Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 181, 182, 183 ... 211, 212, 213  Naslednja
Apple Pay pri nas
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3621   Objavljeno 08.11.2019 19:42:37
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem zakaj je tak problem, ce eni to uporabljamo... Konec koncev je to odlocitev vsakega posameznika... odlocitev banke pa je, ce zeli komintente obdrzat ali ne... Enim je cisto vseeno... eni smo taki, da radi kdaj probamo kaj novega... In verjetno se bo nasel tudi kdo, ki se bo na podlagi ponudbe storitev odlocil, katera bo njegova izbrana banka, kamor bo prejemal primarni vir zasluzka...


Nazadnje urejal/a Jest Pet 08. Nov 2019 21:21; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3622   Objavljeno 08.11.2019 19:47:23
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se strinjam. zato ne vem zakaj tolk zgražanja nad našimi bankami. izberi drugo. ampak očitno te druge nimajo vsega. in za ostalo je pač treba plačat. noben nikogar ne sili, da je na naši ali tuji banki. sam sem na abanki, imam revolut, mbills in mi dol visi ali abanka ima apple pay ali ne.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3623   Objavljeno 08.11.2019 19:54:49
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Nevem zakaj je tak oroblem, ce eni to uporabljamo, samo vse to uporabljaa... Konec koncev je to odlocitev vsakega posameznika... odlocitev banke pa je, ce zeli komintente obdrzat ali ne... Enim je cisto vseeno... eni smo taki, da radi kdaj probamo kaj novega... In verjetno se bo nasel tudi kdo, ki se bo na podlagi ponudbe storitev odlocil, katera bo njegova izbrana banka, kamor bo prejemal primarni vir zasluzka,,,


Jaz ne pravim da je problem, če tvoj post leti meni, sem izbrala tujo in dobim več kot pri domačih, izhajam tudi sama iz tega, da zakaj se sploh še nadejat nečesa pri naših, če ni nobene volje z njihove strani. Mogoče se od začetka nismo zastopli, sem pa isto šla iz tega, da zakaj se obremenjujo nekateri s tem kaj naše banke nimajo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.01.2012
Prispevkov: 523
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3624   Objavljeno 10.11.2019 13:41:19
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
Res je...ampak ponujaš to...in na drugi strani nekako prinašaš notri z novimi uporabniki.

Razen teh 10 fanatikov iz tega foruma, povprečnega človeka briga za Apple Pay in podobne zadeve.

Tisti, ki sledi razvoju teh zadev, je tako ali tako že skoraj sigurno tudi uporabnik ene izmed storitev, ki Apple Pay ponuja in sedaj ne bo kar čudežno zamenjal za slovensko banko, če bo pa podpirala Apple Pay.

To je podobno kot takrat, ko so banke začele izdajati brezstične kartice. Večino ljudi boli ali ima brezstično ali ne. Zaradi tega sigurno ne bodo menjali banke.

_________________
Mastercard kartica Curve
Uporabi kodo PPSAT (https://www.curve.app/join#PPSAT), ter sebi malo skrajšaj čakalno vrsto (in obema pridobi 5 funtov dobroimetja).
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3625   Objavljeno 10.11.2019 14:00:20
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu so slovenske banke že zamudile vlak... z uvedbo apple paya ne bodo pridobile skoraj nobenega uporabnika. Bodo pa mogoče kakšnega več obdržale. Kar poglej, koliko ljudi je odprlo račune pri Revolutu in N26. To so vsi kandidati, da bodo enkrat v prihodnosti zaprli račun pri slovenski banki (in teh ni par 10, temveč par 10 tisoč).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3626   Objavljeno 10.11.2019 14:48:58
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To spet ne drži,ni problem odpret Revolut računa in ga uporabljat,težava lahko nastane,ko gre kaj narobe in tukaj je potem problem komunikacije,kako rešit problem,če ti angleški jezik ne gre glih najbolje,kot par osnov.
Med te se štejem tudi sam.

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3627   Objavljeno 10.11.2019 15:10:25
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če smo pri številkah, seveda ne drži, da Apple pay zanima smo 10 fanatikov na forumu... prav tako ne drži, da bodo vsi, ki imajo Revolut ali N26 ukinili račun pri slovenskih bankah. Je pa resnica nekje vmes.

Jaz recimo imam N26, Revolut in slovensko banko. Ampak odkar imam N26 in revolut, slovenske kartice na bankomatih ne uporabljam čisto nič več (provizija), prav tako veliko manj uporabljam kartico slovenske banke za ostala plačila. Torej moja banka (ki je sicer ne bom kar tako ukinil... mogoče si bom samo poiskal cenejšo) na račun tehnološkega zaostanka izgublja na provizijah iz mojih nakupov. Poleg tega si tudi trajnike počasi premikam (spet razlog provizija). Cent na cent se pa na koncu leta nabere.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 15.01.2014
Prispevkov: 1217
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3628   Objavljeno 10.11.2019 16:15:52
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kljub temu, da imam Revolut in z njim plačujem okoli, ter mBills za plačevanje položnic domačo banko bom še saj zaenkrat obdržal.

Ne morem pa se odločiti ali naj dovolim mBills-u, da za mene sprejema položnice v poznejše plačilo ali ne. Položnice sprejemam v papirnati obliki in jih nato plačujem s slikanjem kode.

Če kdo sprejema položnice v mBills prosim za malo komentarja, če to deluje OK.

_________________
 Mac Mini M2 2023
 iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium
 Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm Gray
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.06.2009
Prispevkov: 85
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3629   Objavljeno 10.11.2019 16:30:46
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem skočil na revolut vlak izključno zaradi apple pay.
Po mesecih uporabe mi ni žal. Račun pri slovneski banki bom zaenkrat obdržal.
Je dobro imet nek backup,če gre kaj narobe(potovanja)
Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.08.2014
Prispevkov: 269
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3630   Objavljeno 10.11.2019 18:29:43
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz sem cakal ta "slo" vlak ki pelje proti apple pay-u. Ko sem zapru abanko(viso predplacnisko) sem potem studiral ali n26 ali revolut,ponudila se je opcija intensa apple pay,glede na to da moras kot komintent omenjene banke imeti redne prihodke da dobis njivo apple pay,se bom po vsej vrjetnosti odlocil za da grem na n25 ali revolut.Primarna banka zaenkrat ostaja NLB,imam pa mbills mi je top ker lahko napolnim na vsakem petrolu 24/7 in denar takoj na "racunu" plus tega še garmin pay.Sedaj vrjetno ne bom cakal nobeno banko ter lepo šel na "sever" in odprl racun vrjetno kar oba saj gre kot sem bral iz mbills na relolut nalozit € ter potem dalje na n26 po potrebi?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.10.2016
Prispevkov: 112
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3631   Objavljeno 11.11.2019 06:57:15
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene zanima ker še nisem obavil nakupa nad 25€ z apple pay a je nad to mejo potreben PIN?

_________________
-iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium
-Airpods Pro
-Beats Studio Pro
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3632   Objavljeno 11.11.2019 07:18:20
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
acmilan1899 je napisal/a:
Mene zanima ker še nisem obavil nakupa nad 25€ z apple pay a je nad to mejo potreben PIN?


Naceloma ni potrebno vnasati PIN tudi pri nakupih nad mejo (trenutno pri nas 25€) ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3633   Objavljeno 11.11.2019 07:20:04
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni potreben pin. Sem ta vikend plačal čez 40eur z ApplePay in ne vpraša za pin.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3634   Objavljeno 11.11.2019 07:50:12
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Race_84 je napisal/a:
Ni potreben pin. Sem ta vikend plačal čez 40eur z ApplePay in ne vpraša za pin.


Sem brezsticno z uro placal tudi ze znesek preko 1.300€ ... pa je slo brez PINa Smile ... Na zacetku, se v casu, ko sem uproabljal boon., se je nekajkrat zgodilo, da je bilo treba vpisat PIN... ampak za to je bila verjetno bolj krivda vnastavitvah POS terminala ... In to je bilo res zelo redko ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3635   Objavljeno 11.11.2019 08:34:56
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko plačuješ z ApplePay načeloma ne potrebuje dodatne avtorizacije plačila (če so POS terminali pravilno nastavljeni in da prodajalec uporablja najnovejše verzije NFC naprav) v obliki PIN-a, ker itak vsako plačilo avtoriziraš s TouchID/FaceID/telefonski PIN. To velja vsaj za plačevanje s telefonom. Sam ure nimam ampak mislim da moraš tudi telefon nekako "potrdit" ko jo daš na roko.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3636   Objavljeno 11.11.2019 08:38:48
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko das uro na zapestje, jo moras najprej odklenit... TO lahko naredis tako, da na uri vpises PIN ali pa tako, da odklenes povezan iPhone preko TPuchID, FaceID, PIN... Dokler imas uro na roki, je avtorizacija veljavna, cim jo snames, je ne mores vec uproabljati, dokler je spet ne odklenes ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.10.2011
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3637   Objavljeno 11.11.2019 10:19:04
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nima ravno veze z Apple Pay ampak:

danes bi moralo biti izvedeno plačilo za iCloud storage ampak je kar neankrat kartica zavrnjena (Visa Electron).

Klical na Abanko in pravjo, da so danes zjutraj izvedeli da so vsa plačila Apple produktov blokirana zaradi varnostnih razlogov ker so zaznali neke možnosti zlorabe oz. zlorabe. Pravijo, da ne vedo kdaj bo urejeno da naj počakam kakšne dva dni ...

Dost svašta . Rolling Eyes
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 10.05.2011
Prispevkov: 43
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3638   Objavljeno 11.11.2019 11:30:16
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lazyass je napisal/a:
Nima ravno veze z Apple Pay ampak:

danes bi moralo biti izvedeno plačilo za iCloud storage ampak je kar neankrat kartica zavrnjena (Visa Electron).

Klical na Abanko in pravjo, da so danes zjutraj izvedeli da so vsa plačila Apple produktov blokirana zaradi varnostnih razlogov ker so zaznali neke možnosti zlorabe oz. zlorabe. Pravijo, da ne vedo kdaj bo urejeno da naj počakam kakšne dva dni ...

Dost svašta . Rolling Eyes


Enako tudi pri meni (Unicredit). Sem pa potem dodal N26 Mastercard in ta je bila s strani Apple-a zaenkrat normalno sprejeta. Zato se sprašujem, ali je ta blacklist res globalen...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3639   Objavljeno 11.11.2019 13:24:02
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni danes zjutraj do nekje 12h ni delovala Mastercard od Delavske hranilnice. Sedaj deluje. Ker sem slutil, da je kakšen problem, nisem niti klicaril na podporo in spraševal.

Sicer pa sam uporabljam tri storitve: Delavska hranilnica kot matična banka tako za osebni kot poslovni račun, privat kupujem zadnje čase v glavnem preko Apple Pay v navezi z N26, čedalje več pa uporabljam tuid mBills za plačevanje položnic. Naložim gor na vsakem Petrolu in lahko že plačujem položnice brez provizije. Delavska hranilnica je sicer trenutno najcenejša banka glede provizij in vodenja računa, vendar tudi oni na vsake toliko časa podražajo storitve, pri čemer ne pozabijo poudariti pri obvestilu, da so še vedno najugodnejša bančna institucija v državi. Razz

Glede Apple Pay in podpore slovenskih bank zanj, pa tudi meni visi dol. Prav gotovo ne bom menjal banke samo zato, ker bi neka druga slovenska banka (recimo NLB, o kateri se govori kot o naslednji, ki naj bi za Inteso ponudila Apple Pay) ponudila Apple Pay. Zame bi bila sicer zmaga, če bi moja matična banka ponudila Apple Pay, ker bi v tem primeru zaprl račun na N26, kamor moram še vedno prenakazovati sredstva, kar je nek dodaten korak, ki je navsezadnje tudi plačljiv (bančna provizija), ampak dokler je tako, kot je, sem tudi čisto zadovoljen. Sem se pa na Apple Pay tako navadil (plačevanje z uro), da bi res to sedaj zelo zelo pogrešal. Če še kdo razmišlja o tem, da bi si uredil Apple Pay, toplo priporočam. Sam sem precej pozno vstopil na ta vlak, vendar mi ni niti malo žal. Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3640   Objavljeno 11.11.2019 14:51:51
Re: Apple Pay pri nas
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede nedelovanja kartic z Applom:
https://live.finance.si/8954792/NLB-vceraj-za-nekaj-casa-blokirala-Apple-Kaj-se-je-zgodilo-in-kako-ukrepati
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani