Jabuk
Kako kupiti iphone v USA preko sorodnika
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 09.01.2009
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.01.2009 16:35:47
Kako kupiti iphone v USA preko sorodnika
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo pozdravljeni vsi skupaj.

Imam enega sorodnika v USA, preko katerega bi naročil iphone. Včeraj sem mu pisal e-mail in mi je danes odgovoril, da mi ga ne more kupit, ker se mora baje naročiti na AT&T.

Lani je kupil moji sestri iphone preko apple-store in ni bilo težav. Sedaj pa je baje mogoče kupit iphone le če se naročiš. To mi je napisal

I investigated purchase of Iphone. I cannot purchase direct from Apple like we did last year. Must first open ATT account for a two year contract before buying Iphone. Do you have any ideas? Not sure where to look for just buying the phone only with out locking into contract.


Ima mogoče kdo kako idejo.

HVALA!

Lep pozdrav, Jernej
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.01.2009 16:48:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Must first open ATT account for a two year contract before buying Iphone

--> točno tako je! Naredit more pogodbo za dve leti, potem pa odstopiti od nje in plača neke penale (ne vem natančnega zneska) Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.07.2008
Prispevkov: 223
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.01.2009 19:25:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...3G se dobi za cca. 400$, kar znese okrog 300€. Potem takem se ti ga ne splača sploh kupit v ameriki, razen če maš možnost, da ga kdo prinese. Konec koncev se ti bolj splača kupit v italiji na firmo, ne bi smel biti prevelik problem. Se pravi okrog 350€, s tem da maš garancijo in vse pošlihtano.

Amerika ni obljubljena dežela glede Iphonea, razen če ga lahko dobiš brez poštnine in carine.

Jaz mam neko opcijo v ameriško vojaško bazo v nemčiji. Sam trenutno ne vem točno kako se gleda na zadevo na carini. Kolikor mi je znano bi naj bilo, da je to amriško ozemlje in carine. Torej se plača samo poštnina? Ve kdo kaj o tem? Question
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 09.01.2009
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.01.2009 02:44:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah, pa ne bo nič. Leto nazaj sem jih kupil kar nekaj, za vse prijatelje za sestro in zase Smile Pa sem raje ostal na nokii 6310i Smile

Upal sem, da se bo lahko naredilo tako kot lani, da bi mi ga kupil v apple trgovini. Očitno ne bo nič.

Kar se pa tiče carine so se naši cariniki kar izurili kar se tiče iphonov. Vsaj tako je bilo že lani. Lahko ti pošiljatelj tudi pošlje kot darilo, a boš carino ravno tako plačal. Pametno je dati v pošiljo nek dokument...ali lahko kar sam napišeš, da je telefon rabljen in da si ga ti kupil in dal...kaj vem 100$, pa boš plačal carine za 100$, tako da ni panike.

Pošta pa me je lani prišla 60$

Lep pozdrav, Jernej
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 10.01.2009 07:37:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@vjernej: žal mi je, ampak za tole odprtje teme si si prislužil prvo opozorilo - http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=6063
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani