Jabuk
iPhone 3g iz Madžarske
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 19.04.2009
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.04.2009 18:32:26
iPhone 3g iz Madžarske
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na madžarskem sem zasledil prodajalno z rabljenimi telefoni, kjer imajo tudi iPhone 3g za priblizno 250 EUR. Prodajalec pravi da je star 3 mesece in da dela samo na T-mobile SIM kartico.
Malo sem preveril in videl, da se res prodajajo na T-mobile ( http://iphone.t-mobile.hu/ ). Na videz izgleda telefon čisto ok.

Glede na to, da je cena zelo nizka sem malo skeptičen, zanima me sledeče:

- na kaj morem biti najbolj pozoren
- ali je mozna kaka hardware napaka oz. ali je kdo sploh imel težave z hardware-om pri tako kratki uporabi (3 mesece)?

Predvidevam, da kar se tiče software-a ne bi smelo bit problema, kot vidim tukaj, se da vse poštimat.

Hvala vnaprej!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.04.2009 18:51:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če mene vprašaš... jaz ne bi nikoli kupil rabljenega iPhona. Bilo je že veliko prevar. Lahko je tudi ukraden in lahko čez nekaj dni na vrata dobiš policijo. Kot je bilo zadnjič v oddaji preverjeno za avtomobile. Raje ne kupuj zaradi garancije in sigurnosti. Odloči se sam, jaz ti nakupa ne bom preprečeval.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 517
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.04.2009 19:47:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj tale ajfon je čist "tapravi" aka original from apple in ta cena je cena za zavezujočo naročnino pri t-mobile, enako kot drugje pri t-mobile, da je cena nižja samo moreš biti v naročnini.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 19.04.2009
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.04.2009 19:47:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najprej hvala za odg.

Mogoče tole ne sodi v to rubriko pa vseeno... kako lahko najdejo ukraden iPhone, je to IMEI, IP, serijska...???

Vem, da baje na servisih preverjajo serijske št. v te namene. Ali ga lahko izsledijo kadar ga preprosto uporabjaš?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.10.2008
Prispevkov: 517
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.04.2009 19:48:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sry, nism vredu prebral prvega posta. Upam da kdo zbriše moja 2 posta tule. Wink My bad.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.04.2009 20:02:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
janc33 je napisal/a:
najprej hvala za odg.

Mogoče tole ne sodi v to rubriko pa vseeno... kako lahko najdejo ukraden iPhone, je to IMEI, IP, serijska...???

Vem, da baje na servisih preverjajo serijske št. v te namene. Ali ga lahko izsledijo kadar ga preprosto uporabjaš?


Lahko te izsledijo pri vsakdanji uporabi. Če si le connectan na wi-fi ali mobilno omrežje. Sledijo te pa po serijski številki. IP ni vedno enak.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.04.2009 21:37:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mat13 je napisal/a:
janc33 je napisal/a:
najprej hvala za odg.

Mogoče tole ne sodi v to rubriko pa vseeno... kako lahko najdejo ukraden iPhone, je to IMEI, IP, serijska...???

Vem, da baje na servisih preverjajo serijske št. v te namene. Ali ga lahko izsledijo kadar ga preprosto uporabjaš?


Lahko te izsledijo pri vsakdanji uporabi. Če si le connectan na wi-fi ali mobilno omrežje. Sledijo te pa po serijski številki. IP ni vedno enak.


Da te malo popravim. Izsledijo te po IMEI številki in ne po serijski, kar pa ni isto.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.11.2008
Prispevkov: 49
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.04.2009 21:51:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To bi verjetno veljalo, če bi dalje uporabljal to T-Mobil kartico na Madžarskem,da te izsledijo. Drugače,kak naj vedo kateri ponudnika rabiš in v kateri državi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.04.2009 23:35:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rufus je napisal/a:
To bi verjetno veljalo, če bi dalje uporabljal to T-Mobil kartico na Madžarskem,da te izsledijo. Drugače,kak naj vedo kateri ponudnika rabiš in v kateri državi.


Več al manj majo sedaj po vsej evropi poenotene baze ukradenih mobilnikov.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.04.2009 23:41:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
mat13 je napisal/a:
janc33 je napisal/a:
najprej hvala za odg.

Mogoče tole ne sodi v to rubriko pa vseeno... kako lahko najdejo ukraden iPhone, je to IMEI, IP, serijska...???

Vem, da baje na servisih preverjajo serijske št. v te namene. Ali ga lahko izsledijo kadar ga preprosto uporabjaš?


Lahko te izsledijo pri vsakdanji uporabi. Če si le connectan na wi-fi ali mobilno omrežje. Sledijo te pa po serijski številki. IP ni vedno enak.


Da te malo popravim. Izsledijo te po IMEI številki in ne po serijski, kar pa ni isto.


Kaj je že IMEI številka?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.04.2009 07:10:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://en.wikipedia.org/wiki/International_Mobile_Equipment_Identity
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 20.04.2009 07:36:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da telefon ni ukraden. Na Madžarskem je ogromno štacun, kjer prodajajo rabljene in popravljene telefone.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.04.2009 08:02:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sej je v Slo. tud ogromno štacun z rabljeno opremo. Druga zgodba je oprema s tako nizko ceno. Jaz bi vsekakor preveril zadevo (kako, ne vem).
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 19.04.2009
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.04.2009 08:17:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekje sem zasledil, da lahko blokirajo oz zaklenejo IMEI in potem se tel. ne da več uporabljati. A se bi dalo tako zadevo odstranit s ponovno namestitvijo SW in vsemi zadevami za odklepanje...?

Verjetno je najbolje, da grem kar na T-mobile uprašat, če majo kake podatke sploh?!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 20.04.2009 08:35:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OBVEZNO preveriti, dokod so telefoni. Ena uporabnica se je že pojavila on-line in ga je kupila na Madžarskem, pa smo potem ugotovili, da je telefon dejansko iz Poljske, vendar so ga kot novega in odklenjenega 2.2 prodajali v Budimpešti za 560 EUR 16 GB.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 20.04.2009 08:37:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
janc33 je napisal/a:
Nekje sem zasledil, da lahko blokirajo oz zaklenejo IMEI in potem se tel. ne da več uporabljati. A se bi dalo tako zadevo odstranit s ponovno namestitvijo SW in vsemi zadevami za odklepanje...?

Verjetno je najbolje, da grem kar na T-mobile uprašat, če majo kake podatke sploh?!


Če ti IMEI zaklenejo, telefona več ne moreš uporabljati. Odpri tisti link, ki sem ti ga dal in si dobro preberi zadevo.

IMEI se načeloma ne da spreminjat in je specifičen za vsak aparat. Se pa na nekaterih telefonih lahko spremeni s posebno programsko opremo, kar pa je seveda kaznivo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani