Jabuk
AirPort Express na dveh lokacijah
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 24.09.2006 19:51:39
AirPort Express na dveh lokacijah
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
imam en problem z nastavljanjem AirPort Expressa. situacija je, da PowerBooka uporabljam na dveh lokacijah. obe imasta SiOL adsl in z kablom se ni problem povezat. v Jabuk > Location imam narejene obe lokacije, Lj in Vikend. kjer sem, pač izberem in stvar deluje brez problema.

no, ko pa sem se hotel še na vikendu povezat z AirPortom ga ne morem nikakor prepričat. konfiguriral sem ga v Lj, kjer deluje brez problema. kot sem razmišljal bi si moral naredit še eno Wireless omrežje, za katerega bi bi bili uporabljeni PPPoE podatki od vikend adsl. ampak ne vem kje naj to naredim, oz. a se sploh da. v AirPort setup utility ni te opcije, lahko kvečjem spremenim sedanje nastavitve. ali bi moral uporabiti cd, ki je prišel z AirPortom ( ga pa trenutno ni pri roki, tako da upam, da se da brez njega )?

ubistvu ne vem kako bi bilo tole najbolje zrihtat, tako da komaj čakam, da slišim vaše predloge


Ni navedeno

Prispevek: #2   Objavljeno 24.09.2006 22:13:02
Odgovori s citatom
Uporabi AirPort Admin Utility in pojdi v zavihek Internet, kjer označiš pod "Connect using" - "PPP Over Ethernet (PPPoE)". Pod "Account Name" vneseš uporabniško ime in pod "Change Password" geslo za ADSL dostop. Nato greš v zavihek Network, kjer označiš "Distribute IP addresses". Za konec pa še klik na "Update". To storiš tako na AirPort Express - LJ, kot na AirPort Express - Vikend Smile

S tem si odpravil težavo, obenem ti ne bo potrebno več vnašati uporabniškega imena in gesla ob prijavi oz. za dostop (v glavnem pod System Preferences/Network ne bo potrebno nastavljati ničesar za PPPoE). Označil boš le željeno povezavo, ki se nahaja v tvoji bližini.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.10.2006 22:27:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no problem se začne že ko hočem priti do zavihka internet, ki ga ne najdem nikjer, tako da bi bil zelo vesel "trotl-zihr" navodil. hvala. Laughing
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.11.2006 17:58:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
caki ce te prav razumem se pravi da prenasas airport express?


ce je tako ima express moznost profilov. to so pod ta zadnjim zavihkom tako da si shranis profil za doma in profil za na vikendu in je

lp Avi
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.11.2006 18:15:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no po nevemkoliko preizkusih mi je končno uspelo.
me pa zanima če je kak bolj eleganten način prestavljanja med profili, ko zamenjam lokacijo ali moram vsakič odpreti AirPort Admin Utility ( predstavljam si nekaj v stilu Jabuk meni > Location ).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 04.11.2006 13:45:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
a kul ratal ti je

sorry men nikakor ne rata najti casa Sad a ga mi kdo lahk poslje za kilo al pa dve :twisted:

drugace mislim da ne bo slo drugace kot da se bos vedno moral logirat v airport admin

lp Avi
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani