Jabuk
Macbook pro
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.12.2014
Prispevkov: 130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.08.2023 15:04:23
Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po skoraj 9.letih sem se odločil za novega macbooka pro.
Noro zadovoljen,vsa leta deloval brez vskakega problema.
Baterija še zdaj zdrži (je čisto na koncu) dlje od kakšnega slabšega novega prenosnika:)

Me je pa razočarao pri novem macbooku pro, da nima več magsafe polnilca (predvsem ne vem ali se sploh polni,niti ne vem kdaj je poln brez da odprem računalnik)..
Nima reže za sd kartico,nima reže za usb ključek…

A tole je zdaj po novem tako da računalniki nimajo več tega? Vse kar se rabi nima:)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.08.2023 15:23:36
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Novi Macbook Pro (14 in 16) imata tako MagSafe polnjenje kot bralnik SD kartic.

Tako da ne vem, kaj si ti kupil. Če si kupil 13-ko, je to še star model, samo procesor je nov.


Pač v desetletju se je vse prestavilo na USB-C, Mac-i že zdavnaj, Windows računalniki pa zdaj počasi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.08.2023 16:55:11
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Folk ki gre zadevo kupit brez da kaj preveri potem se pa buni je pač neumen.

Ti si kupil stari model Proja, ki nič nima.

14 inčni Pro ima vse kar praviš, razen USB-A reže, ker je pač to zastarela tehnologija.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.12.2014
Prispevkov: 130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.08.2023 17:18:32
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pazi na jezik.

Če je zate model 2022 13 pro za dva jurja stari model pol jebiga.

Postavil sem normalno vprašanje. Ne se ti treba razburjati:) Lahko ignoriraš.
Nismo vsi z vsem na tekočem žal.

Če kupim usb ključek usb C in adapter iz usb c na navaden usb morda kdo ve če ga Smart TV prebere normalno?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.08.2023 17:44:17
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
13 inčni Pro iz leta 2022 je dejansko dizajn iz leta 2016. Tisti, ki malo spremljamo sceno, nam povečini ni jasno, zakaj Apple še vedno fura ta stari dizajn s touchbarom... Škoda, da nisi prej napisal, bi ti vsi odsvetovali ta model.

Kupi si za par evrov z Amazona USB-C to USB-A adapterje. Pa še en SD card reader za USB-C in je to to. SmartTV-ju je popolnoma vseeno in verjetno prebavi vse USB ključke, samo da paše noter. Dobiš tudi take, ki ima na eni strani USB-A, na drugi strani pa USB-C priključek.

Pač imaš hiter in (hardware) moderen laptop z zastarelim dizajnom (ohišje, zaslon). Verjetno ti bo dolgo in dobro služil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 537
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.08.2023 09:38:39
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
japka002 je napisal/a:
Po skoraj 9.letih sem se odločil za novega macbooka pro.
Noro zadovoljen,vsa leta deloval brez vskakega problema.
Baterija še zdaj zdrži (je čisto na koncu) dlje od kakšnega slabšega novega prenosnika:)

Me je pa razočarao pri novem macbooku pro, da nima več magsafe polnilca (predvsem ne vem ali se sploh polni,niti ne vem kdaj je poln brez da odprem računalnik)..
Nima reže za sd kartico,nima reže za usb ključek…

A tole je zdaj po novem tako da računalniki nimajo več tega? Vse kar se rabi nima:)


https://vi.aliexpress.com/item/1005001424750903.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.111.29e71802JEGaJW&gatewayAdapt=glo2vnm

Kupi tolre in mir. Edino za polnjenje nimaš lučke.

Lahko ti pa jaz prodam model brez HDMI, sam pa si naropčim takega s HDMI Razz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.12.2014
Prispevkov: 130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.08.2023 13:28:10
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala ti.

Sem že včeraj naročil par zadev. Tako da imam urejeno.

Hvala vseeno.
Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.08.2023 20:56:56
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
japka002 je napisal/a:
Sem že včeraj naročil par zadev. Tako da imam urejeno.
Morda bo še komu prav prišlo, če ne boš zadržal zase...
Premaknjeno: Tor 22. Avg 2023 05:13.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.07.2013
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.08.2023 09:59:25
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

Prosil bi za nasvet katero mac mašino nabavit (ali laptop ali stacionarno mašino)?
Nisem še imel macbooka, zato bi potreboval nasvet kaj se mi splača kupiti.
Trenutno imam Hp elitebook, i7, 2,8gh, 8g rama, internet mam preko opticnega kabla cca. 8oo mega, tako da povezave delujeje kot mora. Ekran imam 49” in delam vecino stvari preko njega. Na racunalniku igram poker z vec sobami naenkrat (torej vec aplikacij odprtih naenkrat), problem se pojavi ko odprem eno sobo, ki ima neko grafiko Auroro in ce odprem ta program mi zacne vse skupaj zelo pocasi delat. Na maca (oz ios) bi sel iz hp in windowsa ravno zaradi tega, ker na tablici (ipad pro) ali iphonu pa vse dela kot urica, tako da verjetno na macu teh problemov nebi vec imel.
Zdaj razmisljam, da bi vzel nek rabljen mac laptopt ali kar stacionarno skatla od maca (m1, ali m2 ali nekaj podobnega se rece, se sam ne vem????), ker v koncni fazi kisto sam priklopim na monitor. Pa tam nekje najvec do 500 eur dam zanj, lahko je tudi par let star samo da je dovolj zmogljiv za multitasking.
Z maci nimam se nobenih izkušenj, zato prosim ce ima kdo kaksno idejo kaj nabavit? Razmisljam sem ze tudi o kaksnem macu, ki ima pokvarjen zaslon, ampak je pa po drugi strani zelo zmogljiv.
Vnaprej hvala za morebitne odgovore in vse dobro želim.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 25.08.2023 10:50:37
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iZoki je napisal/a:

Zdaj razmisljam, da bi vzel nek rabljen mac laptopt ali kar stacionarno skatla od maca (m1, ali m2 ali nekaj podobnega se rece, se sam ne vem????), ker v koncni fazi kisto sam priklopim na monitor. Pa tam nekje najvec do 500 eur dam


Internet ti dela ? Laughing
dej najprej poglej kaj folk prodaja za 300eur ti pa sanjaš o M1/M2 do 500 eur Very Happy Razz za tak keš raje kupi novo windows mašino kera ti bo služla 2x več časa.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.07.2013
Prispevkov: 23
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 25.08.2023 11:01:45
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdej mam hp elitebook za dva jurja z windowsi pa zadeva steka pri multitaksingu????
Internet imam pa optiko, na kabel do kompa, povprecno 800 mega prenosa, brez wifija in ostalih soft povezav…
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1645
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 25.08.2023 12:13:33
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
M2 na Amazonu 600 evrov. če ti je vseeno lahko verjetno dobiš rabljenega še z boljšo konfiguracijo




_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1564
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 26.08.2023 06:29:41
Re: Macbook pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iZoki je napisal/a:
Zdravo,

Prosil bi za nasvet katero mac mašino nabavit (ali laptop ali stacionarno mašino)?
Nisem še imel macbooka, zato bi potreboval nasvet kaj se mi splača kupiti.
Trenutno imam Hp elitebook, i7, 2,8gh, 8g rama, internet mam preko opticnega kabla cca. 8oo mega, tako da povezave delujeje kot mora. Ekran imam 49” in delam vecino stvari preko njega. Na racunalniku igram poker z vec sobami naenkrat (torej vec aplikacij odprtih naenkrat), problem se pojavi ko odprem eno sobo, ki ima neko grafiko Auroro in ce odprem ta program mi zacne vse skupaj zelo pocasi delat. Na maca (oz ios) bi sel iz hp in windowsa ravno zaradi tega, ker na tablici (ipad pro) ali iphonu pa vse dela kot urica, tako da verjetno na macu teh problemov nebi vec imel.
Zdaj razmisljam, da bi vzel nek rabljen mac laptopt ali kar stacionarno skatla od maca (m1, ali m2 ali nekaj podobnega se rece, se sam ne vem????), ker v koncni fazi kisto sam priklopim na monitor. Pa tam nekje najvec do 500 eur dam zanj, lahko je tudi par let star samo da je dovolj zmogljiv za multitasking.
Z maci nimam se nobenih izkušenj, zato prosim ce ima kdo kaksno idejo kaj nabavit? Razmisljam sem ze tudi o kaksnem macu, ki ima pokvarjen zaslon, ampak je pa po drugi strani zelo zmogljiv.
Vnaprej hvala za morebitne odgovore in vse dobro želim.


Dokupi še 8gb rama v prenosnik in bo najceneje. Razen, če gre že za nek zelo star prenosnik pol to ne bo rešilo problema.
Pa za optiko pri tvojih hitrostih je dobro imeti SSD, da so zmožni pisat na disk pri taki hitrosti prenosa.

_________________
 MacBook Pro (Late 2016) 2.7 GHz, 16 GB, SSD 512 GB, Radeon 455 2 GB
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani