavo, da imam sredstva na računu in so mi denar izplačali, ampak ne vprašajte kolko je šlo živcev.

NLB ma boljše kartice(očitno), ampak ma pa na Štajerskem malo bankomatov in tole plačevanje nadomestil za dvig na bankomatu druge banke se mi zdi totani rip-off in da niti ne govorimo o plačevanju položnic. 1,7 EUR za eno posrano položnico??? Kaj ste nori???

Nasploh so te slovenske banke katastrofa in po prihodu domov razmišljam o menjavi banke, ker mi je vse skupaj požrlo že preveč živcev...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.08.2007
Prispevkov: 152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 09.06.2009 18:47:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BlackMagicWoman je napisal/a:
Čim dlje stran od NKBM... jaz imam z njimi zadnja 3 leta same težave in to še posebej, ko sem v tujini. Že lani mi kartica od NKBM ni omogočala plačevanja v Španiji in sem jih na to opozorila pa so mi menjali kartico, zdaj pa ugotavljam, da mi tut s to novo ne gre plačevat v tujini...in enako velja za vse fantove kartice od NKBM. Oni seveda trdijo, da deluje vse normalno in da midva delava nekaj narobe(najbrž).

Enkrat pa se mi je celo zgodilo, da sem želela zjutraj dvigniti večjo količino denarja, ker sem naslednji dan šla na potovanje pa mi ga niso mogli izplačati, ker jim ni delal sistem. Rekli so mi, da naj pridem pol ure pred zaprtjem, kar sem tudi storila in seveda še vedno nič ni delalo. Na pojasnilo, da imam naslednji dan ob 6h let in da nujno rabim denar za potovanje, ki ga imam na računu, so mi nič kaj prijazno povedali, da mi ne morejo dati več kot 150 EUR(koliko lahko dvignem tudi na bankomatu). Itaq, da sem znorela, ker sem imela denar na računu. Po pogovoru z vodjo poslovalnice sva sestavili izjavo, da imam sredstva na računu in so mi denar izplačali, ampak ne vprašajte kolko je šlo živcev.

NLB ma boljše kartice(očitno), ampak ma pa na Štajerskem malo bankomatov in tole plačevanje nadomestil za dvig na bankomatu druge banke se mi zdi totani rip-off in da niti ne govorimo o plačevanju položnic. 1,7 EUR za eno posrano položnico??? Kaj ste nori???

Nasploh so te slovenske banke katastrofa in po prihodu domov razmišljam o menjavi banke, ker mi je vse skupaj požrlo že preveč živcev...


če je to res je to en velik crap od banke

namreč načeloma se lahko pojaviš na šalterju zgolj z osebnim dokumentom in dvigneš kolikor želiš oz. do max določenega zneska za katerega pa se moraš predhodno dogovoriti (mislim, da je nekje okoli 10k EUR oz. je od banke do banke različno)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 209
Kraj: *HeAvEn*
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 09.06.2009 19:27:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zelo res je Sad Ta scena je bla enkrat pred velikonočnimi prazniki,ko se jim je zrušil cel sistem.Bi morali videt atmosfero v poslovalnici.Vsi smo pisali pritožbe.

Kar pa se kartic in tujine tiče pa nimam več idej kaj bi lahko blo,ker včasih POS terminal javi,da ni pravi PIN,včasih pa da ni veljavna kartica.Dvigujem lahko normalno,plačat pa ne gre in to pri dveh različih NKBM karticah.

Kolegica pa si je rihtala kredit in je uredila vse papirje ter prišla s porokom podpisat zadeve v poslovalnico,ko so ji prvič povedali,da mora biti porok komitent NKBM,če ne so drugačni pogoji.Bla je 4x tam pa ji tega nihče ni omenil...in je prenesla račun na banko poroka in so izgubili dolgoletno stranko.

Po mojih izkušnjah so slo banke totalno amaterske Sad
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 09.06.2009 19:28:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem zapustil NLB po parih letih in sem srelen Abankovec
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani