Jabuk
Se je že začelo....Gps navigacija
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 06.01.2009 18:35:03
Se je že začelo....Gps navigacija
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cool

http://www.xroadgps.com/Maps/GMapforiPhone/tabid/2463/Default.aspx

Mapa že obstaja za celotno USA(830MB). Za Evropo pride v prvem četrtletju 09. Razz




Stand-alone electronic map that needs no internet connection

Unfettered location search in the mountains, on the ocean, or the middle of nowhere, even when on the move

Large-capacity map data enables easy search of desired location and route

Real 3D View of intricate major intersections and highway junctions

Smart location search powered by a search engine similar to internet search engines, using keyword search

Detailed information on restaurants, hotels, and leisure destinations provided with Premium POI

POI editing and memo capability for personalized POI

Route preview provides optimal route to destination

Search by phone number and latitude/longitude

Phone number dial by POI (for iPhone)


Bravo!!! Upam, da bo program boljši kot igo, garmin in ostali, ki
(če) bodo sploh kdaj za iphone.
Že tak so preveč zavlačevali... bitches!!!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.01.2009 18:39:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf can't wait da vidm za Evropo mape...Ameriške se že dajo dobit skrekane Cool
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.01.2009 18:43:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=Q4jqhSOiQkA

Sicer , kolko vidim, ni glasovnega vodenja, ampak je to bolj stranskega pomena zame. Pa to funkcijo dodat tudi nebi smel bit problem, glede na to, da je že cel program delujoč itd..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.01.2009 19:01:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Do takrat bo že iIGO 8 zunaj sam, da še prej porihtajo Bluetooth, da bomo tudi uporabniki 2g iphonov lahko uporabljali zunanji BT GPS, ker tisti priklopni GPS je kr neki pa še baterijo pokuri.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.01.2009 19:06:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Veš da bo igo8 zunaj v roku dobrega meseca? Al si se samo zbudil in dal zokn iz ust Question Very Happy

Notranji gps bedarija?? lol, sej pa če misliš resno uporabljat gps , rabiš avtopolnilec. Na pecik, motor itd.. pa jaz ne mislim jemat iphona... Externi gps pa moraš vedno met poleg, če želiš koristit gps On no men se to bolj zdi bedarija.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.01.2009 20:06:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče za tebe je to bedarija men zunanji GPS zdrži na bateriji 2 dni non stop da dela in to je meni dovolj jst ga pa rabim za na čoln in ostalo v koliko nisi razumel kak GPS sem mel v mislih ti povem da ne tistega notranjega temveč tistega, ki se priklopi spodaj na konektor telefona saj je ta zaradi nesposobnega com porta na BT ni možno na telefon priklopit nobenega drugega je pa le ta toliko požrešen da v dveh 2 dobrih urah požre baterijo. Koliko pa je požre notranji GPS pa nimam pojma pri N95 je bil prav tako požrešen na 2g pa to nemorem sprobat ker ga nima.

Aja IGo 8 vem da pride ven čez en mesec samo si slučajno gledal karte katere so na volj trenutno in sicer je samo uporaben za 3g ali 2g+dongleGPS. Zato sem rekel čez 6 mesecev, ker so ponavadi popravki kart pa tudi Slovenija in Hrvaška bosta popravljeni okoli 5. meseca torej v maju. To pa vem zaradi tega, ker je takrat tudi napovadan uradni izhod TOM TOM for iphone navigacije. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 125
Kraj: Portoroz
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.01.2009 20:48:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bokyto je napisal/a:
Mogoče za tebe je to bedarija men zunanji GPS zdrži na bateriji 2 dni non stop da dela in to je meni dovolj jst ga pa rabim za na čoln in ostalo v koliko nisi razumel kak GPS sem mel v mislih ti povem da ne tistega notranjega temveč tistega, ki se priklopi spodaj na konektor telefona saj je ta zaradi nesposobnega com porta na BT ni možno na telefon priklopit nobenega drugega je pa le ta toliko požrešen da v dveh 2 dobrih urah požre baterijo. Koliko pa je požre notranji GPS pa nimam pojma pri N95 je bil prav tako požrešen na 2g pa to nemorem sprobat ker ga nima.

Aja IGo 8 vem da pride ven čez en mesec samo si slučajno gledal karte katere so na volj trenutno in sicer je samo uporaben za 3g ali 2g+dongleGPS. Zato sem rekel čez 6 mesecev, ker so ponavadi popravki kart pa tudi Slovenija in Hrvaška bosta popravljeni okoli 5. meseca torej v maju. To pa vem zaradi tega, ker je takrat tudi napovadan uradni izhod TOM TOM for iphone navigacije. Smile

ce nimas 3g potem niti ne komentiraj, ker pri iphonu je integriran agps odlicen in hiter.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.01.2009 07:34:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda je dober če si noob +- 300 m, ja seveda je dober malo si prvo poglej kako pa kaj prav zaradi nenatančnosti notranjega GPS a nisem kupil 3g bom raje malo počakal na 09 model, ki bo imel SFSTAR3+ čip not ne pa se delal pametnega kolko ima dober 3g GPS.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.01.2009 08:28:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bokyto je napisal/a:
Seveda je dober če si noob +- 300 m, ja seveda je dober malo si prvo poglej kako pa kaj prav zaradi nenatančnosti notranjega GPS a nisem kupil 3g bom raje malo počakal na 09 model, ki bo imel SFSTAR3+ čip not ne pa se delal pametnega kolko ima dober 3g GPS.


Ocitno ga nisi niti probal... in nevem od kod ti podatek +-300m natancnosti... TO velja za iPhone oprve generacije brez vgrajenega GPS chipa, kjer se lociranje vrsi preko GSM baznih postaj operaterja (natancnost je +-300 m samo v mestih, kjer je gosto pokrito z baznimi postajami... na podezelju pa je lahko ta natancnost tudi +- 5 km ...)... Kar se pa GPS sprejmnika v iPhone 3G tice, pa je nekako podobna natancnost kot GPS srpejemniki vgrajeni v Garminove namesnke naprave... ali katerikoli drugi GPS sprejemnik ... Edina slaba lastnost ta trenutek je, da ni pravega softvera, s katerim bi lahko koristil "Turn-by-Turn" navigiranje... Google Maps je samo bolj za igranje ...

In se glede 09 modela... NIKJER se ni javno znanih podatkov, kaj bo vsebov... niti tega se nikjer, ce sploh bo 09 model Rolling Eyes ... To so vse samo govorice... tako kot iPhone Nano, ki ga obljubljajo ze odkar je na voljo prva generacija iPhone-a Laughing

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 125
Kraj: Portoroz
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 07.01.2009 10:20:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
300m ja haha Wink pol nevem od kje mene locira tudi od 1 do 2 metra natancno .. boo Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 07.01.2009 10:47:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kayamm je napisal/a:
300m ja haha Wink pol nevem od kje mene locira tudi od 1 do 2 metra natancno .. boo Wink


Dej mal ber kaj človek napiše pa potem komentiri. Konkretno je govoril o lociranju na podlagi GSM baznih postaj in ne na podlagi GPS modula v 3G.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 07.01.2009 10:53:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:


Dej mal ber kaj človek napiše pa potem komentiri. Konkretno je govoril o lociranju na podlagi GSM baznih postaj in ne na podlagi GPS modula v 3G.


Nikjer ni napisal tega... Napisano je bilo, da ima nenatancen notranji GPS in da zaradi tega ni kupil iPhone 3G...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 372
Kraj: Domžale
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.01.2009 11:16:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Natančnost GPS sprejemnika je res dobra, mape so lepo kalibrirane, tako da ni zamikov ... fino bi pa res blo, če bi imeli "turn by turn" glasovno opozarjanje in 3D view.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 07.01.2009 11:52:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
bokyto je napisal/a:
Seveda je dober če si noob +- 300 m, ja seveda je dober malo si prvo poglej kako pa kaj prav zaradi nenatančnosti notranjega GPS a nisem kupil 3g bom raje malo počakal na 09 model, ki bo imel SFSTAR3+ čip not ne pa se delal pametnega kolko ima dober 3g GPS.


Ocitno ga nisi niti probal... in nevem od kod ti podatek +-300m natancnosti... TO velja za iPhone oprve generacije brez vgrajenega GPS chipa, kjer se lociranje vrsi preko GSM baznih postaj operaterja (natancnost je +-300 m samo v mestih, kjer je gosto pokrito z baznimi postajami... na podezelju pa je lahko ta natancnost tudi +- 5 km ...)... Kar se pa GPS sprejmnika v iPhone 3G tice, pa je nekako podobna natancnost kot GPS srpejemniki vgrajeni v Garminove namesnke naprave... ali katerikoli drugi GPS sprejemnik ... Edina slaba lastnost ta trenutek je, da ni pravega softvera, s katerim bi lahko koristil "Turn-by-Turn" navigiranje... Google Maps je samo bolj za igranje ...

In se glede 09 modela... NIKJER se ni javno znanih podatkov, kaj bo vsebov... niti tega se nikjer, ce sploh bo 09 model Rolling Eyes ... To so vse samo govorice... tako kot iPhone Nano, ki ga obljubljajo ze odkar je na voljo prva generacija iPhone-a Laughing


A to mi ti govoriš za google maps aja zato no namreč jst sem ga sprobal že z Igo 8 na Cebitu lani in ni natančen jst google maps ne uvrščam med navigacije žal mi je to bolj tko pozicioniranje. Bom pa naslednji teden dobil Tom tom beta vsaj tako so mi obljubili ko jo sprobam javim bo pa naložena na 3g. In še enkrat trdim, da je pogrešek oz. odstopanje pri lociranju +- 300 m še posebej v mestih na odprtem doseže nekje od 3 do 30 m pogreška.


Aja pa še nekaj samo vojaški GPS lokatorji imajo natančnost 0m, zaradi uporabe posebnege 3 logaritemskega izračuna, kar za navadne ljudi nebo in ni nikoli bilo v uporabi tako da ne nekaj sanjat o 0m natančnosti lepo prosim.

Pa še nekaj Garminovi navigatorji ga serjejo do 10m odvisno od lokacije lahko tudi do 150m zgrešijo dosti jih ima probleme z starejšimi navigacijami na katere naložijo update pa karte zaostajajo ipd.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 07.01.2009 12:06:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem praviš, da imaš potrjene informacije, da bo TomTom izdal navigacijo za iPhone-a in da bo Apple dodal možnost priklopa BT GPS-a?

BTW: iz izkušenj z različnimi GPS-i lahko pravim, da večina naprav (tudi tistih, ki so vgrajeni v telefonih), pri VALID stavku pogreši za +-10m (včasih tudi zadane v nulo... ampak povprečen pogrešek je +-10m). So pa situacije (slaba antena v slabem okolju), ko lahko tudi VALID stavek pogreši za par 100 metrov... ampak to je bolj izjema kot pravilo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.01.2009 12:23:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za tom tom imam potrjeno informacijo da je predviden rok za izdajo sedmice nekje okoli maja skupaj z teleatlasovim kompletom 2009 map. Ker te so bolj tako, tako pa tudi popravki za slovenijo in hrvaško se obeta popravljena bolje rečeno dopoljnjena bo bih srb cg mk kosovo bo ločeno ipd.

Igo bo pa čez kak dober mesec ali pa dva samo bo imel stare karte vsaj za naše konce prvi popravki bodo pa maja tak ko bo tom tom.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 07.01.2009 12:26:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bokyto je napisal/a:
A to mi ti govoriš za google maps aja zato no namreč jst sem ga sprobal že z Igo 8 na Cebitu lani in ni natančen jst google maps ne uvrščam med navigacije žal mi je to bolj tko pozicioniranje.


Zanimivo... lani na CeBITu dvomim, da si se igral z iPhone 3G in njegovim vgrajenim GPSom....ker takrat iPhone 3G se niti ni bil najavljen... Smile ... Sem se jaz tudi lani na CeBITu igral z iPhone in iGo... na stantu od Gomite (avtorji hardverskega dodatka LocoGPS >> http://album.mobile.si/showgallery.php?cat=1736) ... samo tam bi lahko tezko ugotovil natancnost... ker notri v hali ni GPS signala... Smile ...

Citiram:
Bom pa naslednji teden dobil Tom tom beta vsaj tako so mi obljubili ko jo sprobam javim bo pa naložena na 3g. In še enkrat trdim, da je pogrešek oz. odstopanje pri lociranju +- 300 m še posebej v mestih na odprtem doseže nekje od 3 do 30 m pogreška.


Kje pa lahko dobis kaj takega? ... Ker jaz sem ze kontaktiral TomTOm direktno ... pa niti odgovora nisem dobil... Govoric o softveru je bilo dosedaj ze precej (TomTom, iGo, Garmin,...)... samo uradno nikjer nic...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.01.2009 12:48:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne je bil 2g z donglom na cebitu mam pa bratranca na dunaju, ki dela pri njih tako da sem kar nekaj teh zadevic lahko sprobal.


drugač je pa tu en link do igo predstavitve na cebitu

http://www.youtube.com/watch?v=-6bC1MIhn44

Garmin pa nebo, dal ven vsaj zenkrat ne. Zaradi svojega Nuviphona pač.


Last December 2007, we talked about a company (gomite) which designed a GPS module for the iPhone called LocoGPS. The same people have now designed a wireless module to do the same job and is expected to hit the market as soon as Summer 2008. Also called LocoGPS.

Since the bluetooth on iPhone is reserved for only wireless headset they actually used WiFi to transmit data between the GPS receiver and iPhone. To make this possible the GPS receiver integrates a processor, Wi-Fi antenna, and even a microSD card slot to store the maps. The navigation software itself will also be accesssed via the WiFi GPS receiver using a web interface. The navigation software used and customized for LocoGPS is iGO 8.

This WiFi powered LocoGPS should be available as soon as June and should cost about 120 € with navigation software included… via

Tale dongle bom dobil za sproat skupaj z IGO8, ki dela no naj bi normalno delal na iphonu.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 07.01.2009 15:54:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
alenbec je napisal/a:


Dej mal ber kaj človek napiše pa potem komentiri. Konkretno je govoril o lociranju na podlagi GSM baznih postaj in ne na podlagi GPS modula v 3G.


Nikjer ni napisal tega... Napisano je bilo, da ima nenatancen notranji GPS in da zaradi tega ni kupil iPhone 3G...


Govorim kayammu...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 125
Kraj: Portoroz
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 07.01.2009 16:34:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Jest je napisal/a:
alenbec je napisal/a:


Dej mal ber kaj človek napiše pa potem komentiri. Konkretno je govoril o lociranju na podlagi GSM baznih postaj in ne na podlagi GPS modula v 3G.


Nikjer ni napisal tega... Napisano je bilo, da ima nenatancen notranji GPS in da zaradi tega ni kupil iPhone 3G...


Govorim kayammu...

Jest pa ti je odgovoru namesto mene.
Preberi se enkrat o cemu je on pisal.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani