Jabuk
Dostop WiFi malo drugače
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.06.2008
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.01.2009 11:36:54
Dostop WiFi malo drugače
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doma dostopam na WiFi omrežje preko SIOLovega modema/routerja. Username in Pass. so že vpisani v modem...
Zanima me če ima kdo urejeno tako, da ga Iphone ob zaznavi WiFi omrežja vpraša za Username in Pass. za dostop do spleta... Govorimo o nezavarovanem WiFi omrežju.

ZAKAJ ME TO ZANIMA???
Na neki lokaciji obstaja WiFi signal (nezavarovan in modem konfiguriran brez vpisanega Username in pass. ) Brez težav bi to storil z PCjem..., naredil bi si novo omrežno povezavo v katero bi vpisal Usser in Pass. in bi se povezal z svojim imenom v splet (ni problema)... Kako to narediti z iPhonom???
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.06.2008
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.01.2009 15:09:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj res ni nobenega ki se (z iPhonom) na splet prijavi z geslom za dostop...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.01.2009 15:11:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če je wifi nezavarovan, kaj bi pa rad vpisal?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.01.2009 15:29:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ce prav razumem... dostop do wifija je prost, ce pa hoces preko tega wifija na net, pa rabis username in password...

ne vem... jest sem to ponavadi resil s ff ali safarijem... sem pognal in je odprlo spletno stran, kamor sem vpisal username in pass... predvidevam, da ce pozenes safari, ti bo isto odprlo eno spletno stran, kamor bos pac te zadeve vpisal...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.01.2009 15:43:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matty je napisal/a:
ce prav razumem... dostop do wifija je prost, ce pa hoces preko tega wifija na net, pa rabis username in password...

ne vem... jest sem to ponavadi resil s ff ali safarijem... sem pognal in je odprlo spletno stran, kamor sem vpisal username in pass... predvidevam, da ce pozenes safari, ti bo isto odprlo eno spletno stran, kamor bos pac te zadeve vpisal...

Aha, zdaj razumem.
Ja kot si napisal, odpri safari in se ti bo prikazala stran, na kateri boš rabil vpisati podatkeh
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.01.2009 18:55:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vrjetno ti mislš na PPPoE povezavo, se pravi, da je WiFi brez zaščite, pač prideš na mrežo, vendar rabiš za dostop do neta vzpostavit še PPPoE povezava (za kar potrebuješ username pa pass). Na PC-ju je to dosti enostavno, pri iPhone pa je vprašanje če podpira PPPoE in če ga potem to nebi smel biti problem v nasprotnem primeru pa se vse skupaj zakomplicera.

Neglede na vse pa se mi zdi najboljša možnost v kolikor je to mogoče, da se na internet povezuje nek router (se pravi, da vzpostavi PPPoE), ki nato internetno povezavo deli z ostalimi klienti. V tem primeru se samo povežeš na WLAN in že imaš dostop do interneta, priporočeno pa je, da si vklopiš še kakšno zaščito (WPA/WPA2), da se ti ravno vsak mimoidoči ne more priklopiti gor.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.06.2008
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.01.2009 13:48:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jan_k je napisal/a:
Matty je napisal/a:
ce prav razumem... dostop do wifija je prost, ce pa hoces preko tega wifija na net, pa rabis username in password...

ne vem... jest sem to ponavadi resil s ff ali safarijem... sem pognal in je odprlo spletno stran, kamor sem vpisal username in pass... predvidevam, da ce pozenes safari, ti bo isto odprlo eno spletno stran, kamor bos pac te zadeve vpisal...

Aha, zdaj razumem.
Ja kot si napisal, odpri safari in se ti bo prikazala stran, na kateri boš rabil vpisati podatkeh


Ja če odprem safari se ne naredi nič oz. dobim obvestilo: Cannot open page..., becouse the server stopped responding...
Praviš da si odpru stran na kateri teje vprašalo za user in pass. Katero stran si pa odpiru???
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 877
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.01.2009 13:50:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
uriuri je napisal/a:
jan_k je napisal/a:
Matty je napisal/a:
ce prav razumem... dostop do wifija je prost, ce pa hoces preko tega wifija na net, pa rabis username in password...

ne vem... jest sem to ponavadi resil s ff ali safarijem... sem pognal in je odprlo spletno stran, kamor sem vpisal username in pass... predvidevam, da ce pozenes safari, ti bo isto odprlo eno spletno stran, kamor bos pac te zadeve vpisal...

Aha, zdaj razumem.
Ja kot si napisal, odpri safari in se ti bo prikazala stran, na kateri boš rabil vpisati podatkeh


Ja če odprem safari se ne naredi nič oz. dobim obvestilo: Cannot open page..., becouse the server stopped responding...
Praviš da si odpru stran na kateri teje vprašalo za user in pass. Katero stran si pa odpiru???

Ja normalno, katero koli stran sem odpru, mi je hotu geslo.
Do zdaj sm že na dveh probal, pa je oboje delovalo...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.06.2008
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.01.2009 13:59:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
X-S!D3 je napisal/a:
Vrjetno ti mislš na PPPoE povezavo, se pravi, da je WiFi brez zaščite, pač prideš na mrežo, vendar rabiš za dostop do neta vzpostavit še PPPoE povezava (za kar potrebuješ username pa pass). Na PC-ju je to dosti enostavno, pri iPhone pa je vprašanje če podpira PPPoE in če ga potem to nebi smel biti problem v nasprotnem primeru pa se vse skupaj zakomplicera.

Neglede na vse pa se mi zdi najboljša možnost v kolikor je to mogoče, da se na internet povezuje nek router (se pravi, da vzpostavi PPPoE), ki nato internetno povezavo deli z ostalimi klienti. V tem primeru se samo povežeš na WLAN in že imaš dostop do interneta, priporočeno pa je, da si vklopiš še kakšno zaščito (WPA/WPA2), da se ti ravno vsak mimoidoči ne more priklopiti gor.


Ja se strinjam, da je najbolj enostavno da se že router povezuje v omrežje, ki da nato povezavo ostalim clientom (tako imam tudi urejeno-kadar sem doma). Vključeno imam tudi zaščito na osnovi MAC adres.
Vendar kot sem že rekel gre tukaj za ta specifični primer povezovanja v omrežje. Torej router me spusti zraven (nezaščiteno omrežje) vendar na net pa bi se moral prijaviti in tu nastopi problem...
Kot si rekel je verjetno problem v iPhone podpori PPPoE. Če bi ta varjanta obstajala bi bila verjetno nastavljiva nekje v Settings..., tako pa je ne najdem...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.02.2009
Prispevkov: 770
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.02.2009 14:36:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam izklopljen SSID in če se hočem z neko napravo connectat na wireless moram vpisat ime omrežja in geslo. Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.02.2009 15:05:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
še medklic: vdor v tuje (tudi nezavarovano) omrežje se tretira za kaznivo dejanje po veljavnem kazenskem zakoniku RS

Exclamation podobno kot nepooblaščen priklop v električno, kabelsko, itd omrežje
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 174
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.02.2009 22:07:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemen je napisal/a:
še medklic: vdor v tuje (tudi nezavarovano) omrežje se tretira za kaznivo dejanje po veljavnem kazenskem zakoniku RS

Exclamation podobno kot nepooblaščen priklop v električno, kabelsko, itd omrežje


No ja ni tako enostavno črno-belo. Res je lahko vdor v omrežje kaznivo dejanje, vendar morata biti pri tem podana naslednja pogoja:
- namen oziroma naklep (npr. kraja podatkov ali identitete, ...) in
- povzročena škoda.

Vsekako je pri wifi omrežju težava tudi v tem, da se takšen "free access" uporablja kot način dostopa do interneta. Ena izmed njih je naključna povezava. Do te pride, ko uporabnik prižge prenosni računalnik znotraj dosega signala brezžičnega omrežja. Uporabnik se tega lahko niti ne zaveda. to je bistveno drugače kot npr. pri elektriki ali kabelski televiziji.

Zato bi bilo potrebno v takšni tožbi predvsem dokazati, da je uporabnik natančno vedel, da dostop ni prost.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani