Jabuk
iCloud + Family sharing
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2011
Prispevkov: 153
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.09.2023 21:42:09
iCloud + Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dejstvo je, da je iCloud+ velik rip off. Ampak, ko se na njega navadiš, je treba pogoltniti to pretirano ceno vsak mesec.

Pri 0,99 EUR za 50 GB je zadeva še poštena.
Pri 2,99 EUR za 200 GB je tudi še pošteno (3x dražje za 4x več prostora)
Potem pridemo do nevrjetnega preskoka na 2TB za 9,99 EUR. (3,3x dražje za 10v več).

Lahko bi rekli, da za 1 EUR dobimo 200 GB, kar se sliši lepo. Ampak - za tistega, ki potrebuje le 250 GB, je cena ista - 9,99 EUR. Kar pomeni, da ta oseba plača 1 EUR za 25 GB.

Sicer smo redki, a tudi taki smo, ki smo že dosegli 2TB in smo komaj čakali, da Apple ponudi možnost nadgradnje.
In zdaj je prišlo do nadgradnje:
6 TB za 29,99 EUR
12 TB za 59,99 EUR

Bodimo realni. Če sem pri 2TB, bi bil čisto zadovoljnen z 2,5TB, medtem ko bi 3TB bilo dovolj še za naslednjih nekaj let. Ampak ne. Oni spet naredijo preskok - za ogromnih 3x ali 4 TB in zdaj bom za dobrih 2TB plačeval 30 evrov. Za 1 EUR bom torej dobil okrog 70 GB prostora.

In zdaj me zanima naslednje. Ker tako v družini, kot v prijateljskem krogu večina uporablja iPhone - ali jih lahko gostim v Family sharing?
Jaz bom definitivno plačeval 30 eur za paket 6TB, ki je za mene mnoooooogo prevelik, zato lahko preostanek časim bližnjim, da prišparajo kak evro.
Kako je potem s tem? Ali imajo kot family sharing člani dostop do še čeda drugega?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.09.2023 21:55:19
Re: iCloud + Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.apple.com/family-sharing/


Tle vse piše.
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1265
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.09.2023 21:56:27
Re: iCloud + Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do tvojih intimnih posnetkov in ostalih perverznosti nimajo dostopa. Prav tako ti kot lastnik ne vidiš njihovih perverznosti shranjenih v tvojem prostoru na oblaku.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.09.2023 21:59:09
Re: iCloud + Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Family sharing deli prostor, kupljene aplikacije, naročnine... skratka je super. Ima pa en velik minus (verjetno obstaja z razlogom, da se ne bi delilo z neznanci)... in sicer gredo vsi nakupi na kartico glavnega apple id-ja. Skratka... če boš prijatelje dodal v svoj "family", bodo lahko kupovali aplikacije, glasbo, digitalne vsebine, sklepali naročnine... vse na tvojo kartico. Za družino ok... za širši krog jaz ne bi uporabljal.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.09.2023 22:21:25
Re: iCloud + Family sharing
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Family sharing deli prostor, kupljene aplikacije, naročnine... skratka je super. Ima pa en velik minus (verjetno obstaja z razlogom, da se ne bi delilo z neznanci)... in sicer gredo vsi nakupi na kartico glavnega apple id-ja. Skratka... če boš prijatelje dodal v svoj "family", bodo lahko kupovali aplikacije, glasbo, digitalne vsebine, sklepali naročnine... vse na tvojo kartico. Za družino ok... za širši krog jaz ne bi uporabljal.


To drzi samo, ce imas vkljucen tudi purchase sharing…

https://support.apple.com/en-gb/HT201079

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani