Jabuk
UMTS
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.01.2009 21:02:55
UMTS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo.
Sem podlegel iphone-niji Very Happy. Pa nisem prepričan da je bila zamenjava nokije pametna poteza.

Na mizi imam Nokio 51 in iphone 3g 16g. Nokia kot kaže sama preklaplja med UMTS in GPRS, iphone pa ob pomanjkanju UMTS signala napiše "searching" Surprised No do sedaj sploh nisem vedel, da imam doma slab UMTS signal oz. ga sploh nimam ? Ali pa morda iphone tako slabo "lovi". Kakšne so vaše izkušnje?

Kot drugo me zanima kako sploh vem ali imam iphone "yallbrejkan" ali kaj je že? Kupil sem ga na oglas kot tovarniško odklenjenega (italija) in prodajalec mi je uredil šumnike, slo cifre ....

Aja, še en problem. Danes kliknem na nek link in mi safari pove da pop up okna ne more odpreti ker je že preveč odprtih strani. Pa ne da je iphone kot butasti winsi kjer brez dodatnega programa ostajajo vsi programi aktivni. Kako naj vem koliko oken ima safari odprt? Kolikor vidim je tale iphone izrazito not multitasking Recimo pišem mail in bi rad iz imenika ali od kjerkoli pač prepisal en podatek ..... moram zapreti mail program zadevo prepisati na list in potem spet v mail. In kje so še videli mail program brez možnosti pripenjanja datotek?

No tole so zaenkrat moje iphone težave Zakva že mi je tale iphone sploh všeč Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.01.2009 21:09:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za pop up okna -> pri odrtju safarija je v desnem spodnjem kotu en kvadratek in noter piše ena številka, zapri jih par, pa bo delalo.
Sigurno ti ga prodajalec ni jailbrejkau, saj gre v tem primeru garancija v nič.
Sicer je enostavno potem prekriti jailbrejk, če je potreben popravila.
Brez jailbrejka lahko greš pod slike ter odpreš sliko in levo spodaj klikneš en gumb ter send email al neki tazga.
Z jailbrejkom pa se da to še mal bol poštimat.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.01.2009 21:16:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri safariju maš lahko največ 8 zavihkov odprtih ni zaradi tega ker so drugi programi odprti ker ko stisneš home se usak program zaključi. za copy/paste imaš zdaj zunaj polno programov tako da to ni več problem lista ne rabiš več Very Happy, v mail lahko pripneš samo sliko nažalost drugega ne moreš nič. če je telefon jailbrejkan vidiš tako da je na mobitelu nasnet program cydia ali installer. (jaillbreak je da lahko nasnameš aplikacije ki niso podpisane s strani appla odklep je pa da lahko mobitel uporabljaš v drugih omrežjih) Omrežje je isto pri meni veliko slabše na iphonu kot na prejšni nokiji mam pa 1generacijo tako da za 3g ne morem glih govoriti

iPhone ti je všeč ker je na zadnji strani narisan lep jabuček in ko ga daš na mizo v gostilni vsi gledajo to čudo pa čeprav mu zaenkrat manjka še velko koristnih funkcij Laughing Laughing
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.01.2009 21:20:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da je vprasanje tudi tukaj (najprej sem ga videl na mobile.si)... bom pastal kar isti odgovor Smile

Citiram:
Živjo.
Sem podlegel iphone-niji Very Happy. Pa nisem prepričan da je bila zamenjava nokije pametna poteza.

Na mizi imam Nokio 51 in iphone 3g 16g. Nokia kot kaže sama preklaplja med UMTS in GPRS, iphone pa ob pomanjkanju UMTS signala napiše "searching" No do sedaj sploh nisem vedel, da imam doma slab UMTS signal oz. ga sploh nimam Ali pa morda iphone tako slabo "lovi". Kakšne so vaše izkušnje?


Sicer imam vecino casa 3G na OFF, ker pokuri prevec baterije... ampak takrat, ko imam vkljucen 3G se nisem nikoli opazil, da bi napisal "searching"... edino takrat, ko sam izklopim ali vklopim 3G...

Citiram:
Kot drugo me zanima kako sploh vem ali imam iphone "yallbrejkan" ali kaj je že? Kupil sem ga na oglas kot tovarniško odklenjenega (italija) in prodajalec mi je uredil šumnike, slo cifre ....

Ce ti je nalozil SLO cifre in to, potem je gotovo jailbreakan... vidis pa tudi po tem, da imas namesceno Cydio in/ali Installer...

Citiram:
Aja, še en problem. Danes kliknem na nek link in mi safari pove da pop up okna ne more odpreti ker je že preveč odprtih strani Pa ne da je iphone kot butasti winsi kjer brez dodatnega programa ostajajo vsi programi aktivni. Kako naj vem koliko oken ima safari odprt?


Odprtih imas lahko najvec osem Safarijev... Koliko jih imas, vidis spodaj v kotu, ce pa kliknes to ikono, pa vidis po pikicah... in tako lahko tudi prekljapljas med odprtimi okni in jih zapiras...




Citiram:
Kolikor vidim je tale iphone izrazito not multitasking Recimo pišem mail in bi rad iz imenika ali od kjerkoli pač prepisal en podatek ..... moram zapreti mail program zadevo prepisati na list in potem spet v mail. In kje so še videli mail program brez možnosti pripenjanja datotek


Ce nekaj ne najdes, se ne pomeni, da tega ni Smile ... Priponko dodas tako, da iz ustreznega programa izberes POSLJI... torej recimo v albumu odpres sliko in izberes, da jo zelis poslati po mailu...

Citiram:
No tole so zaenkrat moje iphone težave Zakva že mi je tale iphone sploh všeč

Hvala za morebitne odgovore.

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.01.2009 23:22:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala. Tista okna v safariju sem videl pa sem mislil da so kao ena zgodovina. To je torej rešeno.

Pripenjanje: naložil sem si en program documents. in ker nimam ali ne najdem enega kao eksplorerja ni šanse da pripnem dokumente narejene s tem programom. Tako mi odpade možnost faksiranja (eni jih, fakse namreč, še vedno uporabljajo Very Happy )

Je pa telefon jailbreakan - imam tisti cydia. In ta mi zdaj kaže da imam en essential upgrade Question a naj to naložim al raj ne Very Happy

No pa smo rešil - razen tegale UMTSa - jest mam rad vse prižgano - se mi ne da kar naprej on -of. A kaj kaže da bi se dalo tale iphone kot modem uporabiti - spet ena hiba Very Happy
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 30.01.2009 00:56:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot "pravi modem" se ga verjetno nikoli ne bo dalo uporabljati.... obstaja pa ogromno programov (pdanet, imodem, iphone modem, ...), ki ti omogočajo dostop do neta preko telefona, tako da ti ustvarijo proxy strežnik, preko katerega dostopaš na internet... seveda moraš v brskalniku potem vklopiti in pravilno nastaviti uporabo proxy strežnika.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.01.2009 07:58:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dbest je napisal/a:

No pa smo rešil - razen tegale UMTSa - jest mam rad vse prižgano - se mi ne da kar naprej on -of.


Pa ti zdrzi baterija potem cel dan... ker meni zal ne... ce pa 3G izklopim, pa komot en dan (je zvecer vcasih baterija se 40% polna, vcasih pa tudi ze jamra, da je manj kot 20% ... Zato imam tudi 3G ponavadi izkljucen...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.09.2008
Prispevkov: 189
Kraj: M.Rakitovec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 30.01.2009 09:56:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
dbest je napisal/a:

No pa smo rešil - razen tegale UMTSa - jest mam rad vse prižgano - se mi ne da kar naprej on -of.


Pa ti zdrzi baterija potem cel dan... ker meni zal ne... ce pa 3G izklopim, pa komot en dan (je zvecer vcasih baterija se 40% polna, vcasih pa tudi ze jamra, da je manj kot 20% ... Zato imam tudi 3G ponavadi izkljucen...


Živjo!!!
Evo meni zdrži baterija skoraj dva dni ob tem da imam popolnoma vse vklopljeno (no če ga danes zjutraj izključim iz polnjenja ga moram jutri zvečer okoli 0.30 priklopit)boolj pozno hodim spat.DRUGAČE PA KAR NAPREJ KAJ BRSKAM PO NJEMU.Imam namreč paket od Simobila iZame.Odlična stvar.Imel sem že kar nekaj iPhonov 3g pa je tudi pri baterijah lahko razlika v vzdržljivosti,pa sem kupil vse popolnoma original zapakirane in sem jih polnil prvič 20 ur.Ravno tako je z fotoaparatom na teh napravcah (3g),eni delajo v polni resoluciji,drugi spet ne.Prav zanimivo.Nebi vedel če jih nebi imel popolnoma novih vsaj 15 in jih sprobal. Toliko v info. Drugače je pa napravica slave na vekov veke vredna.Pozdravček od Dušan-a
Aja še to! Zakaj jaz ne morem dodati slikce poleg sebe tu na forumu?? Saj sem priden,....ane da sem!!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.01.2009
Prispevkov: 194
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.01.2009 11:10:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mikrohard, jaz uporabljam PdaNet in ne rabim nastavljat nobenih proxy nastavitev. Vse kar moraš narediti na računlniku je nova wireless ad hoc povezava.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 30.01.2009 12:21:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vrocipes je napisal/a:
Mikrohard, jaz uporabljam PdaNet in ne rabim nastavljat nobenih proxy nastavitev. Vse kar moraš narediti na računlniku je nova wireless ad hoc povezava.

To pa nisem vedel.. sem sprobal in moram rečt, da res super dela... Bo treba počas razmislt o nakupu 3G-ja Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.08.2008
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.01.2009 12:59:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst tudi nimam problemov z baterijo. Mam vse odprto pa rabim ga non stop in mi zdrži dva dni. Ko sem ga kupil sem bil tudi jst malo skeptičen ali je vreden tega denarja, po pol leta uporabe lahko rečem le da je vreden še več. Ko primerjam recimo z Omnio od puce, Samsung izgleda kot neka igrača napram iphonu. Lahko pišejo kar hočejo po raznih forumih in nekih iphone kllerjih itd. vse ostalo je en sam jajc. Tako kot dela čisto in odzivno iphone ne dela noben telefon. Kar se tiče pa pomankljivosti, mislim da jih je res malo, večino so že odpravli z raznimi aplikacijami (za jailbreakane).

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.01.2009 23:45:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
dbest je napisal/a:

No pa smo rešil - razen tegale UMTSa - jest mam rad vse prižgano - se mi ne da kar naprej on -of.


Pa ti zdrzi baterija potem cel dan... ker meni zal ne... ce pa 3G izklopim, pa komot en dan (je zvecer vcasih baterija se 40% polna, vcasih pa tudi ze jamra, da je manj kot 20% ... Zato imam tudi 3G ponavadi izkljucen...


Ja jaz še nimam tolk izkušenj. Zaenkrat mislm da prav dolgo ne drži ampak bomo videli - mogoče bo ker UMTSa niti sredi LJ ne ujame kar me močno nervira.

Drugače pa mi ni noben povedu ali naj namestim tisti essential upgrade ali ne - oz. je pametno zaupati tem obvestilom iz cydie?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.01.2009 23:47:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TI kar namesti...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 31.01.2009 11:23:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dbest je napisal/a:
Jest je napisal/a:
dbest je napisal/a:

No pa smo rešil - razen tegale UMTSa - jest mam rad vse prižgano - se mi ne da kar naprej on -of.


Pa ti zdrzi baterija potem cel dan... ker meni zal ne... ce pa 3G izklopim, pa komot en dan (je zvecer vcasih baterija se 40% polna, vcasih pa tudi ze jamra, da je manj kot 20% ... Zato imam tudi 3G ponavadi izkljucen...


Ja jaz še nimam tolk izkušenj. Zaenkrat mislm da prav dolgo ne drži ampak bomo videli - mogoče bo ker UMTSa niti sredi LJ ne ujame kar me močno nervira.

Drugače pa mi ni noben povedu ali naj namestim tisti essential upgrade ali ne - oz. je pametno zaupati tem obvestilom iz cydie?


Kar namesti, to so posodobitve za cydio.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 31.01.2009 11:25:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:


Kar namesti, to so posodobitve za cydio.


Ni nujno, da so samo za Cydio... so tudi za kaksne druge programe... Vsekakor dosedaj se nisem imel problemov... pa sem vedno namestil takoj, ko me je na to opozorilo ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 31.01.2009 11:31:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No kar se baterije tiče - z vklopljenim 3G in BT-jem in če imam recimo do eno uro pogovorov v avtu (preko BT) in še do eno uro preko telefona potem baterija ne zdrži en dan.

Če 3G izklopim in nisem ta dan nič v avtomobilu potm zdrži brez težav. Največ vsekakor porabi 3G - še posebej če sem na področju z slabim signalom. Tako sam prakticiram da je 3G stalno izklopljen razen takrat ko ga pač nujno potrebujem (prenos kakšnega celotnega maila ali pa surfanje).

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.01.2009
Prispevkov: 82
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 01.02.2009 12:58:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale UMTS me že prav nervira. Zdaj sem spet poiskusil in opet ništa. Če vklopim 3G in grem pod omrežja mi v hipu napiše da ne more naloadat network list Mad A imam lahko kaj narobe nastavljeno Question Simko sem prenesel iz nokije kjer je vse delovalo.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 01.02.2009 13:26:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dbest je napisal/a:
Tale UMTS me že prav nervira. Zdaj sem spet poiskusil in opet ništa. Če vklopim 3G in grem pod omrežja mi v hipu napiše da ne more naloadat network list Mad A imam lahko kaj narobe nastavljeno Question Simko sem prenesel iz nokije kjer je vse delovalo.


Sem sedajle probal na cisto sveze nadgrajenem na 2.2.1 in nalozenimi vsemi popravki in programi, ki jih ponavadi uporabljam... in lepo vidim seznam omrezji...






Verjetno imas namesceno kaksno zadevo, ki dela probleme...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 06.03.2009
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 06.03.2009 20:40:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zopet jaz, ki rad pogrevam stare teme Embarassed

Toda nekaj sem zasledil pri iphonu in nisem prepričan... bral sem malo temo, pa nisem prišel do glavnega zaključka, ki ga hočem.
Odkril sem namreč tole, da tukajle piše, da iPhone 3G nima podprt UMTS...

Zdaj pa tisto glavno:
Ali res UMTS ne deluje ? In kako se potem povežeš na internet ? Mneda ja ne preko GPRS-a, nisem si pa še prišel gor kaj hudiča je EDGE.

Hvala tudi tu za odgovor Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 06.03.2009 20:52:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ticm je napisal/a:
Zopet jaz, ki rad pogrevam stare teme Embarassed

Toda nekaj sem zasledil pri iphonu in nisem prepričan... bral sem malo temo, pa nisem prišel do glavnega zaključka, ki ga hočem.
Odkril sem namreč tole, da tukajle piše, da iPhone 3G nima podprt UMTS...

Zdaj pa tisto glavno:
Ali res UMTS ne deluje ? In kako se potem povežeš na internet ? Mneda ja ne preko GPRS-a, nisem si pa še prišel gor kaj hudiča je EDGE.

Hvala tudi tu za odgovor Smile

Universal Mobile Telecommunications System (UMTS) je ena ključnih tehnologij in sestavni del tretje generacije (3G) mobilnih sistemov GSM. Najbolj razširjena je uporaba W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Access) kot brezžičnega vmesnika in je evropski odgovor na ITU IMT-2000 zahteve za mobilne sistem tretje generacije. UMTS je večkrat promovirana kot 3GSM, kar vključuje oznako značilnosti 3G generacije in standarda GSM. Za standardizacijo skrbi 3GPP (3rd Generation Partnership Project).

Torej UMTS je 3G, zakaj nebi delal?
Edino če imaš probleme z dosegljivostjo.


EDGE ali EGPRS, (angleško Enhanced Data rates for Global Evolution - izboljšane vrednosti hitrosti prenosa za globalni napredek) (nadgradnja GPRS) je tehnologija 3. generacije mobilne telefonije, ki omogoča hiter prenos podatkov, do 236 kbit/s, v prihodnosti pa se lahko hitrost še poveča, tudi do 384 kbit/s. Za postavitev omrežja EDGE ni potrebno postavljati novih baznih postaj, kot je to potrebno pri UMTS.

Torej EDGE je nekakšen 3G, samo veliko počasnejši.
Upam da me razumeš, saj EDGE ni 3G.

Če pogledaš tukaj: http://www.apple.com/iphone/features/wireless.html , boš videl, da na 3G poganja UMTS.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani