Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Zunanji disk
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 12.01.2020 10:20:11
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Iščem rešitev za gledanje video vsebin na Sony TV. Gledam jih iz navadnega zunanjega diska. Gre samo z tistega, ki ima zunanje napajanje, ostalih mi ne prepozna. Problem se mi pojavlja pri mojih videih, ki jih naredim v iMovie. Pri predvajanju prihaja do laggov.lRazmišljal sem ali bi bila rešitev v nakupu zunanjega SSD diska. Če ja, katerega kupiti oz. na kaj biti pozoren pri nakupu?
Za predvajanje uporabljam aplikaciji VLC in Kodi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 12.01.2020 10:27:53
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tu je lahko več dejavnikov ...

Točen model TV-ja pa je? Sony TV ne pove skoraj nič, razen firme. V priročniku bi moralo pisati, kaj podpira in kaj ne. Tako na pamet je bolj težko karkoli svetovat. Vseeno pa bom poskušal napisati nekaj stvari:

1. Kakšen datotetečni sistem ima disk oz. kako je formatiran? FAT32, NTFS ...

2. disk ima USB 2.0 ali USB 3.0 povezav?

3. v kakšen formatu je video? MP4, MKV, MOV ... Kaj pa ločljivost, število sličic na sekundo itn.? Filmi, videji so praviloma 25 ali pa določenih primerih 24 (točneje 23,99 fps). Imaš pa tudi 48 sličic na sekundo, recim Hobbita so tako snemali.

Ali pa nekatere moderne oddaje, tudi Youtube ipd. imajo lahko 60 sličic na sekundo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 12.01.2020 10:51:34
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Premisli o nakupu android TV boxa ali Apple TV, pa boš lahko predvajal vse vsebine direktno iz računalnika. Xiaomi Mi Box S je dober in preizkušen budget TV box.

Malo verjetno je, da bi bil problem počasen disk. Vsak kolikor toliko sodoben zunanji disk je načeloma dovolj hiter, da predvaja 4k video.

Kakšen TV imaš? Kateri model oz. koliko je star? Možno, da TV nima dovolj hitrega decoderja.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 12.01.2020 11:01:02
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Adelaide94 je napisal/a:
Pozdravljeni!
Iščem rešitev za gledanje video vsebin na Sony TV. Gledam jih iz navadnega zunanjega diska. Gre samo z tistega, ki ima zunanje napajanje, ostalih mi ne prepozna. Problem se mi pojavlja pri mojih videih, ki jih naredim v iMovie. Pri predvajanju prihaja do laggov.lRazmišljal sem ali bi bila rešitev v nakupu zunanjega SSD diska. Če ja, katerega kupiti oz. na kaj biti pozoren pri nakupu?
Za predvajanje uporabljam aplikaciji VLC in Kodi.


A imaš samo en USB priključek na TV? Ker moj Sony ima 2. Enga za normalne USB ključke, enga pa močnejšega - ki je za večje in požrešnejše zunanje diske.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 12.01.2020 11:23:12
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi rekel, da iz telefona dobiš 4k krasne posnetke, ki jih dekoder ne zmore zmlet. Pa usb. A usb 2 sploh lahko dovolj hitro prenaša 4k? Ok. Odvisno od kompresije.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 12.01.2020 13:49:43
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
USB 2 ima po specifikacijah 480Mbps prenosa. 4K video s 60 FPS je cca. 50-60Mbps. Odvisno seveda od kompresije, ampak USB 2 tukaj verejtno ni bottleneck.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 12.01.2020 17:05:26
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TV je Sony Bravia KD-65XD7505.
Trenutno imam zunanji disk povezan na tisti USB port, ki omogoča hitrejši prenos (3.0). Na preostalih dveh mi diska niti ne zazna. Kot rečeno, ostale filme predvajata tako Kodi, kot VLC OK, domače posnetke, zmontirane na macu pa le VLC, pa še to bolj švoh.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 12.01.2020 18:47:11
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasok je napisal/a:
Premisli o nakupu android TV boxa ali Apple TV, pa boš lahko predvajal vse vsebine direktno iz računalnika. Xiaomi Mi Box S je dober in preizkušen budget TV box.

Malo verjetno je, da bi bil problem počasen disk. Vsak kolikor toliko sodoben zunanji disk je načeloma dovolj hiter, da predvaja 4k video.

Kakšen TV imaš? Kateri model oz. koliko je star? Možno, da TV nima dovolj hitrega decoderja.


Imam Amazon Fire TV 4K, pa z macbooka z airplayem kar dobro gledam na TV. Je pa težava, ker imam zelo majhen disk. Bi bila opcija, da si kupim zunanji SSD disk, na njega shranim te domače posnetke (itak jih bom imel vsaj na dveh diskih) in po potrebi potem gledamo na TV preko airplaya? Ali pa moram imeti zadevo, za uspešno gledanje preko airplaya, na notranjem disku računalnika?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 12.01.2020 19:56:48
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Katerega macbooka imaš? Če imaš kaj malo starejšega je možen upgrade internega SSDja.

Sicer ni treba, da imaš datoteke na notrajnem disku. USB disk se obnaša enako kot vgrajen SSD.

Priklopi trenutni disk iz TV na prenosnik in poskusi, če ti dela streaming na TV.

Kot rečeno, načeloma bi morali biti zunanji diski dovolj hitri za predvajanje tudi 4K posnetkov.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 12.01.2020 20:19:28
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Adelaide94 je napisal/a:
... domače posnetke, zmontirane na macu pa le VLC, pa še to bolj švoh.


Kakšen format pa je to, kar si doma zmontiral? mov?
Mogoče pa player ne podpira formata.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 115
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 12.01.2020 21:35:09
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kakšen format pa je to, kar si doma zmontiral? mov?
Mogoče pa player ne podpira formata.


Ja, format je .mov
VLC ga očitno podpira, saj video predvaja. Dejansko je še kar glednljivo, kot rečeno je problem le, da ne tekoče, pač pa prihaja do preskakovanj. To je še najbolj očitno pri vključenih fotografijah v video.
Imam MacBook Air letnik 2018.
Prej sem imel Samsung TV, resda sem video montiral na Iphonu, a na TV sem lahko gledal s katerikoli zunanjega diska različne videe bp.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 953
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 12.01.2020 23:03:03
Re: Zunanji disk
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi pretvorit v MP4.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani