Jabuk
Macbook Pro 13" (touchbar) težave z zaslonom
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.11.2013
Prispevkov: 47
Kraj: Mordor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.05.2020 05:22:05
Macbook Pro 13" (touchbar) težave z zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Slab mesec nazaj sem opazil črne lise (slika spodaj) na spodnjem delu zaslona (MB Pro late 2016, touchbar). Takoj sem checknil v čem je fora in izgleda, da imajo določeni modeli 2016-2018 serijsko napako, kjer crkuje osvetlitev zaslona aka "flexgate" - baje bi naj bil kriv slab konektor med zaslonom in matično.

Danes sem opazil, da so črne lise izginile, ampak ko ga odprem za več kot 45 stopinj, zaslon ugasne in sploh ne deluje več dokler ga ne restartam.

Sicer bi naj Apple imel program zamenjave za te 13" modele, ampak to je že drugič v treh letih, da je neki crknilo. Prvič je zasmodlo kompletno matično, zdaj pa je šel še zaslon.

Zanima me, če je imel kdo podobne težave in kaj točno je blo zamenjano, sam konektor ali celotn zaslon? Pa na ker servis ste ga dali?


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 942
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.05.2020 07:25:09
Re: Macbook Pro 13" (touchbar) težave z zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da zamenjajo celoten zaslon. Nesi v EPL.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.11.2013
Prispevkov: 47
Kraj: Mordor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.05.2020 08:25:35
Re: Macbook Pro 13" (touchbar) težave z zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zgleda da res, bom nesu v kratkem. Sam vprašanje, če dajo pol notr ta nov zaslon z daljšim kablom, kr ravno zaradi tega prekratkega kabla se pojavljajo težave. We'll see.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.11.2013
Prispevkov: 47
Kraj: Mordor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.06.2020 06:26:45
Re: Macbook Pro 13" (touchbar) težave z zaslonom
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Update:

Sem dal na EPL servis in so zadevo porihtali v 3 dneh. So bli res super prijazni in profesionalni Smile

Kot sem sumil, je bil problem v osvetlitvi zaslona (uničen kabl za osvetlitev aka flexgate), zato so morali zamenjati celoten zaslon - na mojo srečo zastonj, ker je blo v okviru Applovega programa zamenjave.

Če zadeva ne bi bila krita s strani tega programa ali če bi bil prenosnik starejši od 4-ih let, bi bilo potrebno za popravilo plačati cca. 700€ ali celo več. Vse to samo zaradi enega kabla, ki je vreden 10€ in je pritrjen na zaslon in se ga ne da posamezno zamenjati.

Po popravilu sem jih vprašal, če so notr dali ta novejši zaslon, ki bi naj mel za 3mm dalšji kabl, vendar niso vedeli oz. so rekli, da nimajo na voljo te informacije. Zato sumim, da je notr isti model zaslona kot prej, kar pomeni, da se lahko v prihodnosti ponovi spet isti problem.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani