Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
iCloud Drive
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 22.09.2019 12:30:35
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
iCloud enostavno rabiš več kot 5GB, če hočeš imeti iMessages sync. Plus je, ker ima zdaj cela družina shared plan. Poleg tega veliko uporabljam Keynote in imam v sharingu za cca. 10GB prezentacij, tako da so vedno na vseh napravah.

To je res, namreč, da vključuje Family sharing, samo problem je, ker je moja partnerka zavedna Androidka (uporablja Huawei P20 Pro) in niti slišati noče za Apple, tako, da meni ta funkcija ne pride v poštev, kar pa se tiče backupa appov, skoraj vsi (celo native app Voice Memos) omogočajo tudi backup v Dropbox, tako, da bom zaenkrat, glede na omejitve s sharingom, ki jih ima iCloud, vzel 2 TB naročnino na Dropbox in s tem preusmeril vse backupe iz iCloud, kar je možno, na Dropbox, hkrati pa si "odklenil" še dodatne naprave za Dropbox, ker osnovna naročnina omogoča samo do tri naprave, jaz pa jih imam 5. Dodatno mi Dropbox pride v poštev tudi pri sinhronizaciji z Windows okoljem, kjer iCloud spet nekako "škripne", razen skozi namensko internet aplikacijo iCloud, kjer pa tudi ne vem, kako točno deluje, pa niti ne bom preizkušal, ker zaenkrat to ni to, kar potrebujem za svoje potrebe. Evo, pa smo rešili problem do nadaljnjega. Ko bo iCloud (če sploh kdaj bo) vsaj približno to, kar je Dropbox, pa bom v celoti rade volje prešaltal nazaj na iCloud. Razz

Kot rečeno, mi največ prostora zaenkrat vzamejo Voice Memos in GoodNotes 4, kar bom lahko backupal v Dropbox. Naslednja stvar so Apple Books, kar moram še preveriti, če se da backupati v Dropbox, Messages mi vzamejo vsega cca. 330 MB, kar bo še za dolgo časa, da zapolnim osnovnih 5 GB prostora v iCloud, ostalo pa je zanemarljivo.




_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 22.09.2019 12:35:58
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prednost iClouda je tudi v tem, da lahko nastavis full backup... in ko zamenjas telefon, se samo orijavis v iCloud in pocakas nekaj casa in imas identicno stanje na novem telefonu... Tega cez DropBox recimo ne mores narediti... Ima pa DropBox druge prednosti, kot je recimo public sharing...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 22.09.2019 13:28:24
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Prednost iClouda je tudi v tem, da lahko nastavis full backup... in ko zamenjas telefon, se samo orijavis v iCloud in pocakas nekaj casa in imas identicno stanje na novem telefonu... Tega cez DropBox recimo ne mores narediti... Ima pa DropBox druge prednosti, kot je recimo public sharing...

Ja, to je zagotovo ena od prednosti, samo jaz itak delam backup fizično na disk iMaca preko iTunes (ta backup pa se potem backupira še na dve ločeni lokaciji, torej dva zunanja diska za primer, če "zaspi" disk na iMacu), ravno zato, ker imam osnovni paket 5 GB na iCloudu. bi pa nekaj vprašal, ko smo ravno pri tem. A je tako, da backup vključuje VSE, kar je na napravi, tudi podatke v posameznih appih? Torej v bistvu niti ne bi bilo nujno delati backupe posameznih appov, kot so GoodNotes, Vice Memos idr., če redno delaš backup naprave v iTunes na računalnik. Drži trditev? Bistvo backup podatkov iz appov je bolj v sinhronizaciji med napravami, kot pa sam backup, kot tak.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.04.2016
Prispevkov: 89
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 22.09.2019 15:58:51
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako narediš backup iPhone-a na zunanji disk?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 22.09.2019 16:01:36
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sunshine_ je napisal/a:
Kako narediš backup iPhone-a na zunanji disk?


Z iTunesi.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.04.2016
Prispevkov: 89
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 22.09.2019 16:50:00
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kako pa?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 22.09.2019 16:50:26
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
To je res, namreč, da vključuje Family sharing, samo problem je, ker je moja partnerka zavedna Androidka (uporablja Huawei P20 Pro) in niti slišati noče za Apple, tako, da meni ta funkcija ne pride v poštev, kar pa se tiče backupa appov, skoraj vsi (celo native app Voice Memos) omogočajo tudi backup v Dropbox, tako, da bom zaenkrat, glede na omejitve s sharingom, ki jih ima iCloud, vzel 2 TB naročnino na Dropbox in s tem preusmeril vse backupe iz iCloud, kar je možno, na Dropbox, hkrati pa si "odklenil" še dodatne naprave za Dropbox, ker osnovna naročnina omogoča samo do tri naprave, jaz pa jih imam 5. Dodatno mi Dropbox pride v poštev tudi pri sinhronizaciji z Windows okoljem, kjer iCloud spet nekako "škripne", razen skozi namensko internet aplikacijo iCloud, kjer pa tudi ne vem, kako točno deluje, pa niti ne bom preizkušal, ker zaenkrat to ni to, kar potrebujem za svoje potrebe. Evo, pa smo rešili problem do nadaljnjega. Ko bo iCloud (če sploh kdaj bo) vsaj približno to, kar je Dropbox, pa bom v celoti rade volje prešaltal nazaj na iCloud. Razz

Kot rečeno, mi največ prostora zaenkrat vzamejo Voice Memos in GoodNotes 4, kar bom lahko backupal v Dropbox. Naslednja stvar so Apple Books, kar moram še preveriti, če se da backupati v Dropbox, Messages mi vzamejo vsega cca. 330 MB, kar bo še za dolgo časa, da zapolnim osnovnih 5 GB prostora v iCloud, ostalo pa je zanemarljivo.





Dropbox 2TB nima omejitve števila naprav, kolikor vem.

Glede na tvoje potrebe, res ne vidim razloga za iCloud.

Kako imaš pa fotke porihtane?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 22.09.2019 17:21:28
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporablja kdo OwnCloud ali NextCloud?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 22.09.2019 18:55:25
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Dropbox 2TB nima omejitve števila naprav, kolikor vem.

Glede na tvoje potrebe, res ne vidim razloga za iCloud.

Kako imaš pa fotke porihtane?

Ne, Dropbox 2 TB nima omejitev naprav, vendar jaz nimam tega paketa, ampak osnovnega, kjer pa si omejen na tri naprave. Fotke imam shranjene na telefonu in na backupu na disku iMaca preko iTunes, jih ne shranjujem v oblak, ker imam potem še dva backup diska za iMaca, tako, da je skoraj nemogoče, da bi jih izgubil.

Sicer pa sem rešil problem. Na Dropboxu sem nekje na cca. 70% osnovne kapacitete, Voice Memos bom kopiral direktno na iMaca, GoodNotes bom morda celo zaenkrat obdržal preko iClouda, ostalo mi pa itak ne pobira veliko prostora.

Sem pa odkril, da imam v sklopu naročnine na Office tudi 1TB prostora na OneDrive, kar je več kot preveč za vse moje potrebe, ta oblak pa se v marsičem obnaša podobno kot Dropbox, torej omogoča tudi deljenje datotek preko linka v mapi Public, tako, da bo zaenkrat rešen problem, ne da bi moral plačevati katerikoli oblak, bodisi iCloud (čeprav bi z veseljem doplačal za 50 GB, ker je vsega 12,00 EUR na leto, kar je drobiž) ali Dropbox, ki pa je že dražji, saj zahtevajo 120,00 EUR na leto, ampak je zato 2 TB prostora.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 22.09.2019 19:02:07
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Ne, Dropbox 2 TB nima omejitev naprav, vendar jaz nimam tega paketa, ampak osnovnega, kjer pa si omejen na tri naprave. Fotke imam shranjene na telefonu in na backupu na disku iMaca preko iTunes, jih ne shranjujem v oblak, ker imam potem še dva backup diska za iMaca, tako, da je skoraj nemogoče, da bi jih izgubil.

Sicer pa sem rešil problem. Na Dropboxu sem nekje na cca. 70% osnovne kapacitete, Voice Memos bom kopiral direktno na iMaca, GoodNotes bom morda celo zaenkrat obdržal preko iClouda, ostalo mi pa itak ne pobira veliko prostora.

Sem pa odkril, da imam v sklopu naročnine na Office tudi 1TB prostora na OneDrive, kar je več kot preveč za vse moje potrebe, ta oblak pa se v marsičem obnaša podobno kot Dropbox, torej omogoča tudi deljenje datotek preko linka v mapi Public, tako, da bo zaenkrat rešen problem, ne da bi moral plačevati katerikoli oblak, bodisi iCloud (čeprav bi z veseljem doplačal za 50 GB, ker je vsega 12,00 EUR na leto, kar je drobiž) ali Dropbox, ki pa je že dražji, saj zahtevajo 120,00 EUR na leto, ampak je zato 2 TB prostora.



Mah kaj pa vem. Jaz sem precej paranoičen glede teh backupov. Dva backup diska sta bolj tako, tako. Odvisno od tega, kako pogosto delaš backupe, nekaj bo vseeno šlo v večna lovišča.

Neko cloud rešitev je vseeno fino met za immediate backup, za fall-back pa še vedno potem zunanje diske. 100EUR na leto proti ceni telefonov in računalnikov od Appla ni nič.

Razmisli še o Google Drive, 2.99 na mesec za 200GB.


Par Applovih Cloud storitev je res super, seamless in hitrih. Ampak in general so pa nekje na nivoju Dropboxa izpred 10 let. Honestly naj ponudijo proper filesystem, advanced sharing in Syno compatibilnost pa skenslam Dropbox naslednji dan.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.09.2016
Prispevkov: 173
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 23.09.2019 08:00:32
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sunshine_ je napisal/a:
kako pa?


https://www.youtube.com/watch?v=oGQebRnCJNM
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 23.09.2019 11:44:43
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Honestly naj ponudijo proper filesystem, advanced sharing in Syno compatibilnost pa skenslam Dropbox naslednji dan.

Enako! Wink

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.01.2012
Prispevkov: 269
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 05.11.2019 17:37:43
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je imel morda kdo podoben problem::::::: - torej z zeno sva kupila 2TB plan na iCloudu. Meni je (sicer preko noci) naredilo/preneslo vse slike v iCloud Photos. Zeni samo cca tretjino.
Pod iPhone Storage/iCloud Photos se vedno stoji na 1%.
Poskusil sem ze vse: - restart, izklop/vklop wifija, izpis/vpis v iCloud, izklop/vklop Photos->iCloud,....

Ima morda kdo konkretno resitev?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 05.11.2019 17:42:54
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale Photos oz upload slik v cloud dela malo po svoje sploh, če je slik za nekaj GB. Najbolje, da telefon priklopiš na polnilec in pustiš še kakšno noč. Tudi meni je prvič pri novem aparatu prenašalo nekaj ur. Na Macrumors forumu je nekaj tem okoli tega, ampak neke prave rešitve ni.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 14.07.2015
Prispevkov: 62
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 09.12.2019 00:26:36
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Prednost iClouda je tudi v tem, da lahko nastavis full backup... in ko zamenjas telefon, se samo orijavis v iCloud in pocakas nekaj casa in imas identicno stanje na novem telefonu... Tega cez DropBox recimo ne mores narediti... Ima pa DropBox druge prednosti, kot je recimo public sharing...


Kako nastaviš ali veš, ker ja plačujem oni 0,99 eur na mesec, kako nastavim , da bo res sigurno popolni backup ? Kako pa razne app je vem, da so bakapirani, npr Signal, pa še kaj, to sploh gre, ker je criptirano, pa Whats up..... ?

Zanima me pa še, če že plačujem, tiste gb, dam potem verjetno lahko kake zbirke slik iz win kompa na gsm in jih bo dodatno backapiralo tja ali ???
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 09.12.2019 05:55:03
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matofill je napisal/a:
Kako nastaviš ali veš, ker ja plačujem oni 0,99 eur na mesec, kako nastavim , da bo res sigurno popolni backup ? Kako pa razne app je vem, da so bakapirani, npr Signal, pa še kaj, to sploh gre, ker je criptirano, pa Whats up..... ?

Zanima me pa še, če že plačujem, tiste gb, dam potem verjetno lahko kake zbirke slik iz win kompa na gsm in jih bo dodatno backapiralo tja ali ???


Če imaš WIndows-e, je po mojem bolje investirati v kakega drugega Cloud providerja, ker podpora res ni na nivoju macOS.

Kar se tiče backupa, se shrani vse (kar seveda ne odkljukaš, da naj se ne). Whataspp in Signal nista kriptirana Smile. Gre za programa, ki nudita kriptiran in varen prenos sporočil. Na posameznih napravah pa se ta sporočila morajo odkodirat, da jih lahko prebereš. Torej jih lahko prebere tudi backup.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.03.2011
Prispevkov: 152
Kraj: Grabonoš
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 11.01.2020 13:59:16
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo

Potrebujem en pameten nasvet ... Upam, da bom razumljivo napisal, kaj me teži Wink

Zadeva #0 - Opis Smile

Namreč, na iPhonu imam reči, piši 10.635 slik, 737 videov. No, ker pa datoteke shranjene samo na eni napravi niso nikoli dovol "na varnem" sem se odločil, da to spremenim.
Nekje polovica, od teh slik, je na moj iPhone prišla ob nakupu le-tega. Ker je moj cilj, da imam vse slike, kadarkoli posnete s katerim koli telefonom, vedno "na njem", sem si tako - dokaj enostavno prenesel slike iz računalnika (zunanjega diska) preko (če se ne motim - iTunes (kot rečeno ob nakupu iPhona aprila 2017)). Takrat sem imel vse slike, posnete na prejšnjih android telefonih na sd kartici in jih ročno prekopiral na zunanji disk. Brez problemov, so vedno na varnem, vidim jih "fizično" v mapah.

Sedaj pa ugotavljam sledeče; z ukinitvijo iTunes aplikacije MacOS naprav, stvari preko Finder-ja ne funkcionirajo tako, kot so preko iTunes (vem, "prva verzija" tega na Catalina) ali celo pred leti, ko sem bil "Windows user" in tako videl vsako sliko - nevem kako se naj izrazim - "fizično" v mapi. Za primerjavo slike sedaj lahko vidim le v aplikaciji? (Ker sem pravtako uporabnik Mac-a od nekje zime 2017, ta trenutek niti ne vem, če je na MacOS-u možno tako "fizično" v mapi/folderju videti fotografije posnete z iPhonom? - Smile vprašanje za drugo temo).

Zadeva #1 BackUp
Nakaj dni nazaj, sem hotel vse slike - torej slike ki jih imam na telefonu (Photos app) hotel varnostno skopirat na zunaji disk. (kot rečeno, to so slike, ki me spremljajo od vsega začatka uporabe android pametnih telefonov, in slike posnete z iPhonom).

Tako sem pred dnevi sem zagnal Sync photos preko Finderja, ki mi je iz telefona pobrisala vse slike, ki niso bile posnete z iPhonom. To sem ugotovil kasneje, po pregledu, katere slike so mi manjkale. Panika. Sicer se je pojavilo vprašanje, če to želim storiti in me na to opozorilo, čeprav nisem bil na to zelo pozoren. Na srečo, sem tako spet "non Apple" slike skopiral na iPhone preko preko Finder-ja - "Sync photos to your device from "@Zunaji disk".
Aplikacija Photos na OS Catalina mi dejansko "non Apple taken pictures" slik, ki so na telefonu sploh ne prikaže, za import na zunanji disk.

Torej BackUp vseh slik iz telefona ni mogoč preko Photos na MacOS?

Zadeva #2 iCloud?
Zakaj nebi še poskusil z iCloud. iCloud Photos?
Danes sem si na iCloud računu zakupil 200GB prostora (mojih slik je preko 70GB). iPhone me že od nekdaj opozarja na premalo prostora na iCloud računu, za BackUp vseh podatkov s telefona. Predvideval sem, da bo iCloud sedaj zadovljen s prostorom in sprejel vse slike, pa temu ni tako. Ponuja mi sledeče: "Photos and Videos Synced from Finder will be Removed. Syncing photos via Finder is not supported when iCloud Photos is turned on. 5.672 photos and videos will be removed" Remove photos and videos" ali "Cancel"). Če so moja predvidevanja pravilna, bo iCloud Photos pobrisal - v mojem primeru "non apple taken" slike, ki sem jih naložil na iPhone, (nekje polovica, jih je ja).


Dilema. Vaši nasveti.

- Photos OS. Torej vseh slik iz telefona nemorem skopirat na zunanji disk - kot en celoten BackUp?
Slike bivših android telefonov bodo vedno shranjene posebaj, ločeno od slik, ki jih bom kopiral s iPhona?
V primeru menjave telefona, si bom tako na nov iPhone bil primoran slike spet naložiti ločeno?

- iCloud Photos. Če ga vklopim, izgubim "android" slike?

- iCloud Photos. Omogoča mi restore slik, ki so v oblaku na nov telefon, v primeru nakupa le-tega?

- iCloud Photos. Slike so shranjene na napravi/napravah ali se do njih vedno dostopa preko spleta?


Vse se že vnaprej zahvaljujem, za vaše nasvete.
Vsak nasvet bo mi, upam prišel prav.

P.S. Upam da sploh pišem v pravi temi, pravtako pri hitrem pregledu nisem našel podobnih vprašanj.

Hvala, LP, Timotej.

_________________
 iPhone 7 Jet Black 128 GB
 MacBook Pro Retina, 13-inch, Early 2015
 Watch Series 5 40mm Space Grey
 iPad 2 GPS
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.05.2009
Prispevkov: 203
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 11.01.2020 14:08:52
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Slike, ki jih preki finderja kopiraš na telefon, dodaj oz. uvozi v Photos na Mac-u. Potem od tu naprej ti bo in s telefonom in icloud-om vse sinhroniziralo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1786
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 11.01.2020 14:29:05
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer nisem bral vsega, ampak backup slik iz iPhone-a na Mac uporabljaj le in samo "Image Capture" aplikacijo (je zraven OS-a). iPhone mora biti povezan s kablom.

To bo presnelo res vse slike, tudi kake stare importe.

Ko imaš varno pri sebi fizično sliko vseh fotografij na disku, se pa špilaj naprej s cloud rešitvami.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 13.01.2020 06:56:05
Re: iCloud Drive
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz vedno vse fotografije, ki jih naredim recimo na potovanjih s fotoaparatom ali so iz kakega drugega sourca lepo importam v Photos na Macu in se potel vse lepo sinhronizira na druge apple naprave (iPhone, iPad, MacBook,...).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani