Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Apple Music
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #141   Objavljeno 10.02.2020 14:06:00
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kar se tiče hotspota: Apple je vse od iOS 10 do danes delovanje Hotspota med napravami spreminjal tko da ja glede na to kaj ti čes dosezt mislm da iOS13 nujno potrebujes na obeh napravah da bi imel cim manj problemov ...

iOS 13 - NOVOSTI

Auto-Join Hotspot

Although it’s been possible for several years to connect to a cellular-enabled iOS device as a hotspot, doing so involved at least some manual intervention by the user in order to establish the connection. With iOS 13’s new Auto-Join Hotspot feature, the hotspot is joined automatically by a client device whenever a Wi-Fi connection isn’t available.

Persistent Personal Hotspot
Another new under-the-radar feature also has to do with personal hotspot in iOS 13. Persistent Personal Hotspot connectivity allows your device to maintain its connection to a hotspot even after the device has been put to sleep. This, like Auto-Join Hotspot, reduces the friction involved with getting online with a device that lacks built-in cellular connectivity.

Kar se tiče bluetootha - bluetooth je uporabljen samo da se napravi zaznata ko sta si v bližini ..po domače samo za vzpostavitev povezave potem vse samo še poteka preko wifi hotspota..

Zadeva drugače dela, ampak takrat ko dela, telefona nista povezana ne prek bluetooth, ne prek hotspota.
Logično da dela , predvaja ti musko ki je shranjena na iphonu.

Če telefon brez sim kartice odklenem se takoj poveže na hotspot. Ne pa tudi prek bluetootha.
Prek bluetootha se napravi nikoli ne povežeta .. kot sem zgoraj napisal bluetooth se uporabi samo da se napravi zaznata da sta v blizini .. več o tem isci kot beacon, BLE ...

Ni mi pa jasno kako telefon predvaja če nima povezave?

Ker ti predvaja musko ki je shranjena na telefonu ..ocitno mas v nastavitvah tako nastavljen da ti vsako novo musko ki to jo predvaja tudi shrani ..

Če ima nekje v spominu že predvajano glasbo potem to ni dobro, ker predvaja samo tisto kar je že predvajal.

Nevem kako Apple music app dela , oziroma appa še nisem uporabljal da bi vedel kaj več povedat kaj se zgodi če iPhone nima za trenutek internetne povezave ... a potem gre v offline mode in avtomatsko samo še shranjene predvaja dokler app ne restartaš itd...pač lahko se ti zgodi da je povezan na hotspot pa da se voziš nekje v rovtah kjer "main" iphone nima povezave z mobilnim omrezje in prav tako skoči v offline mode..

Sem pa skoraj 99% prepričan, da predvaja že predvajano, ker na novo dodano glasbo noče predvajat.

nisem še uporabljal apple music tko da težko povedat kaj pamtnga =)..

Tudi če tapnem na komad ki se že predvaja, me opozori da rabim povezavo z internetom. Predvaja ga in hkrati hoče povezavo???

sklepam da nimas internetne povezave , aplikacija pa želi še dodatne informacije o tem komadu itd , lahko da aplikacija želi poslati kak podatek na server...

Seveda so vsi komadi zatamnjeni. Ko telefon dobi povezavo se vsi komadi osvetlijo

a ni to logicno ? muska ni shranjena na telefonu torej če nimas interneta je zatemnjena ker je ne more predvajati ... sklepam da si si shranil samo Playlisto v aplikacijo ne tudi komplet musko.

Prosim če mi kdo pove kako telefon predvaja brez povezave? Je tisto moje ugibanje zgoraj točno?

ker maš musko shranjeno na iPhonu.

Če bi se vsaj avtomatsko povezal na hotspot, bi bilo super. Tudi prek bluetootha se ne povežata avtomatsko, moram vsakič na novo to tapnit.

sem zgoraj napisal, novosti na iOS13 ki ima auto-join ..
prek bluetoota se ne povežeta , uporabi se samo za zaznavanje da se iphona zaznata

Če med tem ko ima povezavo izberem en na novo dodan komad, ga predvaja. Če pa hotspot ugasnem prekine predvajanje. To je po moje dokaz da tisto moje ugibanje zgoraj napisano drži?

Primer kot Podcast App: če ti klikneš na en komad ti bo musko "streamal" kar pomeni da ti bo musko predvajal ampak ta se bo shranjevala v začasen pomnilnik in ko klikneš na novi komad se ta pomnilnik zbriše.. Ti moreš explicitno kliknit da se ti komad shrani za stalno na iphone in zaradi tega potem ne rabiš interneta da bi lahko predvajal ker je shranjen na telefonu.
Imas tudi opcijo da se ti avtomatsko vse shrani: vec na
https://support.apple.com/guide/iphone/add-music-and-listen-offline-iph0cff2d191/ios[/b]

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #142   Objavljeno 11.02.2020 22:15:12
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res hvala da si vzel čas za to.

Nisi mi pa nič novega povedal. Smile
Nisem totalni začetnik, kar ti ni uspelo razbrati iz mojega pisanja.

-oba telefona sta bila posodobljena na zadnjo verzijo

-Auto Join Hotspot ne dela sam od sebe. Telefon vseeno moraš odklenit. Takrat je res "AUTO" Confused

-"shranjena na telefonu". ? Nisem imel prevzete(shranjene) glasbe na telefonu. Tisto kar sem imel sem izbrisal. Ta nek drug spomin ki ga telefon uporablja ne razumem, a očitno obstaja. (in ti ga tudi ne razumeš)

Hvala vseeno ...obupal sem.
Bom raje tisti telefon priklopil na reciver v dnevni kjer imam wifi. Very Happy
V avtu bom pa naprej poslušal prek bluetootha. Ni vredno... Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #143   Objavljeno 25.04.2020 17:41:17
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple Music App je zdaj na voljo tudi na Samsung Smart TV-jih. Za druge TV-je nisem prepričan.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #144   Objavljeno 22.07.2020 14:32:00
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem preprican ce je primerno vprasanje, a bom vseeno poizkusil,..

Je v skupini kaksen član z naročnino na Apple Music in bi me proti placilu dodal v "krog" ?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.06.2019
Prispevkov: 113
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #145   Objavljeno 24.09.2020 21:28:45
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če komu pride prav mu lahko pošljem kodo za 4 mesece brezplačnega Apple Music (dobil ob nakupu v iStyle, ampak jo lahko koristiš samo, če še nimaš naročnine, tako da je ne morem porabit).

EDIT: koda je že šla naprej
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #146   Objavljeno 27.09.2020 16:20:08
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scoop je napisal/a:
Nisem preprican ce je primerno vprasanje, a bom vseeno poizkusil,..

Je v skupini kaksen član z naročnino na Apple Music in bi me proti placilu dodal v "krog" ?


Apple Music krog?
Verjetno mislis ce ima kdo family plan. Ker na individualnem ni kakega kroga in dodajanja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #147   Objavljeno 24.12.2020 18:05:47
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta novi znakec mi je nov, čemu služi?



...pa včasih ko sem na telefonu poslušal apple music in brskal po YT, FBju in podobno je normalno nehal predvajat.
Je pa potem ko sem tisto zaprl samodejno spet predvajal apple music.

Zakaj to več ne počne? So kakšne nastavitve?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #148   Objavljeno 24.12.2020 18:28:17
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta znakec je za nadaljevanja predvajanja ko so predvajane vse pesmi iz albuma/playliste/... in nadaljuje s podobnimi in ne neha. Če ga izklopiš se bo predvajalo samo to kar je na albumu/playlisti in konec.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2011
Prispevkov: 466
Kraj: Jesenice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #149   Objavljeno 25.12.2020 12:44:25
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #150   Objavljeno 22.01.2021 00:11:46
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če koga zanima in nima Apple Music maročnime, sedaj, ko vas ima večina Homepode mini in Spotify ne funkcionira, je preko aplikacije Shazam možno dobiti 5 mesecev brezplačnega Apple Music. Vse, kar storite je, da preko Shazam “prepoznate” en komad, nato odprite rezultat in tapnite na predvajanje v Apple Music. Videli boste opcijo 5 mesečni “trial”. Če nimate dodanega plačilnega sredstva, vas bo prej opozorilo, da ga dodate. Seveda ne zaračuna ničesar, bo pa po preteku 5 mesečnega obdobja, lahko pa tudi po pridobitvi takoj odstranite plačilno sredstvo. Tako tisti brez Apple Music pridobite eno veselje več s čarobno kuglo. Aja, nimam nič od tega, ne gre za pridobivanje nečesa, tudi plačam nisem, tako da mi ni potrebno brisati, tokrat prispevka (ne teme). Haha
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #151   Objavljeno 22.01.2021 00:37:31
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Če koga zanima in nima Apple Music maročnime, sedaj, ko vas ima večina Homepode mini in Spotify ne funkcionira, je preko aplikacije Shazam možno dobiti 5 mesecev brezplačnega Apple Music. Vse, kar storite je, da preko Shazam “prepoznate” en komad, nato odprite rezultat in tapnite na predvajanje v Apple Music. Videli boste opcijo 5 mesečni “trial”. Če nimate dodanega plačilnega sredstva, vas bo prej opozorilo, da ga dodate. Seveda ne zaračuna ničesar, bo pa po preteku 5 mesečnega obdobja, lahko pa tudi po pridobitvi takoj odstranite plačilno sredstvo. Tako tisti brez Apple Music pridobite eno veselje več s čarobno kuglo. Aja, nimam nič od tega, ne gre za pridobivanje nečesa, tudi plačam nisem, tako da mi ni potrebno brisati, tokrat prispevka (ne teme). Haha


Popravek: nisem siguren, da vam ostane “trial”, če odstranite. Mislim, da je to bilo nekoč za prve 3 mesece pri Applu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #152   Objavljeno 22.01.2021 20:50:41
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo v info - Apple Music Student lahko verificiraš tudi po preteku statusa študenta. Unidays samo preveri veljavnost email naslova na Univerzi v Ljubljani. Jaz nimam statusa študenta že od oktobra 2019 in sem danes ravnokar še drugič podaljšal Apple Music Student za 1 leto. Moj email na UL je očitno še danes veljaven.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.06.2019
Prispevkov: 113
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #153   Objavljeno 23.01.2021 12:55:29
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst sem FRI obiskoval slabe pol leta med 2010 in 2011 in imam še vedno aktiven mail od njih, posledično pa tud že ene 3 leta študentskega Apple Music Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #154   Objavljeno 07.02.2021 17:14:21
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če pozna kdo koga ali pa sam živi v Nemčiji, mu podarim Apple Music za 6 mesecev, pridobljeno ob nakupu pri Saturnu, če še ni koristil promocijskega obdobja ali če si ustvari drug ID. Pri nas ne deluje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #155   Objavljeno 19.03.2021 19:51:51
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakor berem pri Music app handoff med iOS napravami ne deluje. Ali obstaja kakšen app, lahko plaćljiv, ki to podpira.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #156   Objavljeno 19.03.2021 21:00:49
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najirad je napisal/a:
Kakor berem pri Music app handoff med iOS napravami ne deluje. Ali obstaja kakšen app, lahko plaćljiv, ki to podpira.


https://apps.apple.com/us/app/playoff/id1452119712?ls=1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #157   Objavljeno 19.03.2021 22:06:39
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tega sem gledal ampak piše handoff Mac iPhone. Jaz pa želim handoff med iOS napravami iPhone iPad.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #158   Objavljeno 19.03.2021 22:12:26
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Handoff dela med vsemi napravami. Ne samo Mac/iPhone. Aplikacija niti ne ve, od kod prihaja handoff.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #159   Objavljeno 19.03.2021 23:10:12
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Handoff dela med vsemi napravami. Ne samo Mac/iPhone. Aplikacija niti ne ve, od kod prihaja handoff.


Hvala
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #160   Objavljeno 19.03.2021 23:15:03
Re: Apple Music
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Handoff dela med vsemi napravami. Ne samo Mac/iPhone. Aplikacija niti ne ve, od kod prihaja handoff.


Sorry, ampak tole me bega


« Poglej prejšnjo temo - iPod in iTunes - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani