Jabuk
Nakup novega MacBooka pri m-store
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.12.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.12.2006 14:14:39
Nakup novega MacBooka pri m-store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Začetek novembra, par dni po izidu modelov s core 2 duo, sem pri m-store naročil srednji model za 1319 evrov. Dobil sem podatke za bank transfer in čez par dni nakazal denar. Potem je trajalo nekaj časa, da so oni potrdili nakazilo, to se je zgodilo 21. novembra. Medtem sem si še malo dopisoval z njimi po mailu, vprašali so me, če želim angleško verzijo (rekel sem, da ja). Od takrat naprej pa se ni zgodilo nič. Zanima me, če je še kdo drug naročil tega maca pri njih in če je mogoče že dobil. Na njihovi strani imam zadnjo spremembo, če si pogledam svoje naročilo, 21.11., ko so potrdili prejem denarja, to je pa tudi to.

Pred kratkim sem jim poslal mail, a se mi zaenkrat še niso javili. Ko zvem kaj več, bom napisal, do takrat bi pa bil vesel vaših izkušenj in komentarjev. Je normalno, da še nisem dobil naročenega? Mislite, da imajo probleme z zalogami, glede na to, da je stvar relativno nova?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.12.2006 16:38:22
Re: Nakup novega MacBooka pri m-store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matek je napisal/a:
Začetek novembra, par dni po izidu modelov s core 2 duo, sem pri m-store naročil srednji model za 1319 evrov. Dobil sem podatke za bank transfer in čez par dni nakazal denar. Potem je trajalo nekaj časa, da so oni potrdili nakazilo, to se je zgodilo 21. novembra. Medtem sem si še malo dopisoval z njimi po mailu, vprašali so me, če želim angleško verzijo (rekel sem, da ja). Od takrat naprej pa se ni zgodilo nič. Zanima me, če je še kdo drug naročil tega maca pri njih in če je mogoče že dobil. Na njihovi strani imam zadnjo spremembo, če si pogledam svoje naročilo, 21.11., ko so potrdili prejem denarja, to je pa tudi to.

Pred kratkim sem jim poslal mail, a se mi zaenkrat še niso javili. Ko zvem kaj več, bom napisal, do takrat bi pa bil vesel vaših izkušenj in komentarjev. Je normalno, da še nisem dobil naročenega? Mislite, da imajo probleme z zalogami, glede na to, da je stvar relativno nova?


Ojla! Bil v četrtek gor, v petek so odpirali novo trgovino in so imeli polno dela. So mi pa povedali tudi, da naslendji teden pričakujejo šele prve MacBook prenosnike z angleško tipkovnico. Bodo pa od sedaj, ko imajo novo trgovino imeli vse računalnike na zalogi, tudi tiste z angleško tipkovnico!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 06.12.2006
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.12.2006 13:49:54
Re: Nakup novega MacBooka pri m-store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Sem nov na forumu in nimam nobenih izkusenj z Appleom. Ker bom v kratkem rabil prenosnik sem vrgel oko tudi na Macbooke in tako sem naletel tudi na ta forum. In ko je ze ravno odprta tema o kupovanju v M-Store v Gradcu,bom se jest nekaj vprasal. Po emailu sem jim namrec poslal povprasevanje za Macbook 1,83GHz Core 2 Duo, 512 MB/80 GB, white in po nekaj dneh so mi sporocili ceno.... 1.119 EUR. Ker je pa taksna cena na njihovi spletni strani za enak prenosnik z 60 GB diska in ne 80, sklepam da so se zmotili. Tam imajo sicer objavljene cene samo za 3 modele. Sedaj me pa zanima ali imajo v M-Store na zalogi Macbooke z razlicnimi konfiguracijami ali samo te 3 konfiguracije, ki jih imajo na spletni strani. 60 GB diska se mi zdi namrec premalo za te case, tako da razmislajm bolj v smeri, da vzamem nekoliko slabsi procesor in vecji disk, ker 1.319 EUR za Macbook 2GHz Core 2 Duo, 512 MB/80GB, white, se mi zdi pa ze malo prevec za moj zep. Nprimer eplova decemberska ponudba za MacBook 13" Black Intel Core Duo 2GHz/512/80/SuperDrive za 288.220,50SIT se mi zato zdi kar uredu. Kaj pravite?
Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.12.2006 17:56:05
Re: Nakup novega MacBooka pri m-store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alesn je napisal/a:
Pozdravljeni!
Sem nov na forumu in nimam nobenih izkusenj z Appleom. Ker bom v kratkem rabil prenosnik sem vrgel oko tudi na Macbooke in tako sem naletel tudi na ta forum. In ko je ze ravno odprta tema o kupovanju v M-Store v Gradcu,bom se jest nekaj vprasal. Po emailu sem jim namrec poslal povprasevanje za Macbook 1,83GHz Core 2 Duo, 512 MB/80 GB, white in po nekaj dneh so mi sporocili ceno.... 1.119 EUR. Ker je pa taksna cena na njihovi spletni strani za enak prenosnik z 60 GB diska in ne 80, sklepam da so se zmotili. Tam imajo sicer objavljene cene samo za 3 modele. Sedaj me pa zanima ali imajo v M-Store na zalogi Macbooke z razlicnimi konfiguracijami ali samo te 3 konfiguracije, ki jih imajo na spletni strani. 60 GB diska se mi zdi namrec premalo za te case, tako da razmislajm bolj v smeri, da vzamem nekoliko slabsi procesor in vecji disk, ker 1.319 EUR za Macbook 2GHz Core 2 Duo, 512 MB/80GB, white, se mi zdi pa ze malo prevec za moj zep. Nprimer eplova decemberska ponudba za MacBook 13" Black Intel Core Duo 2GHz/512/80/SuperDrive za 288.220,50SIT se mi zato zdi kar uredu. Kaj pravite?
Lp


Napiši jim, če ti lahk račun napišejo, pa boš vidu, kaj konkretno stane 1119 EUR.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 06.12.2006
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.12.2006 13:49:40
Re: Nakup novega MacBooka pri m-store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Napiši jim, če ti lahk račun napišejo, pa boš vidu, kaj konkretno stane 1119 EUR.

Sem uposteval tvoj nasvet in dobil potrebne informacije. Sedaj me pa se zanima koliko je priblizno postnina iz Avstrije?
lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.12.2006 22:20:18
Re: Nakup novega MacBooka pri m-store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alesn je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Napiši jim, če ti lahk račun napišejo, pa boš vidu, kaj konkretno stane 1119 EUR.

Sem uposteval tvoj nasvet in dobil potrebne informacije. Sedaj me pa se zanima koliko je priblizno postnina iz Avstrije?
lp


To ti bodo oni najbolje znali povedati.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.12.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.12.2006 14:57:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Huh, prejšnji vikend so mi poslali en email, v katerem so rekli, da bi naj zadeva prišla naslednji teden (ki je zdaj že pretekel), kot je rekel MitjaP, pa še vedno nič ni...

Drugače pa, alesn, tule maš ceno poštnine z mojega računa (tudi naročil Macbooka):
Austrian Post AG (Dispatch to SI : 4.2 kg (1 x 4.2 kg)): 26,16 EUR
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.12.2006 17:10:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matek je napisal/a:
Huh, prejšnji vikend so mi poslali en email, v katerem so rekli, da bi naj zadeva prišla naslednji teden (ki je zdaj že pretekel), kot je rekel MitjaP, pa še vedno nič ni...

Drugače pa, alesn, tule maš ceno poštnine z mojega računa (tudi naročil Macbooka):
Austrian Post AG (Dispatch to SI : 4.2 kg (1 x 4.2 kg)): 26,16 EUR


Danes bil gor, ker sem šel iskat nekaj naročenega in nekaj nesel na servis, pa je Andreas rekel, da se počasi pobirajo na noge po totalni gućvi ob otvoritvi trgovine v shopping centru west. Aja pa ob sobotah delajo samo v shopping centru west
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.12.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 03.01.2007 15:19:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če lahko MacBooka kupiš kar v njihovi novi trgovini, brez da ga prej naročiš/ga greš iskat k graškem letališču. Moja nemščina je namreč obupna in gor komuniciram bolj po principu pokaži s prstom in kupi Wink
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.01.2007 20:19:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsekakor lahko gres, ampak dobil bos tisto, kar je ponujeno.

Najboljso izbiro majo v Apple trgovini v Shopping Centru West, to je tam, kjer je H&M in Ikea. Tam je nekoc bil tudi Mediamarkt.

Tocno na vhodu v Graz, na kroziscu gres prvi izstop ven in si tam.


Kako se je potem izteklo s tistim MBPjem?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.12.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 04.01.2007 12:59:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala! So jih pa zdaj končno dobili tudi pri naših ponudnikih (za FMC sem sigurna), tako da mi ga mogoče ne bo treba it iskat v Graz.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.01.2007
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 04.01.2007 16:12:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Bom napisal tudi svoje izkušnje z nakupom Macbooka pri M-store. Če ne bi bilo tega foruma, za m-store sploh ne bi slišal.
V začetku decembra sem klical EPL, kdaj bodo imeli Macbook core 2 duo. Rekli so, da jih pred koncem januarja v Evropi ne bo. Potem sem pisal mail na m-store in so rekli, da jih imajo na zalogi. Prosil sem jih za predračun za 2.0 belega z angleško tipkovnico in 2 giga rama. S predračunom sem bil zadovoljen, zato sem jim pisal, da ga želim naročiti, da ga bom prevzel osebno pri njih in da bom plačal z gotovino. Rekli so OK, da pa bo zaradi angleške tipkovnice treba malo počakati. Vse to sem uredil v enem popoldnevu.
19. decembra sem dobil mail, da je macbook pripravljen. Pisal sem jim, da ga bom prevzel v soboto v Centru West. In tako sem se v soboto odpeljal v Graz, kjer me je Macbook že čakal, tako kot smo se dogovorili. Plačal sem in ga zadovoljen mahnil na ogled mesta.
Torej, če povzamem, z m-store sem zelo zadovoljen, nakup je potekal brez težav, bili so zelo prijazni in profesionalni.
Z macbookom pa sem tudi zelo zadovoljen, do sedaj dela odlično, vse lepote softwarea pa šele odkrivam.

Prek emaila sem z njimi komuniciral v angleščini, v trgovini pa sem se trudil z nemščino.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 04.01.2007 17:05:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
So jih pa konec decembra tudi pri EPL dobili. Jaz sem po svojega šel 22.12. Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.12.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 04.01.2007 18:17:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem svojega pravkar naročila pri FMCju. Rok dobave naj bi bil 2 dni.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 04.01.2007 20:47:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ilafa je napisal/a:
jaz sem svojega pravkar naročila pri FMCju. Rok dobave naj bi bil 2 dni.



Cestitke, pri njih ga je kupila tudi moja punca, vendar je kupila se prvo serijo. Z njim ni bilo nobenih tezav, edino cakala je nanj dolgo.

Opravicujem se, da sem te v prvem odgovoru naslavljal z moskim spolom, iz nicka je to včasih težko razbrati.

Cool
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.12.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 04.01.2007 22:08:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nič hudega Very Happy

No, glede na to, da so jih ravno danes dobili, verjetno jaz ne bom dolgo čakala. Vsaj upam.

Hvala za info in upam, da bom prav tako lahko rekla, da sem zadovoljna! Čez njihov customer service nimam niti najmanjše pripombe - hitri in prijazni.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.12.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 05.01.2007 10:36:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole je bilo pa res brzinsko - danes so ga odposlali, jutri ga dobim :shock:
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.01.2007 21:16:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fino. Predvidevam, da si ze dobila. Je slo vse kot zeljeno?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.12.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.01.2007 21:24:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jap, v soboto zjutraj ga je poštar dostavil Smile Pa nima nalepke fmc Wink

Ga ne morem prehvalit! Cool
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 09.01.2007 15:39:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na puncinem MBP je nalepka pod baterijo, morda je v tvojem primeru niso imeli casa nalepit, ali pa so se odlocili, da je ne bodo lepili, ne vem.
Sicer pa je vseeno.

Veselo jabučkovanje!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani