Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Balkonska Sončna Elektrarna
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.05.2014
Prispevkov: 183
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 03.10.2023 18:06:34
Re: Balkonska Sončna Elektrarna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
urosbe je napisal/a:
Temperatura se pozna ja. Meni poleti nikoli ne dela s takšno močjo kot spomladi, ko je sonce prav tako že močno, ampak temperatura pzračja še sveža.


Na Amazon je ta inverter cca. 50 EUR ceneje, pa še po novem ni poštnine.

Link na Amazon
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.05.2012
Prispevkov: 87
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 03.10.2023 20:13:46
Re: Balkonska Sončna Elektrarna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imate kaksno priporocilo glede ponudnika / izvajalca postavitve domace SE?

pa se eno zelo laicno vprasanje? Mesecno recimo s SE peoizvedes 1 mWh. Dejanska poraba pa ti niha med 0,5 in 1,5 vsak mesec. A se visek proizvedene energije kompenzira z razliko vecje porabe?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 03.10.2023 21:12:27
Re: Balkonska Sončna Elektrarna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iCimet je napisal/a:
Imate kaksno priporocilo glede ponudnika / izvajalca postavitve domace SE?

pa se eno zelo laicno vprasanje? Mesecno recimo s SE peoizvedes 1 mWh. Dejanska poraba pa ti niha med 0,5 in 1,5 vsak mesec. A se visek proizvedene energije kompenzira z razliko vecje porabe?


Trenutno ja… domkonca leta je se v veljavi ti. netmetering… Med letom placujes samo prispevke, konec leta pa se naredi obracun… Ce imas vec porabe, kot proizovdnje, bos doplacal, ce imas vec proizovdnje, pa ne placas nic… Visek, ki ga proizvedel, pa gre v nic… oz. pri nekaterih ponudnikih dobis neko “nagrado”… Petrol recimo da 40€ dobroimetja na Petrol kartico… ECE dobis nekaj dobroimetja, ki ga lahko koristis v njihovi spletni stacuni…

Je pa se en nacin kot nekaksna borza - Suncontract… kjer lahko visek prodas ali das drugemu uporabniku, ki ima tudi s tem ponudnikom podpisano pogodbo…

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 03.10.2023 22:07:19
Re: Balkonska Sončna Elektrarna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prodajajo lahko samo pravne osebe. Fizične osebe lahko (uradno) samo prenašajo viške znotraj svoje bilančne skupine. Se pa ljudje zmenijo za plačila v kuvertah.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 03.10.2023 23:10:45
Re: Balkonska Sončna Elektrarna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se je kdo ukvarjal s tem, kako dejansko prenašajo to proizvedeno energijo. Kakor jaz razumem,se lahko porabi samo v sklopu iste transformatorske postaje. Nazaj v 10kV omrežje jo ne morejo spravit.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 04.10.2023 06:09:13
Re: Balkonska Sončna Elektrarna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Transformator deluje v obe smeri. Če je poraba na transformatorju nižja od proizvodnje, gre nazaj v visokonapetostno omrežje. Če pa transformator ne dohaja (je skupna proizvodnja previsoka), se bodo pa inverterji ustavili proizvodnjo, ker bodo zaznali previsoko napetost na omrežju.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 787
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 04.10.2023 08:19:46
Re: Balkonska Sončna Elektrarna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem včeraj splezal na streho, da še jaz naredim kakšno sliko naše elektrarne, za lažjo predstavo kako izgleda postavitev vzhod-zahod na ravni strehi. Postavitev v obliki smrekce je optimalna tudi iz vidika vetra, saj paneli en drugega ščitijo pred vetrom. Imam pa dve veji - 18 panelov pod kotom na vzhod, 18 panelov pod kotom na zahod.


Se pa tako bleščijo, ker sem včeraj ko sem splezal gor opazil, da so paneli precej umazani (prah in ptičji iztrebki), tako da sem elektrarno izklopil in jih počistil. Decembra bo 2 leti odkar smo jo namestili in do zdaj je še nisem čistil. Na sliki prej in potem:


_________________
www.cekarcek.si - spletna trgovina z izbrano ponudbo pametnih gadgetov Netatmo, Wahoo, DoorBird,...
GoPro kamere in dodatna oprema
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani