Jabuk
Apple in slabovidni
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.11.2020 19:16:47
Apple in slabovidni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole mi je padlo na pamet povsem slučajno. Za homekit oz. katerokoli avtomatizacijo bajte bi bilo fajn imeti nek dashboard, s parimi velikimi ikonami na ekranu .... luči, vrata, klima/gretje .... Kaj takšnega nisem najdu. In potem sem se spomnil slabovidnih. Imam mamo, ki skoraj nič ne vidi. Imam tudi elektronsko ključavnico, ki pa jo ona ne more uporabljati, ker je ikona premajhna.
Apple pa stalno opleta z zdravjem. Imamo kup programov in analiz za zdravo življenje in na to so silno ponosni. In jim to dobro uspeva, ker je ta svet v K. Vsi nekaj trimčkajo, hčer brez fitnesa komaj preživi Smile ...... matr za lopato pa še slišala ni tale fitnes generacija. Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.11.2020 19:28:50
Re: Apple in slabovidni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj točno si hotel povedat? Kolikor vem, ima Apple kar dobro narejen sistem za slepe (voiceover) in slabovidne (zoom). Kar se tiče pa homekit avtomatizacije, se jo pa veže na siri in ne rabiš nič videti (ampak žal ne v slovenščini).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.11.2020 19:49:20
Re: Apple in slabovidni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem šel probat tale voice over in sem vesel, da sem potem lahko spet izklopu .... pa nisem slep. Če bi zraven mižal bi bil mrzu. Če bi imel na ekranu največ dve ikoni, gornjo in spodnjo bi se človk še nauču, klikni 2 x spodnjo, potem zgornjo in potem spodnjo in sem na cilju, tako pa .... tapkaj po ekranu dokler ne zadaneš prave.
In praviš za avtomatizacijo, da pridem sredi noči domov v upanju, da me moja ne sliši ......... pol se pa derem na hodniku siri turn on fucking light Smile Sam seb bi se zdel butast. Dokler siri ne bo v slo itak ni uporabna. Kako naj frendu iz avta pošljem sms v angleščini, če še slovensko slabo govori, ker je prekmurc. In kako naj razumem siri ko mi bere slovenski mesič v angleščini? Zakaj ne uporabljam maps? Ker ne morem izklopiti, da mi bere ulice.
Vse tole je isto kot so zdaj kao avtonomno vozeči avtomobili.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2009
Prispevkov: 162
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.11.2020 20:56:48
Re: Apple in slabovidni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Žal to ne bo držalo. Imam slepe prijatelje, ki so naštudirali ta voice over v nulo in za njih to pomeni ogromno, povezanost s svetom. Ne gre samo za komunikacijo ampak tudi razvedrilo, prebirajo novice, vreme, so na tekočem s trenutnimi razmerami, itd. En ima tudi službo zaradi tega. In še resnična anektoda, slep ne najde doma določene zadeve, pokliče preko facetime in ga vodiš. Želim povedat, da njim to veliko pomeni in ne podcenjevat te funkcije. In še ena zanimivost, ko si že omenil kako malo razumeš ko siri bere sporočilo.. slepi imajo to hitrost nastavljeno na 80-90%. Poskusi na to hitrost razumet novico iz 24 ur. Zanimivo kako se možgani s časom adaptirajo. Smile
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.11.2020 21:52:56
Re: Apple in slabovidni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Slepi se z voice overjem precej bolje znajdejo kot pa mi, ki smo navajeni na vid. Treba se je pa seveda navaditi na uporabo.

Glede Siri pa ja... če ti je stvar res pomembna, si na hodnik postaviš en homepod mini, v dnevno drugega, kam drugam tretjega... in lahko vse upravljaš z govornimi ukazi brez da bi se rabil dreti. Seveda pa je še vedno problem, da ni (in verjetno nikoli ne bo) slovenščine. Konec koncev lahko to narediš tudi z amazon ali google asistenti.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.05.2008
Prispevkov: 1065
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.11.2020 09:30:06
Re: Apple in slabovidni
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni v ios 14 prisel tudi feature da posljes voice message. torej da siri poves sporocilo, ki se posname in na drugi strani nekdo lahko poslusa tebe v slovenscini.

Jaz imam tudi obcutek da applov accessibilty omogace veliko. Res pa je da ne poznam nikogar ki je slep. Lepo je slisat da ima nekdo zaradi accessibility featurejev lahko sluzbo.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani