Jabuk
Pošiljanje na kitajsko
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 26.10.2009 17:25:26
Pošiljanje na kitajsko
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lep pozdrav!

Pred nekaj časa,sem naročil na ebayu nosilec za iphone v vrednosti 30dolarjev. ko sem nosilec prejel,sem ugotovil,da je poškodovan...natančneje kabel,ki ga vtakneš v napravo ne dobi kontakta in ne deluje polnjenje. Na paypal sem vložil pritožbo,ki sem jo tudi dobil..AMPAK! pod pogojem,da pošljem izdelek nazaj na kitajsko.

Zanima me kakšne so kaj cene pošiljanja? Na spletni strani pošte slovenije najdem samo ceno 38eur za nekakšen m paket do 2kg. Ve mogoče kdo za kakšno drugo firmo,cenik itd?

Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.10.2007
Prispevkov: 351
Kraj: Trzin
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 26.10.2009 18:04:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa kakšen DHL, UPS, ...?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.06.2009
Prispevkov: 195
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.10.2009 18:29:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prepričan sem da bo cena pri vseh dostavnih službah višja kot je vrednost tega nosilca. Na žalost pa tudi naša pošta nima najbolj ugodnih cen sploh če pošiljaš izven EU.

Edina opcija, ki bi bila morda sprejemljiva je da nosilec pošlješ preko Pošte Slovenija kot pismo in ne kot paket. Sicer potem nimaš možnosti sledenja pošiljke, bo te pa poštnina stala precej manj. Imajo pa neko omejitev glede teže ampak z nosilcem ne bi smelo biti problemov.

Na koncu boš verjetno itak ugotovil, da je najboljše da pozabiš teh 20€ in naročiš nov nosilec..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.10.2009 19:20:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
corleone je napisal/a:
Prepričan sem da bo cena pri vseh dostavnih službah višja kot je vrednost tega nosilca. Na žalost pa tudi naša pošta nima najbolj ugodnih cen sploh če pošiljaš izven EU.

Edina opcija, ki bi bila morda sprejemljiva je da nosilec pošlješ preko Pošte Slovenija kot pismo in ne kot paket. Sicer potem nimaš možnosti sledenja pošiljke, bo te pa poštnina stala precej manj. Imajo pa neko omejitev glede teže ampak z nosilcem ne bi smelo biti problemov.

Na koncu boš verjetno itak ugotovil, da je najboljše da pozabiš teh 20€ in naročiš nov nosilec..


teža za pismo je če sem prav seznanjen 2kg Very Happy tako da PISMO !!! Very Happy

lp Avi
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.10.2009 19:31:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekako me zelo cudi matematika nekaterih ljudi... Kupi izdelek za 30dolarjev, ne dela (kar je pizda...), hkrati pa je pripravljen poslati izdelek, na drugi konec sveta...

Preprican sem, da te bo posta prisla podobno ali celo vec, kot je vrednost izdelka.

Kaksna matematika je tu se potrebna?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.10.2009 23:48:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
haroker je napisal/a:
Nekako me zelo cudi matematika nekaterih ljudi... Kupi izdelek za 30dolarjev, ne dela (kar je pizda...), hkrati pa je pripravljen poslati izdelek, na drugi konec sveta...

Preprican sem, da te bo posta prisla podobno ali celo vec, kot je vrednost izdelka.

Kaksna matematika je tu se potrebna?


nisem rekel,da ga bom poslal...ampak me zanima,če je mogoče kakšna ugodna varianta,ker sem pogledal samo pošto slovenije. normalno da ne bom pošiljal nazaj,če bom potem v minusu Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.10.2009 23:52:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v minusu si že 30$ Mad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 27.10.2009 00:40:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eiht98 je napisal/a:
v minusu si že 30$ Mad


ja ampak če pošljem še tja..bom plačal vrjetno več kot 30dolarjev in bom potem še v večjem.. samo nikoli več ne naročim ničesar od p.. kitajcev Smile zdaj jih sovražim še bolj. Sem pa kupil od power userja na ebayu in sem najmanj pričakoval pokvarjeno zadevo in komplikacije.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 27.10.2009 08:43:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nejc4321 je napisal/a:
eiht98 je napisal/a:
v minusu si že 30$ Mad


ja ampak če pošljem še tja..bom plačal vrjetno več kot 30dolarjev in bom potem še v večjem.. samo nikoli več ne naročim ničesar od p.. kitajcev Smile zdaj jih sovražim še bolj. Sem pa kupil od power userja na ebayu in sem najmanj pričakoval pokvarjeno zadevo in komplikacije.


To napisi temu, ki ti je zadevo prodal... naj ti poslje kurirja na lastne stroske... drugace pa mu dodli slabo oceno na eBayu ... in poskusaj se vedno preko Paypala zadevo resevati naprej...

Enostavno napisi to, kar si tukaj napisal... Da te bo pac postnina vec kostala, kot je izdelek vreden...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 151
Kraj: Zemlja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.10.2009 09:09:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jamranje pri ebayu in paypalu v takem primeru ne bo nič pomagalo. Politika je, da dobiš vrnjen denar potem, ko dokažeš, da si izdelek vrnil. Na svoje stroške.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 27.10.2009 09:13:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Alien je napisal/a:
Jamranje pri ebayu in paypalu v takem primeru ne bo nič pomagalo. Politika je, da dobiš vrnjen denar potem, ko dokažeš, da si izdelek vrnil. Na svoje stroške.


Ampak "resne" firme ti posljejo prazno kuverto preko kurirja, kamor potem na njihove stroske vrnes izdelek...

In slab komentar na eBayu je pomoje bolj nezazeljen od stroskov posiljanja... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 27.10.2009 10:32:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko je težek nosilec?
Sem imel podoben primer pred dvema mesecema, in sicer sem naročil RAM iz Hong Konga pa ni deloval. Sem dal v pismo in plačal 1€ + nekaj centov, ko sem poslal nazaj.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 27.10.2009 12:49:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aco je napisal/a:
Koliko je težek nosilec?
Sem imel podoben primer pred dvema mesecema, in sicer sem naročil RAM iz Hong Konga pa ni deloval. Sem dal v pismo in plačal 1€ + nekaj centov, ko sem poslal nazaj.


ma ni težki.. ampak če ga dam v pismo ne bo sledenja..in brez sledenja ne bom dobil denarja nazaj. tako pravijo pri paypal. ma bom pozabil teh 30dolarjev..bom probal razstavit stojalo mogoče se da kaj popravit. bom dal slike gor da vidite kakšno sploh je
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.01.2007
Prispevkov: 29
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 27.10.2009 14:35:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si preprican da potrebujes prav tracking? Ko posiljas pismo ga lahko posljes priporoceno oz. s povratnico, kar je zagotovo dovolj, da Paypal-u dokazes, da si zadevo resnicno vrnil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 365
Kraj: London, Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 27.10.2009 19:29:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TineT je napisal/a:
Si preprican da potrebujes prav tracking? Ko posiljas pismo ga lahko posljes priporoceno oz. s povratnico, kar je zagotovo dovolj, da Paypal-u dokazes, da si zadevo resnicno vrnil.


Once you have returned the item, please log in to your PayPal account
within 10 calendar days of receipt of this email and provide tracking
information that can be verified online.
PayPal strongly recommends using a shipping service that provides online
tracking.

ali pa ,da mi prodajalec gre na roko in pove paypalu da je izdelek res prejel Smile ampak rumeni ne vrjamem da bo to res nardil..
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 26.02.2020
Prispevkov: 1
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.02.2020 18:11:51
Re: Pošiljanje na kitajsko
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo imam podoben primer kakor si ga imel ti zanima me ali si zadevo kako uredil ali si moral na vse skupaj pozabiti

hvala in lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.02.2020 19:48:03
Re: Pošiljanje na kitajsko
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V dobrih desetih letih je ali rešil ali pa vse pozabil Rolling Eyes
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani