Jabuk
MBP ponovni nanos termalne paste
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.09.2006 12:19:01
MBP ponovni nanos termalne paste
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Toraj spravil sem se premazati termalno pasto na svojem MBP. Kot nekateri ze veste, sem to ze enkrat sprobal, vendar zaradi manjka korajze in obilice nespretnosti, ko sem unicil en vijak, zadevo opustil.

Tokrat sem se poln poguma ponovno zavihtel v boj z MBPjevimi finomehanskimi vijaki in kontakti.

Uspelo mi je.

Pravi sok je bil ko sem koncno drzal logic board v rokah in gledal na kolicino nanesene paste, te je namrec resnicno bilo toliko kot so je prikazali ze ostali "odpiralci".

Po 38 minutah dela lahko recem, da se MBP definitivno ne greje vec tako, pravzaprav lahko recem, da je veliko bolje. V idle ( trenutno imam odprt samo safari) mi sedaj kaze okoli 47 stopinj, prej mi je okoli 56.

To se samo po sebi ni toliko sokantno niti pomembno. Kar pa je pomembno je da sedaj letvico nad funkcijskimi tipkami lahko drzim brez bilo kaksne bolecine, lahko bi ga celo v kratkih hlacah imel na nogah in to po zdaj ze 41 minutah.

Seveda je MBP se vedno topel na kriticnih mestih, ni pa vec vroc, zadovoljen sem bolj kot si lahko mislite.


Sam poseg se mi je zdel kar tezek in ga brez posedovanja prave literature ne priporocam nobenemu.

Na insanely mac forumu najdete pravi service manual za MBP, na ifixit pa kratki guide kako razstaviti MBP. Ce je vas MBP prevroc in imate hkrati dovolj rocnih spretnosti, da zadeve ne unicite, se vam bo vsekakor to splacalo.


Popoldne bom dal se par slik na net.

[EDIT] Evo sem ze dal slike [/EDIT]

http://picasaweb.google.com/MaTiCeK/MBP
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 24.09.2006 14:41:04
Re: MBP ponovni nanos termalne paste
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Katero termalno pasto si uporabil ter s čim si odstranil obstoječo?

Bral sem tudi nekje, da so nekateri pozabili priklopit toplotni senzor, kar je posledično pomenilo, da se je ventilator skos vrtel in so zaradi tega prišli do nižje temperature, kako je to pri tebi?

Drugače pa bravo za ta podvig :respect:

Btw: Kdaj si kupil mbp je to še prva serija?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 24.09.2006 17:04:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni lih prva serija, je se pa vedno 1.83.

Uporabil sem Arctic Silver 5, pa ne zato ker bi verjel da je najboljsa, ampak zato, ker jo je bilo relativno enostavno dobiti na pc cool al cool pc, whatever.

Senzorje sem nazaj vklopil, sem namrec tudi sam bral o tem, in se spomnil. Blem je bolj v tem, da se sedaj toplota prevaja mnogo bolj eficientno na hladilnik, kjer je tudi senzor. Tako se mi procesor nikoli ne zagreje na vec kot na 60 stopinj, hkrati pa mi ze pri 57 zacnejo ventilatorji delat hitreje. Trenutno kodiram video in sem na 60 stopinjah, ventilatorji pa se vrtijo kot nori. Lajstna nad funkcijskimi tipkami je zgolj topla, procesorji pa so 80 procentno obremenjeni.

Operacija mi je ze uspela, in za vecino zadev tudi ne bo blemov, saj lahko se vedno poslusam muziko, gledam filme in surfam po netu v tistini, ko pa delam kaj za res, pa tudi ventilatorji temu primerno delajo za res.


Nic bom moral najd nacin kako firmware downgradat, ali vsaj spremenit nastavitveno tocko pri kateri zacnejo ventilatorji na polno moc delat.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.09.2006 13:30:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A si za čiščenje stare termalne paste mogoče uporabljal tole link

Je bilo težko dat procesor in hladino pološčo nazaj skupaj? Mene ravno to najbolj skrbi in zavira

btw: Kako je pa z vsemi tistimi majhnimi konektorj? jih je problem dati narazen in potem skupaj?

Pa še vedno se nemorm odločit ali bi dal Artic silver 5 ali Artic Ceramique, ker As5 doseže optimalne lastnosti šele 200ur po namazu in naj bi jo bilo težje razmazati, ker je gostejša. Confused
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.09.2006 07:00:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zlo tezko mi je bilo izkljuciti konektorje za toplotne senzorje, ker so res fulj mini. Na koncu sem jih pazljivo z olfa nozem spodnesel ven, vendar moras res pazit.

Drugih tezav nisem mel, razn seveda te iste konektorcke spet skupaj spet.

Ko sem vstavil maticno plosco nazaj noter sem pogledal kako se hladilnik in prcesorji skupaj vlezejo in je meni zgledalo kar vredu. Mislim, da to ni problematicno. In glede na to, da mi racunalnik dela normalno, mislim, da nisem nic zafušal. Dvomim, da bi mi ga uspelo gnati na 80% obremenitvi, ce ne bi bil tega vredu skupaj dal. Tako, da mislim, da to porblematicno ni.

Uporabljal sem Arctic Silver 5, ne vem zakaj, ampak pac sem. Sej pravijo, da so bolj kot ne te paste vse en in isti drek. 200 ur pa ja ni blem, 8 dni pustis racunalnik nonstop laufat Smile

Mislim, da dela zadovoljivo ze od zacetka.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.09.2006 13:20:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prou fouš sm ti Smile Sam še nism zbral poguma za ta podvig, me pa zlo matra da bi tole speljal, čeprav se bojim kaj bo z garancijo

Btw: Mi poveš še kako si odstranil ostanke applove termalne paste, si mogoče uporabljal tiste dve tekočine od Artica?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.09.2006 19:10:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvo sem jih na grobo scistil s suhim wc papirjem, potem sem vzel svileni robcek in uporabil 70% alkohol ter scistil se enkrat.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.11.2006 13:10:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako se kaj obnese na novo nanešena pasta glede na to, da se dobi programe za regulacijo ventilatorjev?

Ali se modifikacija sploh še izplača?

Uporabljaš mogoče BootCamp, če ga kako je z temp. v windowsih ?


Wink
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.11.2006 16:28:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsekakor bi rekel, da se splaca. MBP je povsem hladen na otip, pri tem pa prav nic glasen, ce ne delam kaksnih procesorko intenzivnih stvari.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 02.11.2006 18:51:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha hvala Wink
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.11.2006 15:13:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede windowsov pa tudi nisem opazil nobenih razlik. Je pa res da jih skoraj nikoli ne uporabljam za daljsi cas.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.11.2006 15:51:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Veš kaj bi me še zanimalo, kater regulator ventilatorjev uporabljaš ter kako ga imaš nastavljenega (smcfancontrol 1.21 ali fancontrol 1.1)
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 05.11.2006 09:30:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fancontroll 1.1 nastavljenega imam na 55 stopinj za threshold. Zgornji treshold sem pustil na defaultu pri 80 stopinjah.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani