Jabuk
Burn effect
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 620
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.04.2020 13:12:16
Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem nov lastnik iMac 27" 5k in po nekaj urnem delovanju sem tudi sam opazil lcd burn efekt, ki naj bi bil prisoten skoraj na vseh oz. na večini imacov? Malo sem prebrskal po spletu in vidim, da ima večina uporabnikov imacov (tudi nekateri mbp uporabniki) ta problem. Obstaja kakšna rešitev, ali je to pač še en izmed minus retina zaslona? Zaenkrat opažam burn samo po nekaj urnem delovanju in predvsem na temnih delih zaslona.

https://discussions.apple.com/thread/7568941

_________________
MacBook Pro 16 2021
iPhone 14 Pro 128gb
Apple Watch 7
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1034
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.04.2020 18:03:28
Re: Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To imam jaz na MBP mid 2012. Takrat je bilo tega veliko in Apple ni priznal garancije. Imam pa vgrajen LG-jev panel, ki je za en K...! Veliko boljši so od Samsunga, ki tega efekta nimajo. Je pa bolj moteče na temnem ekranu. No v glavnem je priklopljen na zunanjem monitorju in me ne moti preveč. Razen priokus ostane, da Apple vgrajuje slabe komponente za veliko$$$.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 620
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.04.2020 21:28:50
Re: Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem bral da je tudi veliko retina ekranov na mbp s tem problemom ja.. No sej na svetlem delu in po par urah delovanja ni videt, tako da hudo ne more bit. Vseeno pa da kupiš računalnik v trgovini za 2500eur in dobiš že v štartu takšen (nerešljiv) problem na tako kvalitetnem ekranu pa je malo smešno.. Ali novejši 2019 modeli nimajo več tega problema? Kar sem gledal po spletu se da odpraviti težavo z ohranjevalnikom zaslona, ampak to je kratkoročna rešitev in se problem čez par ur ponovno pojavi.. Še kakšen nasvet? Hvala za pomoč.

_________________
MacBook Pro 16 2021
iPhone 14 Pro 128gb
Apple Watch 7
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.04.2020 09:52:11
Re: Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred leti, na 24-colskem iMacu, sem imel par "stuck" pixlov - en je svetil rdeče, dva pa zeleno (le na črni podlagi). Težavo sem rešil tako, da sem v Photoshopu naredil gif ločljivosti ekrana, vsak pixel pa je za en frame gif-a svetil v eni barvi. Pustil sem ga laufat, po čik pavzi so vsi pixli delali normalno. Razumem, da burn-in effect ni niti podoben problem, ampak morda pa bi vseeno pomagalo? Sam tega burn-in effecta nimam na nobenem ekranu (MBP 2012, MBP 2017, Samsung S27B970, LG 34UM95C, Dell P2416D). Ja, pri nekaterih je burn-in opazen za nekaj trenutkov, to pa je vse...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.04.2020 10:31:46
Re: Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kleemen je napisal/a:
Sem bral da je tudi veliko retina ekranov na mbp s tem problemom ja.. No sej na svetlem delu in po par urah delovanja ni videt, tako da hudo ne more bit. Vseeno pa da kupiš računalnik v trgovini za 2500eur in dobiš že v štartu takšen (nerešljiv) problem na tako kvalitetnem ekranu pa je malo smešno.. Ali novejši 2019 modeli nimajo več tega problema? Kar sem gledal po spletu se da odpraviti težavo z ohranjevalnikom zaslona, ampak to je kratkoročna rešitev in se problem čez par ur ponovno pojavi.. Še kakšen nasvet? Hvala za pomoč.


Saj ni problem toliko ohranjevalnik, ampak če recimo leta in leta delaš v istem programu, recimo Xcode in se ti potem zapečejo določeni deli vmesnika na ekran... Rolling Eyes

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.04.2020 11:43:50
Re: Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Saj ni problem toliko ohranjevalnik, ampak če recimo leta in leta delaš v istem programu, recimo Xcode in se ti potem zapečejo določeni deli vmesnika na ekran... Rolling Eyes

Ja, mi je čisto jasno - to se meni dogaja na iPhone 6S. Smile Na kompih pač ne... očitno dovolj skačem med različnimi programi. Smile Čeprav so leta in leta - sploh na sekundarnem monitorju palete z orodji na istih mestih.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.04.2020 11:56:40
Re: Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nummy je napisal/a:
Saj ni problem toliko ohranjevalnik, ampak če recimo leta in leta delaš v istem programu, recimo Xcode in se ti potem zapečejo določeni deli vmesnika na ekran... Rolling Eyes


Na mojem MBRetini mid 2012 so se zacel burn efekti kva pa vem kake 2-3 let nazaj.. Burn efekt je viden ze po kaki minuti+ ampak da bi mi ratal kaj dobesedno zapect na ekran mi se ni ratal...

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 620
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.04.2020 15:52:14
Re: Burn effect
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem zamenjal ozadje na namizju na bolj svetlo in sedaj burn efekt ni več viden, saj je bil viden samo na namizju. Tako da upajmo, da ostane tako do konca leta potem pa počasi posodobim na 2019 - ki burn efekta naj ne bi imel?

_________________
MacBook Pro 16 2021
iPhone 14 Pro 128gb
Apple Watch 7
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani