Jabuk
App za GPS sledenje iPhonu
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.04.2009 20:16:56
App za GPS sledenje iPhonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je kak program s katerim bi jaz lahko preko windowsov sledil iPhonu prek GPS lokacije? Tak app si verjetno vsak od nas želi Wink

Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.04.2009 20:32:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Recimo ta.
Mislim, da je še iLocator v cydii, pa še eden je, vendar se zdaj ne spomnem imena.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.04.2009 20:34:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Taki programi obstajajo... ampak ne v taki obliki kot si ti predstavljaš. Apple SDK ne omogoča, da bi program tekel v ozadju in posledično mora biti program odprt, če želiš telefonu slediti. Prav tako bi baterijo spraznilo v cca. treh urah, če bi neprestano uporabljal GPS za real-time sledenje. Sem že sam razmišljal, da bi bilo dokaj enostavno narediti program, ki bi npr. vsake pol ure (kar bi bilo še sprejemljivo za baterijo) poslal lokacijo telefona na strežnik --> ampak apple SDK tega ne omogoča.
Mogoče obstaja kak neuraden program... ampak v to se nisem poglabljal...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 174
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.04.2009 06:43:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="mikrohard"]Taki programi obstajajo... ampak ne v taki obliki kot si ti predstavljaš. Apple SDK ne omogoča, da bi program tekel v ozadju in posledično mora biti program odprt, če želiš telefonu slediti..../quote]
Kaj ne dela s programom background? Nisem poskusil za pošiljanje lokacije, ampak npr xGPS dela v ozadju al pa npr iMapMyRide, ki si zapisuje podatke.

mikrohard je napisal/a:
...Sem že sam razmi npr. vsake pol ure (kar bi bilo še sprejemljivo za baterijo) poslal lokacijo telefona na strežnik --> ampak apple SDK tega ne omogoča.
Mogoče obstaja kak neuraden program... ampak v to se nisem poglabljal...

Men GPS Tracker dobro dela, ga moram pa še v ozadju enkrat za foro sprobat. Največkrat, ko hočem nekomu povedat kje sem pa uporabljam pošiljanje koordinat preko MySMS. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.04.2009 22:40:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz čakam, da Google v svoji storitvi Latitude podpre tudi iPhone. Že od vsega začetka, odkar so jo izdali, imajo napisano le "coming soon":
http://www.google.com/latitude
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.04.2009 22:46:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kaj je tisto zaradi česar čakaš prav na Googlov Latitude? To, da boš lahko gledal, kje se nahajajo tvoji kolegi? Na AppStore-u imaš zastonjski GPS Tracker, ki ponuja kar dobro storitev. Podobno zadevo sem tudi sam sprogramiral, a se mi zdi neumno konkurirati zastonjski storitvi (res ne vem, kako se jim to splača).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.04.2009 10:45:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GPS tracker uporabljam že od samega začetka odkar so ga izdali, pa vseeno to ni ravno to. Za oddajat signal pa ga pošiljati nekomu za PC-jem je super, medtem ko pri uporabi iPhone to iPhone ni tako eleganten. Latitude je pa prav super, ker je integriran z Google Maps.

En banalen primer uporabe: z nekom se zmeniš, da greš na morje... nekdo štarta prej, ti kasneje, in namesto da ga klicariš kje se nahaja, enostavno vidiš na zemljevidu, kdaj ga boš dohitel Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 372
Kraj: Domžale
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.04.2009 12:11:11
Re: App za GPS sledenje iPhonu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mat13 je napisal/a:
Tak app si verjetno vsak od nas želi Wink


Niti ne ...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani