Jabuk
Apple TV in TV Tuner ...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.07.2007 20:50:26
Apple TV in TV Tuner ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali kdo mogoce ve ce je na to skatlico mozno na kakrsenkoli nacin priklopiti TV Tuner. Je komu ze uspelo?

Druga stvar ki bi mi bila pa zanimiva je namestitev VLC playerja.

Odlocam se namrec ce bi si kupil Apple TV ali pa kaksen rabljen Mac mini kot multimedia platformico. Raje bi nov TV ko rabljen mini, ampak ne vem ce je to za cloveka ki ne uporablja iTunes store sploh uporabno.

Hvala za odgovore Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.07.2007 21:15:14
Re: Apple TV in TV Tuner ...
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Ali kdo mogoce ve ce je na to skatlico mozno na kakrsenkoli nacin priklopiti TV Tuner. Je komu ze uspelo?

Druga stvar ki bi mi bila pa zanimiva je namestitev VLC playerja.

Odlocam se namrec ce bi si kupil Apple TV ali pa kaksen rabljen Mac mini kot multimedia platformico. Raje bi nov TV ko rabljen mini, ampak ne vem ce je to za cloveka ki ne uporablja iTunes store sploh uporabno.

Hvala za odgovore Very Happy


Bolje je AppleTV, ma velik potencial!

http://wiki.awkwardtv.org/wiki/index.php?title=Main_Page

Kar iščeš namesto VLC je nitoTV

za TV tuner pa še ni rešitve.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.07.2007 10:41:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hm ... kaj potem bi se dalo apple tv pripravit recimo do tega, da bi nadomestil set-top-box od siola ali t2ja? To bi bilo ze kar dobra zadevca .... pogresam samo se DVD rezo ....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.10.2007 12:05:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
selotejp je napisal/a:
hm ... kaj potem bi se dalo apple tv pripravit recimo do tega, da bi nadomestil set-top-box od siola ali t2ja? To bi bilo ze kar dobra zadevca .... pogresam samo se DVD rezo ....


Hm... a zna kdo kaj spisat da bi siol tv al pa t-2 tv delal?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.10.2007 17:41:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matjazm je napisal/a:
selotejp je napisal/a:
hm ... kaj potem bi se dalo apple tv pripravit recimo do tega, da bi nadomestil set-top-box od siola ali t2ja? To bi bilo ze kar dobra zadevca .... pogresam samo se DVD rezo ....


Hm... a zna kdo kaj spisat da bi siol tv al pa t-2 tv delal?


nekje na t2 forumu sem bral, da je nekdo to naredil za vlc player .... malce pobrskaj tukaj: http://t-2.stamcar.com/
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.10.2007 19:02:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem laufal T-2 TV pri punci na VLC. Sam VLC ne dela na apple TV afaik. Dela pa zelo v redu. Na T-2 forumu imas navodila, je pa ful fajn ker je tko narjen da je kontrolabilno vse tudi z apple remote Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.10.2007 19:05:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kaj podobnega obstaja tudi za siol TV? Bi bil zelo zainteresiran!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.10.2007 19:09:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj je kdo tak dober, da da direkten link, kako se t-2 poganja na VLC?

evo ideja za vodič, kako si na macu namestiš gledanje t-2 ali SIOL tvja
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.10.2007 19:56:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eo tole je tema na T-2 forumu. Vcasih je bil vodic pa ga ne najdem vec. So ga idioti zbrisal?

http://t-2.stamcar.com/viewtopic.php?f=3&t=2166&st=0&sk=t&sd=a&start=60

ZA siol TV pa je zgleda potreben se en (windows) programcic ...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.02.2008 15:59:58
SiOL TV
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
A kaj podobnega obstaja tudi za siol TV? Bi bil zelo zainteresiran!


Tudi mene zanima SiOL TV na Macu. Trudim se vendar brezuspešno. Mogoče bo nekdo znal nastavit VLC, da bo zadeva delala - meni javlja error " cannot pre fill buffer". V osnovi naj bi imel dve mrežni kartici -lahko tudi WiFI in Ethernet in eno od playlist, ki se dobijo na naslovu http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=443 ali pri meni s preko 100 kanalov. Ker imam optiko, bi bili še bolj zanimivi HDTV programi Wink.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.02.2008 19:41:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če se prav spomnim moraš pri siol tv ugotoviti ip set-top boxa; počiš 2 mrežni v računalnik, narediš bridge med njima in z nekim programom gledaš kako teče promet (včasih je bil na to temo zelo natančen vodič na siol forumu). tako dobljen ip nastaviš mrežni kartici, naložiš playlisto v vlc (+ v nastaviš na katerem ip naj posluša multicast) in reč naj bi delala.

pri t-2 samo nastaviš en fiksni ip mrežni (ali pa tudi to ne - meni je lepo dobil ip z dhcpja), skonfiguriraš vlc (ali pa - v windowsih - uporabiš kakšen namenski program) in naložiš playlisto.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.01.2008
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.02.2009 22:19:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser je napisal/a:
kaj je kdo tak dober, da da direkten link, kako se t-2 poganja na VLC?

evo ideja za vodič, kako si na macu namestiš gledanje t-2 ali SIOL tvja


zdravo!

imam kar nekaj izkušenj z gledanjem t2 tv na računalniku. bom na hitro malo napisal ...



če imaš vdsl ...

potrebuješ vlc player in t2 playlisto (dobiš jo na omenjenem t2 neuradnem forumu). lahko uporabiš eno mrežno kartico ali pa dve.

sam sem imel eno za net in drugo za tv. vsak kabel mora v svojo mrežno voditi iz pravega porta na vood-u - kabel za tv mora seveda iz tv porta, za net iz net porta. v vlc-ju moraš za gledanje nastavit ip mrežne kartice, ki jo uporabljaš za gledanje tv-ja, da vlc ve, od kod brati programe.

če imaš eno mrežno, najbolje da imaš vse na avtomatsko in nobenih posebnih nastavitev v vlc playerju. če želiš gledat tv, preklopiš kabel na tv port na voodu, če želiš net, preklopiš na net port na voodu.
(fora je samo v tem, da na vdsl-u določijo rang ip-jev za vsak port)


vdsl in wireless ...

uspelo mi je gledati tv in surfati po netu z eno wireless kartico. če bo kdo poskušal - je možno, ampak ni najbolj elegantno. za tiste, ki radi experimentirate ... Smile samo opisal bom kaj sem storil

imam apple airport extreme router in t2 vood. iz vooda gre kabel iz net porta na router wan port. ok, wireless net deluje na mojem macu. grem v network preferences, naredim novo wireless povezavo in ji določim statični lokalni ip. v vlc playerju vpišem isti ip te povezave. v router lan port pripeljem še kabel iz vood tv porta. mislim da je bilo to vse (ne spomnim se točno, ker je že nekaj časa odkar sem to počel).

POMNI: če se boste s tem igrali, vedite da vas to lahko pripelje do nepredvidenega obnašanja naprav. brez panike ... Smile nič se mi ni zgodilo. ampak ko se je router restartal zaradi izpada štroma, nisem vedel zakaj mi ne dela ne net, ne tv. klical na t2 in ne vem kaj še. nazadnje sem ugotovil, da je router nekako zmedlo, ker je očitno dobil rang ip-jev od tv-ja, zato net ni deloval. bolje ne znam razložiti. Smile
prav tako sem prebral, da naj bi bilo to nevarno početje, ker naj bi lahko zunanji "napadalci" prišli v vaše lokalno omrežje. čeprav ne vem kako in s čim ima to veze. ...opozorjeni ste bili. Smile



če imaš optiko ...

... je stvar najlažja in bolj udobna. priklopiš se na t2 škatlo in to je to. net in tv ti delata na istem kablu ali na isti wireless povezavi. če imaš router, bo najlažje, če mu wireless mode nastaviš na "bridge", ker je to potem enako, kot bi bil na kablu - oboje ti dela na isti povezavi.

če želiš imeti wireless mode na "share public address", boš moral experimentirati z zgoraj opisano točko "vdsl in wireless". torej nastaviti dve wireless povezavi in prepričati router, da ti najde dns za net in dns za tv, nato pa v vlc-ju nastaviti ip wireless povezave in bla bla bla. Smile

vsekakor predlagam, da tv gledaš na kablu, saj se precej počasi obnaša na wireless povezavi. tudi ko sem na N draft wireless standardu in povezan s 300 mbps wi-fi, se pojavlja kockanje, zamikanje zvoka, ...




upam da je kdo kaj pametnega zvedel. če koga zanima kaj več, rad pomagam.
nastavitve vlc-ja in playliste dobite na prej omenjenem neuradnem t2 forumu.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.01.2008
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.02.2009 22:23:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
uf, sploh nisem tko malo napisal. Smile

v glavnem, pred prejšnjim postom sem iskal, če se je že kdo ukvarjal s tem ... hotel sem vprašat, če kdo ve, če si se dalo t2 tv predvajat v front row-u.

očitno se vas še ni veliko ukvarjalo s tem, tako da poskusite t2 tv gledat v vlc playerju, pa bomo potem skupaj še kaj probali ugotovit. Smile


btw, bom pogledal če je nitoTV, tisto kar iščem, pa javim.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.02.2009 22:43:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidim, da je tema očitno bila spregledana ob postavljanju nove strukture foruma in ni postavljena v pravilno kategorijo.

Bo kdo zrihtal? Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani