Jabuk
iPhone 8GB FW 2.1 v BigBangu - NUJNO BRANJE?!!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.12.2008
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 30.12.2008 00:18:44
iPhone 8GB FW 2.1 v BigBangu - NUJNO BRANJE?!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil sem iPhone 3G v Big Bangu s FW 2.1.
Danes sem se pa odlocil, da FW nadgradim na 2.2 a ne preko iTunes, ampak po navodilih (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=1881). Vse gre kot po maslu.

No ja ne ravno tako gladko .... iTunes prepoizna moj iPhone, prepozna novi FW, AMAPK pazi to: nikakor ne najde omrezja - v bistvu Iphone sploh ni odreagiral na moj SIM (moj SIM je locked - da se aktivira vnesem geslo) oz. me je vprasal za geslo, da se UNLOCK-a, geslo sprejeto, potem pa nic..... Se poskusam poklicati z drugega telefona....stevilka ni dosegljiva ......

Kaj sedaj???

Grem v iTunes, kliknem restore - backup na moje zadnje stanje in glej ga zlomka, dobim vse, kar je bilo na zadnjem back-upu z novim FW 2.2.
A problem ostaja isti ....

Ker mi drugega ni preostalo, se odlocim, da kliknem RESTORE v iTunesu, da me povrne na tovarniske nastavitve - da me totalno restore-a (vse zbrise).

In sedaj tisto, kar me je presenetilo!

Vklopi se iTunes in mi pise, da moram aktivirati iPhone preko iTunes-a. No pa ga ...... iPhone je aktiviran in to z novim FW 2.2!! In deluje!

Skratka tisti, ki boste kupili iPhone v BB in ga poskusali nadgraditi na FW 2.2 s QuickPwn ... NI potrebno, samo preko iTunes kliknite na update!

LP
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 30.12.2008 08:22:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To je znano ze od lujija, ko so se zaceli prodajati nezaklenjeni iPhone-i Smile ... da ga lahko uradno nadgradis in aktiviras preko iTunes... samo potem nimas jailbreakanega iPhone-a in posledicno ne mores naloziti popravkov za prikaz stevilk, za odstranitev "Call Forwarding Active",...

Vendar bi moral QuickPwn to resiti BP... vsaj QuickPwn za MAC to lepo naredi ... Windows verzije pa res se nisem uporabil... To da ne najde omrezja, je verjetno posledica tega, da ga QuickPwn aktivira... Pri QuickPwnju nima uporabnik vpliva na to, ker dela samodejno... pri Pwnage Toolu pa je odlocilen korak za nezaklenjene iPhone tale:




TUkaj se NE SME oznaciti opcijo "Acrtivate", saj to naredimo kasneje s pomocjo iTunes...

Aja se to... QuickPwn ne nadgradi firmware... ampak samo jailbreaka (in aktivira ali odklene - odvisno od tega, ce je mozno ali ne...torej odvisno, kaj imamo priklopljeno - stari iPhone ali iPhone 3G) ... Nadgraditi je potrebno prej uradno preko iTunes ... o tem govori drugi korak (Step Two) v navodilih, po katerih si ti delal:



_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 22.12.2008
Prispevkov: 31
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 30.12.2008 09:52:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivjo!

Hvala za pojasnitev - telefone res ni jailbreakan!
Ostaja problem, da ne morem dati gor Cydia/Installer (QP-jam ga z WIN).

Torej Cydia/Installer se da namestiti samo preko jailbreak-a?


THX
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.09.2008
Prispevkov: 1126
Kraj: Ruše
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 30.12.2008 14:23:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ko jailbreakaš iphone, dobiš gor Installer in Cydio. Druge variante ni!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 30.12.2008 15:00:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Installerja ti tako ali tako ni treba vec namescat.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani