Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Nakup MacBooka v ZDA
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 21.11.2006 21:16:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
jst sm si prejsnji teden v zda omislil macbook pro. Kot prvo moram povedat da sm nad zadevo navdusen. Cenovno pa je seveda tam neprimerljivo ceneje. Naletel pa sem na tezavo - in sicer registracijo apple care paketa. Ima kdo izkusnje s tem? Meni namrec tako javi da v SLO to ni mogoce. Jst pa bi apple care pac uveljavljal recimo v sosednji avstriji, ce bi ga potreboval. Kako to storim?

lp


obrni se recimo na www.m-store.at pa ti bodo kaj povedali. Bolje, da pišeš, kot da kličeš Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 22.11.2006 08:18:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
jst sm si prejsnji teden v zda omislil macbook pro. Kot prvo moram povedat da sm nad zadevo navdusen. Cenovno pa je seveda tam neprimerljivo ceneje. Naletel pa sem na tezavo - in sicer registracijo apple care paketa. Ima kdo izkusnje s tem? Meni namrec tako javi da v SLO to ni mogoce. Jst pa bi apple care pac uveljavljal recimo v sosednji avstriji, ce bi ga potreboval. Kako to storim?

lp


Amadeus, če lahko deliš tvoje izkušnje z nakupom v ZDA? Si imel kakšne komplikacije na carini oz. pregledom ročne pritljage ali podobno?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 22.11.2006 15:30:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nisem imel nobenih težav, v bistvu me sploh niso pregledovali. baje je popolnoma zihr postopek, da prideš čez sledeč:
laptop iz škatle, vse iz ovitkov itd.
na namizje skopiraš en cd svojih slikc

ne bi smeli težit. Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 28.11.2006 23:18:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako pa je s tipkovnico? Jaz grem namreč naslednji teden čez lužo za 14 dni, pa me zanima, ali je kdo poskušal dobiti ISO tipkovnico? Kdo kaj ve, koliko časa traja dobava - imam namreč znance v ZDA, pa bi lahko "zlorabil" njihov naslov in naročil že po netu?

Se AppleCare izplača???
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 29.11.2006 10:43:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lejte jaz sem pred dvemi leti rekel kolegici ki je šla za en vikend v NY naj mi prinese iBooka. Ona je šla v štecuno ga nabavla, nesla v hotel, vrgla stran vso robo (no razen CDjev in garancije), računalnik prižgala in naštimala kot da dela normalno že ne vem kolk cajta (sej to ti vzame 5 minut, kak email prebereš pa kako stvar flikneš na desktop pa še to je po mojem brezveze). ko je šla nazaj se je obnašala na letališču kot da je njen leptop (še torbo sem ji posodil za leptopa) in ni imela nobenih težav.

Glede napajalnika ne nobene panike. rabiš kupit le Apple World Traveler adapter Kit
http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/6154001/wo/2D3T877XkgYO26lRiy92J9DAV8d/1.0.21.1.0.8.25.7.11.2.3, ki te stane 39$. Pa boš lahko po celem svetu potoval in filal svoj MB!

No drugače sem slišal, da zadnje čase kao ful težijo okrog teh leptopov na letalih, itd. o tem ne vem kaj dost, ampak vseeno, po mojem se ful ful ful splača kupit tam računalnik, še posebej če boš kupoval MBP za kake par tisoč $ kar veš da je dosti manj kot v eurih. Pa izračunaj si kolk te pride carina in če te slučajno dobijo, po mojem še vedno prišparaš!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 29.11.2006 10:49:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
glede apple traveller kita - prides lahko cez se cenejse, ce kupis navaden pretvornik, ki stane med 300 in 600 sit. pa je cist tko dobr, mogoce le ni tako lepo Smile

glede naše tipkovnice je zadeva sledeča. v zda ti ne znajo pomagat. v sloveniji, pa si zadevo predstavljajo v tem primeru tako, da ti zamenjajo celotno tipkovnico.

to znaša pri mac&pc med 20-25.000 sit, niso znali točno povedat. pri istylu pa 45.000 sit + 9ksit delo. za epl ne vem, ce ima pa kdo podatek, naj pa tukaj napise, da bomo imeli primerjavo.

mislim da se zadeva ne izplača, mene osebno ne moti da pač tam kjer je š ne piše š Smile vem na pamet.

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 30.11.2006 07:11:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
glede naše tipkovnice je zadeva sledeča. v zda ti ne znajo pomagat. v sloveniji, pa si zadevo predstavljajo v tem primeru tako, da ti zamenjajo celotno tipkovnico.

to znaša pri mac&pc med 20-25.000 sit, niso znali točno povedat. pri istylu pa 45.000 sit + 9ksit delo. za epl ne vem, ce ima pa kdo podatek, naj pa tukaj napise, da bomo imeli primerjavo.



A se ljubi komu, ki bo kupoval to tipkovnico dobiti predračun? Prosim, da se potem obrene tudi name - dobi kaj v zamenjavo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 30.11.2006 09:09:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
glede apple traveller kita - prides lahko cez se cenejse, ce kupis navaden pretvornik, ki stane med 300 in 600 sit. pa je cist tko dobr, mogoce le ni tako lepo Smile

glede naše tipkovnice je zadeva sledeča. v zda ti ne znajo pomagat. v sloveniji, pa si zadevo predstavljajo v tem primeru tako, da ti zamenjajo celotno tipkovnico.

to znaša pri mac&pc med 20-25.000 sit, niso znali točno povedat. pri istylu pa 45.000 sit + 9ksit delo. za epl ne vem, ce ima pa kdo podatek, naj pa tukaj napise, da bomo imeli primerjavo.

mislim da se zadeva ne izplača, mene osebno ne moti da pač tam kjer je š ne piše š Smile vem na pamet.


neumno vprašanje: pri M-store pa ne delajo menjav tipkovnic v slovenski jezik?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 30.11.2006 19:29:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
amadeus je napisal/a:
glede apple traveller kita - prides lahko cez se cenejse, ce kupis navaden pretvornik, ki stane med 300 in 600 sit. pa je cist tko dobr, mogoce le ni tako lepo Smile

glede naše tipkovnice je zadeva sledeča. v zda ti ne znajo pomagat. v sloveniji, pa si zadevo predstavljajo v tem primeru tako, da ti zamenjajo celotno tipkovnico.

to znaša pri mac&pc med 20-25.000 sit, niso znali točno povedat. pri istylu pa 45.000 sit + 9ksit delo. za epl ne vem, ce ima pa kdo podatek, naj pa tukaj napise, da bomo imeli primerjavo.

mislim da se zadeva ne izplača, mene osebno ne moti da pač tam kjer je š ne piše š Smile vem na pamet.


neumno vprašanje: pri M-store pa ne delajo menjav tipkovnic v slovenski jezik?


To je ravno problem, ker hrvati sami delajo tiste tipkovnice. Slovenci jih kupujejo pri hrvatih. In cene so oderuško visoke ravno zato, ker noben drug apple prodajalec po svetu ne more priti do tipkovnic
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani