Jabuk
60hz vs 120hz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.10.2020 12:24:08
60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vem,da je to apple forum , pa res nevem koga nj to se uprasam , ker nikjer ne dobim pravih informacij. Ker vem,da ste tuki stručkoti , in če mi negdo lahlo da 100% informacijo. Sem na Samsungu s20 ultra , zanima me kaj je bolse uporabljat 120hz ali 60hz. Problem je ker 120hz ne mores uporabljati s WQHD+ . Moje vprasanje je kaj je bolše HD in pa 120hz ali WQHD+ in 60hz. Je pa res da gledam filme , netflix ...itd itd

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.10.2020 12:36:01
Re: 60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je vprašanje zate... Mislim, da ti noben ne more svetovati kaj je tebi ljubše gledat.

Torej tisti, ki je pristaš 120hz in to uporablja na iPadu ti bo rekel da je 120hz super kul, drugi, ki da vse na resolucijo pa bo rekel, da je boljše imeti WQHD+ in j***š refresh rate.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.10.2020 13:25:37
Re: 60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnjič sem debatiral z enim zagrizenim gejmerjem ravno o teh frekvencah. Povedal je, da se pri igricah zelo pozna 120hz. Imeli so ene teste na nekem tekmovanju, kjer so najboljšemu od igralcel zmanjšal frekvenco na 60hz, ostali so imeli pa 120. Je menda padel v povprečje. In to samo zaradi zmanjšane odzivnosti ekrana.

Drug primer je neonska razsvetljava, ki utripa s 50hz. Sem pred leti imel en star ekran, ki je na višji resoluciji preklopil na 50hz. Z neonsko lučjo je očitno prišel v nekakšno interferenco. Zanimiv občutek. Sicer ne vidiš, da bi blo kaj narobe, gledat se pa v tak ekran ne da.

No pri tvojih filmih je pa frekvenca filmov verjetno precej nižja od 120hz. Tko da ni neke velike razlike med 60 in 120hz. Pri hitro premikajočih slikah znajo televizorji zinterpolirat dodatne frejme, da so premiki bolj gladki. Ampak tega pomoje pri računalnikih ni. Mogoče kak VLC to lahko naredi. Pri tem mora pa tudi grafična in ekran podpirat 120hz.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.10.2020 14:14:29
Re: 60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta je dokaj dober video na to temo:


_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.10.2020 14:15:31
Re: 60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sepravi , bi blo najbolse da ko gledam filme zamenjam , ko igram igre pa tud...

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.10.2020 14:38:24
Re: 60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Večina filmov k so na 24 sličicah na sekundo/ frame rate ..
https://www.redsharknews.com/technology-computing/item/3881-why-24-frames-per-second-is-still-the-gold-standard-for-film
Gledaš film 1080p/+... ekran maš pa nastavlen na 720p/HD .. bedarija
120HZ samo na HD(1280 x 720) je za moje pojme čista bedarija ... Teh 120Hz bi še najbol prav prišlo pri igrah/streljačinah ampak se mi zdi da je HD resolucija premajhna.. V battle royale igrcah ima resolucija velik pomen, še PUBG Mobile ma FHD pa mislm da je še vedno lockana na max 60fps ..
btw na telefonih je najbol pomembn da znaš šutat z prsti/senzorji ..ti ne pomaga 300HZ na 300FPS če si noob v streljanju =)

furaj WQHD+ in 60HZ .. za igrce pa sprobaš grafične nastavitve in vidš kaj ti je najbolje...moreš tud najd igrco k podpira več k 60fps Very Happy Very Happy

trenutno mi niti mal ne pride na misu kdaj ti na telefonu pride prav 120hz na HD resoluciji... marketinški nateg !

macata je napisal/a:
Zadnjič sem debatiral z enim zagrizenim gejmerjem ravno o teh frekvencah. Povedal je, da se pri igricah zelo pozna 120hz. Imeli so ene teste na nekem tekmovanju, kjer so najboljšemu od igralcel zmanjšal frekvenco na 60hz, ostali so imeli pa 120. Je menda padel v povprečje. In to samo zaradi zmanjšane odzivnosti ekrana.

to je res k je navajen na 120hz.. bi bil pa dovolj boljši če bi dalj časa igral na 60Hz .. sm pa 100% da na 60hz rabš še malo konfigurirat mouse sensitivity aka zmanjšat miškin DPI kjer spet rabš mal ufurancije.. vaja dela mojstra... je pa res da tok dober nebi bil nkol kot na 120hz Very Happy Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.10.2020 07:21:10
Re: 60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred par meseci kupil 144hz monitor in ko preklopiš iz 60 na 144 je razlika opazna. Sicer ne vem kako naj opišem spremembo, kot to da slika deluje bolj "mirno" in je gledati ekran bolj prijetno. Seveda oko ne zazna vseh slik že pri 60Hz, ampak dejansko je občutek, da je slika pri višjih Hz "lepša".
Verjetno podobno kot s frejmi pri igrcah... teoretično bi moralo bit 30 dovolj za tekoče igranje, ampak dejansko je pa stvar preprosta: več frejmov, bolj je igrca gladka, pa tudi če greš iz 150 na 300 boš opazil oziroma zaznal razliko.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 22.10.2020 10:22:15
Re: 60hz vs 120hz
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
120Hz je zakon, recimo iPad pro ima 120Hz zaslon in je super smooth vse. Res boljše nebi moglo bit. Za gaming in če imaš tak video je super, čeprav še 60fps video je precej redkost, kaj več pomoje še bolj.
60Hz je pa za tam, kjer rabiš večjo resolucijo. Zdaj pri gamingu je tak, da se itak večina stvari premika tako hitro, da niti ne opaziš večje razlike med 1080p in 4K, razen pri AA in texturah, pa še tam se da z določenimi tehnikami pofejkat stvari, da zgledajo super tudi na 1080p.

Pomoje je najbolje, da imaš nek monitor ali še bolje dva. Enega 4K na 60Hz in enega 1080p na 120+Hz. Enega imaš za delo, gledanje filmov in ostalo, drugega pa za gaming.

Sam bom prešaltal iz maca za gaming nazaj na PC, ker se pač Apple ne zna zjasnit kaj in kako in jih imam dovolj, tak da bom imel eno mašino 1080p 120Hz/144Hz, in poceni mac za delo bo imel 4K na 60Hz. Glede na to, da Apple ni bil sposoben niti v nove iPhone dat 120Hz, dvomim, da bodo kadarkoli kmalu dali za mace kaj, razen pač če priklopiš gor custom monitor, pa še tam bo ozko grlo grafika potem. Skratka gaming na macu RIP, back to PC gaming. Zdaj moram samo še najti eno spodobno mašino, ki ne bo predraga in bo imela podoben support. Mal gledam tele tanove Alienware mašince, zgledajo super in za Dell iz prve roke vem, da imajo super support, vsaj monitor sem imel naslednji dan nov doma, ko sem imel probleme z njim. Edin kar bomo pač moral trpet bojo sped windblowsi... ampak ok. Tolk dalaufa Steam gor bo mogu bit ok.

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani