Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #161   Objavljeno 09.01.2020 23:03:03
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
To se je zgodilo zato, ker si SIM kartico vstavil v telefon še predenj se je prenesla številka. Preprosto odstrani SIM kartico in jo ponovno vstavi v telefon. iMessage in Facetime se bosta na novo registrirala z novo številko.


Tud to sem ze naredil pa ne pomaga.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #162   Objavljeno 10.01.2020 07:41:51
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si ze naredil Reset Network Settings? Ce da in ne pomaga, poem bo verjetno naslednji korak ta, da iPhone na novo postavis... torej "Reset all settings" in zacnes tako kot takrat, ko si ga prvic vzel iz skatle Smile ...

Se enkrat... vseeno poskusi kontaktirat novega operaterja - Telemach ... ali pa Apple support ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.08.2012
Prispevkov: 39
Kraj: Novo mesto, Kočevje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #163   Objavljeno 10.01.2020 12:03:19
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Si ze naredil Reset Network Settings? Ce da in ne pomaga, poem bo verjetno naslednji korak ta, da iPhone na novo postavis... torej "Reset all settings" in zacnes tako kot takrat, ko si ga prvic vzel iz skatle Smile ...

Se enkrat... vseeno poskusi kontaktirat novega operaterja - Telemach ... ali pa Apple support ...


Točno tako. Poglej malce zgodovino debate. Jaz sem imel enake težave pri prehodu iz Telekoma na A1. Potem sem težil tako na Apple support kot A1 in Telekom (slednji sicer tehnično ni mogel nič pomagat). Na koncu je zadeva začela delovat. Kdo je uredil, ne vem
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #164   Objavljeno 10.01.2020 14:50:28
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri meni od menjave iz Iphone 6 na Iphone 11 pro problem z aktivacijo iMessage in Facetime od 7.1.
Isti operater že cca 10 in ista številka že 19 let, simobilova kartica menjana za a1 za vsak slučaj, ko aktivacija ni uspevala. Celo dopoldne na telefonu z Apple Supportom, ki je bil sicer prijazen ampak delala sva več ali manj iste vaje kot sem jih našel za tak primer na Applovih straneh za support: izklapljanje in vklapljanje obeh funkcij, taki in drugačni reseti in restarti ...

V logu aktivnosti na a1 so vsi tihi odhodni smsi za aktivacijo zabeleženi, k meni nazaj pa prihaja navaden "glasni" sms s tekstom, ki se začne takole: REG-RESP? v=3;r= ... in potem alfanumerični znaki med katerimi je razpoznati tudi mojo telefonsko številko. In ostaja "waiting for activation". Ti smsi prihajajo periodično skozi ves dan.

S človekom na Applovem supportu sem na vezi po mejlu, klical in vodil me je s povezavo na moj telefon ... no-go. A1 itak pravi da je to Applova storitev in d anjih to ne zadeva (kar sicer ni čisto res).

Poskusil sem tudi s sim kartico (tudi a1) partnerke in obe storitvi se ravno tako nista inicializirali.

Mogoče bom čakal preko vikenda in potem pač postavil A1 pred dejstvo, da naj vzamejo telefon nazaj, ga zamenjajo ali karkoli, ker očitno ne dela pravilno in naj se glede reklamacije zmenijo z Applovim zastopnikom, ki jim bo pa trdil, da napake na telefonu ni. Ampak da to ne bi smel biti moj problem - dejstvo je da nimam polne funkcionalnosti in če A1 trdi da se to njih ne tiče kot operaterja se jih tiče kot prodajalca.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #165   Objavljeno 10.01.2020 14:54:19
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matjazm je napisal/a:
Pri meni od menjave iz Iphone 6 na Iphone 11 pro problem z aktivacijo iMessage in Facetime od 7.1.
Isti operater že cca 10 in ista številka že 19 let, simobilova kartica menjana za a1 za vsak slučaj, ko aktivacija ni uspevala. Celo dopoldne na telefonu z Apple Supportom, ki je bil sicer prijazen ampak delala sva več ali manj iste vaje kot sem jih našel za tak primer na Applovih straneh za support: izklapljanje in vklapljanje obeh funkcij, taki in drugačni reseti in restarti ...

V logu aktivnosti na a1 so vsi tihi odhodni smsi za aktivacijo zabeleženi, k meni nazaj pa prihaja navaden "glasni" sms s tekstom, ki se začne takole: REG-RESP? v=3;r= ... in potem alfanumerični znaki med katerimi je razpoznati tudi mojo telefonsko številko. In ostaja "waiting for activation". Ti smsi prihajajo periodično skozi ves dan.

S človekom na Applovem supportu sem na vezi po mejlu, klical in vodil me je s povezavo na moj telefon ... no-go. A1 itak pravi da je to Applova storitev in d anjih to ne zadeva (kar sicer ni čisto res).

Poskusil sem tudi s sim kartico (tudi a1) partnerke in obe storitvi se ravno tako nista inicializirali.

Mogoče bom čakal preko vikenda in potem pač postavil A1 pred dejstvo, da naj vzamejo telefon nazaj, ga zamenjajo ali karkoli, ker očitno ne dela pravilno in naj se glede reklamacije zmenijo z Applovim zastopnikom, ki jim bo pa trdil, da napake na telefonu ni. Ampak da to ne bi smel biti moj problem - dejstvo je da nimam polne funkcionalnosti in če A1 trdi da se to njih ne tiče kot operaterja se jih tiče kot prodajalca.


Težko boš sploh kaj dokazal ali izsilil, še najmanj drug aparat. Dokler se sklicujejo eden na drugega, dosegel ne boš praktično ničesar.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #166   Objavljeno 10.01.2020 18:33:59
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Si ze naredil Reset Network Settings? Ce da in ne pomaga, poem bo verjetno naslednji korak ta, da iPhone na novo postavis... torej "Reset all settings" in zacnes tako kot takrat, ko si ga prvic vzel iz skatle Smile ...

Se enkrat... vseeno poskusi kontaktirat novega operaterja - Telemach ... ali pa Apple support ...


Ni pomagal niti “Reset all settings” in restore iz iClouda.
Resil sem na nacin, da sem naredil restor na drug telefon, potem pa full reset na starem in spet restor na starega.
Ne vem v cem je keč, ampak je urejeno !
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #167   Objavljeno 11.01.2020 10:16:09
Re: Tezava z aktivacijo iMessage/Facetime
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Težko boš sploh kaj dokazal ali izsilil, še najmanj drug aparat. Dokler se sklicujejo eden na drugega, dosegel ne boš praktično ničesar.


No, dokazal ... dokažem lahko da mi na telefonu nekaj ne deluje, in to je tudi vse kar je relevantno in me ozadje ne bruga. Potem se lahko zmenijo med seboj kdo je kriv.. Če jim applov pooblaščeni servis zatrdi da ni applov problem ostanejo problem in reševanje od A1. Na meni pa uveljavljanje reklamacije na storitev ali na izdelek.
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani