Jabuk
Kaj uporabljate za domačo mrežo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.04.2004 21:36:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me kakšno opremo uporabljate za uporavljanje mreže. Sam imam switch in sem večinoma zadovoljen. Po drugi strani imam kar nekaj prijateljev, ki imajo router vendar jim ta povzroča probleme, še posebej tisti z vgrajenim firewallom. Res, da se lahkio večino stvari nastavi v nastavitvah routerja, vendar včasih preprosto ne gre. Torej kaj uporabljate in kaj priporočate? Kakšne izkušnje imate s temi stvarmi?

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.04.2004 19:26:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam router in mrežo s PC-jem (XP). Sicer imam mrežo v glavnem samo za internet, ampak povezava s PC-jem kar nekako deluje brez problemov, ko jo rabim.
Router ima firewall, vendar zaradi tega nisem imel nikoli problemov. V začetku mi je sicer pogosto prekinjalo povezavo na ADSL, ampak se je tudi to nekako uredilo.
Aja, OS je pa Panter.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 111
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 04.04.2004 20:59:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doma imava z bratom ruter (povezava win XP - win 2k) in imava kar naprej težave. Včasih se kljub vzpostavljeni povezavi računalnika ne vidita, ali pa se vendar dostop ni možen. Večkrat je treba ponavljati vnašanje ip številk in dns serverjev, s tem da včasih dela ob avtomatski nastavitvi, drugič ob ročni. Zadnje čase pa ruter zelo pogosto prekine povezavo na internet kljub temu da na njem gorijo vse lučke in so nastavitve pravilne. Vedno ga je treba za nekaj časa izklopiti iz elektrike ter nazaj vklopiti.

Pozna mogoče kdo rešitev?

morda povezava XP - XP?
ali pa statični ip?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.04.2004 17:16:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede zadnjega problema: meni je pomagalo, da sem povečal Maximum idle time na 600s. Sem pa opazil, da se čez nekaj časa (recimo 10 min) tudi sam spet poveže.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.04.2004 17:30:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A mi kdo ve priporocit kak specificen router? Ker ga nameravam kupit prej al slej.. (to pretikanje ethernet kabla iz Cuba na iBooka vedno ko rabim net me spravlja ob zivce).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani