Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 23, 24, 25  Naslednja
iOS 14
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #341   Objavljeno 16.10.2020 09:15:09
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A na 14 pa več ni variante, da ko zjutraj zvoni alarm, ti piše vremensko stanje in pa dobro jutro? Ali pa sem kaj prenastavil.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.09.2018
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #342   Objavljeno 16.10.2020 09:37:29
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
A na 14 pa več ni variante, da ko zjutraj zvoni alarm, ti piše vremensko stanje in pa dobro jutro? Ali pa sem kaj prenastavil.


Pri meni deluje normalno, ko imam nastavljen urnik za spanje. So pa to funkcionalnost premaknili iz aplikacije ure (Clock) v aplikacijo Health. Ko si v aplikaciji Health nastaviš urnik spanja se ti bo po tem ura za budilko pojavila v aplikaciji Clock pod menijem Alarm. Po nastavivi urnika spanja, bo po ugasnjenem alarmu na lock screen-u napis "Good morning" in vremenska napoved.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #343   Objavljeno 16.10.2020 10:02:10
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TimotejB je napisal/a:
Pri meni deluje normalno, ko imam nastavljen urnik za spanje. So pa to funkcionalnost premaknili iz aplikacije ure (Clock) v aplikacijo Health. Ko si v aplikaciji Health nastaviš urnik spanja se ti bo po tem ura za budilko pojavila v aplikaciji Clock pod menijem Alarm. Po nastavivi urnika spanja, bo po ugasnjenem alarmu na lock screen-u napis "Good morning" in vremenska napoved.


Ahaa, hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 123
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #344   Objavljeno 16.10.2020 10:14:31
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TimotejB je napisal/a:
Pri meni deluje normalno, ko imam nastavljen urnik za spanje. So pa to funkcionalnost premaknili iz aplikacije ure (Clock) v aplikacijo Health. Ko si v aplikaciji Health nastaviš urnik spanja se ti bo po tem ura za budilko pojavila v aplikaciji Clock pod menijem Alarm. Po nastavivi urnika spanja, bo po ugasnjenem alarmu na lock screen-u napis "Good morning" in vremenska napoved.


Pozdravljen

Je možno v času spanja izklopiti "do not disturb", saj moram biti dosegljiv za določena sporočila. Prej se je to dalo izklopiti, sedaj pa ne najdem te možnosti.

Hvala
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.09.2018
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #345   Objavljeno 16.10.2020 11:27:41
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klemc je napisal/a:
Pozdravljen

Je možno v času spanja izklopiti "do not disturb", saj moram biti dosegljiv za določena sporočila. Prej se je to dalo izklopiti, sedaj pa ne najdem te možnosti.

Hvala


Če želiš biti dosegljiv na klice samo določenih kontaktov, to lahko uredliš v Settings>Do Not Disturb>Allow Calls From, kjer imaš možnost izbire določenih skupin kontaktov za katere bo telefon zvonil tudi, ko je do not disturb vklopljen. Če pa želiš na splošno izklopit do not disturb pa je to potrebno narediti v control centre (podrsaš od dna zaslona gor ali od zgornjega desnega kota dol za iPhone X stil telefona), kjer imaš možnost izklopiti samo do not disturb (ikonca z luno) ali pa Sleep Mode (ikonca z posteljo), ki tudi vključuje do not disturb poleg poenostavljenega lock screen-a, ki skrije vsa obvestila, da te pred spanjem kaj ne zmoti in podaljša čas preden greš spat. Za izklopit funkcije iz control centra ne vem ali ostanejo tako vedno izklopljene, ali je to potrebno narediti vsakič znova, ker jih sam ne ugašam. Drugih načinov nisem nikjer zasledil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1650
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #346   Objavljeno 16.10.2020 20:41:03
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni bilo receno, da je bil ta teden izdan 14.1? Meni se vedno kaze, da je 14.0.1 zadnja verzija.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #347   Objavljeno 16.10.2020 21:11:38
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
14.1 ni se public release

https://www.applevis.com/blog/update-now-pulled-apple-releases-ios-141-ipados-141-and-tvos-141-support-new-iphones-and
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #348   Objavljeno 17.10.2020 10:35:59
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TimotejB je napisal/a:
Pri meni deluje normalno, ko imam nastavljen urnik za spanje. So pa to funkcionalnost premaknili iz aplikacije ure (Clock) v aplikacijo Health. Ko si v aplikaciji Health nastaviš urnik spanja se ti bo po tem ura za budilko pojavila v aplikaciji Clock pod menijem Alarm. Po nastavivi urnika spanja, bo po ugasnjenem alarmu na lock screen-u napis "Good morning" in vremenska napoved.


Meni zadeva ne deluje. Ali je potrebno še kaj pod Do Not Disturb nastaviti?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.09.2018
Prispevkov: 6
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #349   Objavljeno 17.10.2020 18:24:09
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Meni zadeva ne deluje. Ali je potrebno še kaj pod Do Not Disturb nastaviti?


Mogoče ti bo pomagal ta članek: https://appletoolbox.com/how-to-set-up-good-morning-on-iphone-lock-screen/. V njem piše, da lahko teževo povzroči, če nimaš vklopljeno da se ti avtomatsko zažene Sleep Mode ob času, ki si ga nastavil za spanje. Lahko pa je tudi, da imaš že nastavljen nek drugačen urnik za Do Not Disturb, ki se ne ujema z urnikom spanja. Najbolj pa je pomembno, da imaš nastavljen urink za spanje in za budilko, ker drugače iPhone ne more vedet kdaj se boš zbudil (npr. mogoče imaš nastvljen urnik za spanje samo za delavne dneve in ker je vikend se Sleep Mode ni vklopil).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #350   Objavljeno 18.10.2020 11:40:17
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TimotejB je napisal/a:
Mogoče ti bo pomagal ta članek: https://appletoolbox.com/how-to-set-up-good-morning-on-iphone-lock-screen/. V njem piše, da lahko teževo povzroči, če nimaš vklopljeno da se ti avtomatsko zažene Sleep Mode ob času, ki si ga nastavil za spanje. Lahko pa je tudi, da imaš že nastavljen nek drugačen urnik za Do Not Disturb, ki se ne ujema z urnikom spanja. Najbolj pa je pomembno, da imaš nastavljen urink za spanje in za budilko, ker drugače iPhone ne more vedet kdaj se boš zbudil (npr. mogoče imaš nastvljen urnik za spanje samo za delavne dneve in ker je vikend se Sleep Mode ni vklopil).


Počasi napredujem, sedaj mi pokaže “dobro jutro”, ampak ne pa vremenske napovedi. Moti me pa to, da mi pred odklepom najprej piše “sleep well”, moram prekiniti in nato odkleniti. To vse skupaj je že višek tehnologije zame😆
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #351   Objavljeno 20.10.2020 14:06:36
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Počasi napredujem, sedaj mi pokaže “dobro jutro”, ampak ne pa vremenske napovedi. Moti me pa to, da mi pred odklepom najprej piše “sleep well”, moram prekiniti in nato odkleniti. To vse skupaj je že višek tehnologije zame😆


Morda nepomembno, ampak vseeno, da napišem “rešitev”. Imel sem izklopljeno lokacijo za vreme pod “Location Services”. Sedaj ob vklopu deluje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.08.2008
Prispevkov: 166
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #352   Objavljeno 20.10.2020 18:24:07
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
14.1 out Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 169
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #353   Objavljeno 31.10.2020 13:42:02
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me sledeče - sedaj imam iphone 11 in naložen public beta 14.2. , iphone bom verjetno menjal za iphone 12 in me zanima, če bom lahko naredil back up ali bojo kakšni problemi, ker bo novi na 14.1

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2012
Prispevkov: 670
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #354   Objavljeno 31.10.2020 14:01:32
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bo slo. Ios verzije morajo biti enake


Devil
Fetici je napisal/a:
Zanima me sledeče - sedaj imam iphone 11 in naložen public beta 14.2. , iphone bom verjetno menjal za iphone 12 in me zanima, če bom lahko naredil back up ali bojo kakšni problemi, ker bo novi na 14.1

Hvala

Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #355   Objavljeno 31.10.2020 15:26:03
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej bos moral tudi novega dat na enako ali visjo verzijo... potem bo sele slo narediti restore ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 169
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #356   Objavljeno 02.11.2020 08:13:21
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pravi, novega najprej dam kot, da nov iphone, registriram beta in ga nadgradim.

Ali to lahko naredim brez računalnika?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #357   Objavljeno 02.11.2020 08:23:38
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako nekako ja... Ce imas backup v iCloudu, potem lahko to naredis tudi brez racunalnika ... Lahko sicer tudi direktno preko opcoje "Quick Start"... ce imas se oba telefona.... vendar pa se recimo pojavi problem, ce je stari z 256GB, novi pa s samo 128GB ... Cetudi imas na starem recimo zasedenega samo 70 GB, bo novi zajamral da je premalo prostora ... Tak problem sem imel sam... Res pa je, da na starem nisem imel namescene beta verzije... ampak zadnjo uradno razlicico iOS 14.1... Enaka je bila namescena tudi na iPhone 12 Pro... Sem moral potem restorat iz iClouda ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2010
Prispevkov: 169
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #358   Objavljeno 02.11.2020 09:22:11
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stari telefon bom prodal in potem kupil novega. Bosta pa oba vsaj 128Gb, če ne bo novi 256Gb

Hvala za vse informacije Like
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #359   Objavljeno 02.11.2020 09:41:55
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dolgo časa sem imel 6S Plus priklopljen na hi fi resiver ki je imel nalogo samo musko predvajat z apple music.
Nikoli ni bilo težav ko sem naslednji dan prižgal resiver in kliknil USB....takoj je predvajal.
Zdaj imam novejšega SE z IOS 14, in ob vnovičnem zagonu hi fi resiverja noče predvajat. Napiše “za uporabo pribora odklenite iPhone”

Vse sem že pregledal v nastavitvah pa ne najdem...mogoče kdo ve kaj moram nastavit?

Hvala
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #360   Objavljeno 02.11.2020 09:51:14
Re: iOS 14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Settings/Touch ID & Passcode/ USB Accessories na ON.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani