Jabuk
iPhone FTP server?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2009
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.03.2009 10:19:27
iPhone FTP server?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, telefon sm si poštimu točno tk kot sm ga hotu, samo mi manjka še ena stvar! Rad bi mel dostop do datotek na telefonu ne samo prek wi-fi, ampak tudi 3g omrežja.. torej, ko pridem v šolo npr, bi rad brez wi-fi povezave dostopu do file systema na telefonu in si potegnu dol datoteke, podatke, naslednjič ko pozabim kaj, bi rad samo poklicu kolega, mu povedu svoj ip naslov, in bi mi lahko poslal direktno na telefon med tem ko se vozim v avtu..

neke vrste mobilni ftp server bi mel. imam naložen gor openSSH, našu sm nek ftp server (vsftpd se mu reče), samo mi ga nekak ni uspelo usposobit ( ni kakšne koristne dokumentacije za iphona )..
mermory stick deluje samo preko wi-fi, datacase tudi ..
drugo nism pa nič našu.. obstaja kak način?

kaj pa dostop do datotek na telefonu prek kabla, brez da bi mogu inštalirat kak program na pc? obstaja kak način za to?

hvala za pomoč!
LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.03.2009 13:21:54
Re: iPhone FTP server?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v1goR je napisal/a:
Evo, telefon sm si poštimu točno tk kot sm ga hotu, samo mi manjka še ena stvar! Rad bi mel dostop do datotek na telefonu ne samo prek wi-fi, ampak tudi 3g omrežja.. torej, ko pridem v šolo npr, bi rad brez wi-fi povezave dostopu do file systema na telefonu in si potegnu dol datoteke, podatke, naslednjič ko pozabim kaj, bi rad samo poklicu kolega, mu povedu svoj ip naslov, in bi mi lahko poslal direktno na telefon med tem ko se vozim v avtu..

neke vrste mobilni ftp server bi mel. imam naložen gor openSSH, našu sm nek ftp server (vsftpd se mu reče), samo mi ga nekak ni uspelo usposobit ( ni kakšne koristne dokumentacije za iphona )..
mermory stick deluje samo preko wi-fi, datacase tudi ..
drugo nism pa nič našu.. obstaja kak način?

kaj pa dostop do datotek na telefonu prek kabla, brez da bi mogu inštalirat kak program na pc? obstaja kak način za to?

hvala za pomoč!
LP

Brez programa ne moreš dostopat, in še z programom nimaš polne funkcionalnosti, tj. dostop do itunsa...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.03.2009 15:24:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa preko 3G-ja tudi ne moreš dostopati do telefona, ker imajo operaterji porte zaprte...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2009
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.03.2009 19:14:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
na windows mobile gre, tak da očitno niso vsi zaprti, nevem zakaj na iphonu nebi šlo...
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.03.2009 21:37:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Programov, ki ti postavijo FTP strežnik, je ogromno.... če si prepričan, da porti niso zaprti, pa ugotovi IP in se poskušaj povezati.

Jaz še nisem videl programa za WM, s katerim bi se lahko preko 3G omrežja povezal iz računalnika na telefon (brez da bi telefon zaštartal povezavo).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2009
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.03.2009 07:18:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
na WM je Share IT ftp, dela pa prek porta 21.. sj sm našu tist vsftpd al kaj je, samo ko ni nobene uporabne dokumentacije, in ne vem katero geslo potrebuje ( poveže se, pol pa to zahteva, alpine ni, moje novo geslo tudi ni )..

no mislil sm da je nekdo že delu s tem .. bom še malo pogooglu.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.03.2009 10:53:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri katerem operaterju pa si, da lahko od zunaj preko 3G omrežja dostopaš do telefona?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.03.2009 10:56:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Default guest login naj bi bil ftp/ftp:
http://vsftpd.beasts.org/vsftpd_conf.html
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani