Jabuk
EDGE - nič jasno?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.03.2008
Prispevkov: 111
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.11.2008 10:41:45
EDGE - nič jasno?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno glupo pitanjce:

imam fw1.1.4 in sem zamenjal sim / operaterja, iz mobitela na simobil. Hotel sem spremenit nastavitve za EDGE, pa jih nisem našel? Settings >> general >> network mi ponuja samo wifi, vpn in data roaming. Za mobitel vem da sem jih vpisal po Jest-ovih navodilih.

Potem pa grem in probam EDGE in dela brez nastavitev??? (oz z mobitelovimi nastavitvami, do katerih pa ne znam prit) Sim kartica je še stara, iz časov Pomladi (2001). A je to običajno?

Sej na da bi bilo karkoli narobe, ampak sem skoraj znorel med iskanjem nastavitev...

B.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 372
Kraj: Domžale
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.11.2008 11:12:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Probaj izklopit Wi-Fi in potem še enkrat poglej, če so nastavitve tam ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.09.2008
Prispevkov: 69
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.11.2008 11:15:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem pred mesecem in pol zamenjal Mobitel za Simobil in mi je prej in potem EDGE delal brez nastavitev. Nikoli nisem nič nastavljal pa je vedno delalo in še kar...samo sedaj sem ga izklopil ker gre na računu drugače neznano kam cca. 2€ če ga imam vklopljenega...verjetno takrat ko zmanjka wifi povezave pa edge začne delati in ne vidiš takoj...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.04.2008
Prispevkov: 872
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.11.2008 13:11:45
Re: EDGE - nič jasno?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazek je napisal/a:
Eno glupo pitanjce:

imam fw1.1.4 in sem zamenjal sim / operaterja, iz mobitela na simobil. Hotel sem spremenit nastavitve za EDGE, pa jih nisem našel? Settings >> general >> network mi ponuja samo wifi, vpn in data roaming. Za mobitel vem da sem jih vpisal po Jest-ovih navodilih.

Potem pa grem in probam EDGE in dela brez nastavitev??? (oz z mobitelovimi nastavitvami, do katerih pa ne znam prit) Sim kartica je še stara, iz časov Pomladi (2001). A je to običajno?

Sej na da bi bilo karkoli narobe, ampak sem skoraj znorel med iskanjem nastavitev...

B.

Mislim, da če imate slovenski vmesnik, ali celo samo nekaj od slovenskih zadevic se edge avtomatsko nastavi na operaterja.
Lp
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.03.2009 17:25:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tudi nimam nikjer EDGE nastavitev bi jih pa rad izklopil, tako da bi uporabljal samo wi-fi kadar je navoljo drugače pa nič.

Kako je to možno?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.07.2008
Prispevkov: 285
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.03.2009 17:33:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telefon imaš jailbreakan in imaš naložene mitjine logotipe slovenkskih operaterjev. Greš v instaler ali cydio(preko česa imaš naložene) ter jih izbrišeš. Potem se ti pojavijo EDGE nastavitve. Po končanih nastavitvah lahko slovenske logotipe operaterjev zopet naložiš, a zopet bodo nasatavitve z EDGE izginile. Delovalo pa bo! V tem je catch! Idea


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 291
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 05.03.2009 17:49:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nastavitve za edge so v settings/general/networkcellular data network

sicer pa je bolj elegantno, da si potegneš iz cydie program bosspref, kjer si lahko izklopiš edge Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.07.2008
Prispevkov: 285
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.03.2009 17:52:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že že, vendar če imaš logotipe slovenskih operaterjev mislim da v 1.1.4 firmware teh nastavitev ni!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani