Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Apple Special Event 10.9.2019
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 10.09.2019 23:17:05
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men je pa wide in ultra wide fotkanje super.
Torej...kljub temu, da sem rekel da ne bom menjal...se zna zgodit, da si bom božične praznike polepšal in ponoči fotkal Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 10.09.2019 23:31:19
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
5ka je 4ka z zaslonom, ki se ne ugasne. Torej 4ka se umika iz prodaje oz. bo verjetno cena enak do razprodaje zalog. 3ko so pa znižali na 199$.

Ima tudi novi procesor S5 in pa 32GB notranjega prostora, in kompas.
Je pa res, da je pomojem zaslon, ki se ne ugasne velika nadgradnja, ki bo marsikoga prepiračala. Me pa zanima če bo series 5 tudi zmožna delovanja do 2 dni kot series 4. Nekako dvomim in mislim, da 1 dan bo zdržala brez problema, več kot to pa ne.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1433
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 11.09.2019 06:30:28
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nic ne bomo menjali se, ostajata X ter aw3 se kaksno leto Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2007
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 11.09.2019 06:58:11
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Ima tudi novi procesor S5 in pa 32GB notranjega prostora, in kompas.
Je pa res, da je pomojem zaslon, ki se ne ugasne velika nadgradnja, ki bo marsikoga prepiračala. Me pa zanima če bo series 5 tudi zmožna delovanja do 2 dni kot series 4. Nekako dvomim in mislim, da 1 dan bo zdržala brez problema, več kot to pa ne.


Sam nisem med tistimi, ki bi jih always on zaslon prepričal. Mi je popolnoma super, da se zaslon ugaša. Sem pa prepričan, da bo to urejeno tudi naslednjih nadgradnjah, da bo na voljo za starejše različice, samo da se malo prah in nakupi AW5 poležejo Wink
Ostajam na AW4, kupujem 11Pro Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 11.09.2019 07:04:03
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bear_ je napisal/a:
Sam nisem med tistimi, ki bi jih always on zaslon prepričal. Mi je popolnoma super, da se zaslon ugaša. Sem pa prepričan, da bo to urejeno tudi naslednjih nadgradnjah, da bo na voljo za starejše različice, samo da se malo prah in nakupi AW5 poležejo Wink
Ostajam na AW4, kupujem 11Pro Wink


Dvomim,d a bo na voljo tudi za starejse razlicice, ker zaslon ni prilagojen tej funkciji in bi posrkalo prevec baterije ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2010
Prispevkov: 339
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 11.09.2019 07:08:07
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A bo Telekom tut že imel 20.9. al pridemo mi kasnej na vrsto? Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.09.2014
Prispevkov: 529
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 11.09.2019 07:11:20
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst komi čakam da bo na voljo nakup AW5 Very Happy
čakam da bo imel electronic4you ali pa pri nas v SLO če bo res kmalu da nebomo spet čakal. pa upam da nebojo navijal cen.

Končno always on display- najbolj prov pride pri športu ko delaš kake vaje ..ko nemoreš lih obračat zapestja , ali pri vožnji s kolesom..
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1409
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 11.09.2019 07:13:01
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdaj bojo dal zdaj ven cene za tanov mac pro?
Namreč imam v planu še upgrade ogrevanja doma in bi rabil čimprej vedet kolko zelencev bom moral odštet za kompjuter, da lahko vse finance zrihtam tako kot je treba... Rolling Eyes

_________________
Mac mini M1 16GB, 2TB "Genie" 11.4
iPhone Xs Max 256GB 14.6
iPad Pro gen3 256GB 14.6
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 623
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 11.09.2019 07:57:31
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
karlosSLO je napisal/a:
jst komi čakam da bo na voljo nakup AW5 Very Happy
čakam da bo imel electronic4you ali pa pri nas v SLO če bo res kmalu da nebomo spet čakal. pa upam da nebojo navijal cen.

Končno always on display- najbolj prov pride pri športu ko delaš kake vaje ..ko nemoreš lih obračat zapestja , ali pri vožnji s kolesom..


Kaj pa te tolko na uro gledas?
Ko se dela, se dela. Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 11.09.2019 08:50:16
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarkB je napisal/a:
Kaj pa te tolko na uro gledas?
Ko se dela, se dela. Wink


Gleda ali tudi ura dela... Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 11.09.2019 09:03:05
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je zelo priročno pogledati srčni utrip če želiš ostati v neki zoni, pace ali pretečeno dolžino če imaš nek cilj. Marsikaka informacija iz ure ti lahko pri treningu prav pride, in če ne rabiš ure dvignit (kar pri kakem tekanju ali drugi aktivnosti ni vedno 100%) je zelo fajn da vse to vidiš vedno.
Ampak nekaterim je očitno v veliko zadovoljstvo prodajati samo svoj način telovadbe, bog ne daj da kdo kaj drugače dela.

Poleg tega je vedno prižgan zaslon priročen tudi ko si pri miru, ko roka miruje na mizi ali ob telesu na vidnem mestu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.02.2009
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 11.09.2019 10:19:16
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včeraj po kar nekaj letih odmora, sem spet gledal event v živo. Moj prvi vtis je bil prekleto medel in mlačen... Razen to, da je bila vsaka druga beseda kako so prekleto navdušeni, da nam bodo nekaj ponudili, je bilo to tudi to... predstavili namreč niso prektično nič novega in nič revolucionarnega... vse kar je so "face lift" obstoječega. Prvič po dolgo dolgo časa se bil kar malo razočaran... glede na videno se bo bistveno bolj kot "nova" roba splačalo kupiti kakšnega XSa ali pa AW4... če bodo cene primerno spustil... škoda..

Dejansko sem dobil vtis da delajo produkte za ameriške najstnice, nore na instagram in ostalo sran...da ker enemu poslovnemu uporabniku namreč prav nič ne koristijo vse tiste kamere in "SlowSelfie" bullshit... Vse ostalo ima pa tudi XS...

čakam na Telekom da spusti cene... jest morm mojo 6ko že nujno zamenjat Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2015
Prispevkov: 202
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 11.09.2019 10:57:54
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni... ne razumem? Always on display oh in sploh? to bi morala met že AW1ka? Idea

Kaj je pa novega pri iPhonih pa ne razumem povsem, razen nakladanja, kako so najboljši in ..., ajde, recimo da je A13 res dober in močnejši od konkurence, tu ni druge... Vse ostalo je pa povprečje...

Po dolgih letih (kolikor pomnim) si verjetno tudi zaradi omenjenega nenapredka niso upali (že tradicionalno) dvigniti cen??? Mad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 11.09.2019 11:09:05
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A12 je ze dalec pred konkurenco. Ce ne rabis tretje kamere se ne splaca ne kupiti ne nadgraditi iz X.

Sicer pa je vse odlocitev posameznika.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 11.09.2019 11:13:27
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm. Malo boljši ekran, boljše kamere zadaj in spredaj za slike, video izgleda fenomenalen (4k 60fps z izboljšanim HDR in stabilizacijo), hitrejši FaceID, ki dela na širših kotih, veliko boljša baterija, U1 čip za pozicioniranje v prostoru, ki bo verjetno softwaresko uporabljen še za kaj, prostorski zvok. Izboljšave za A13.

Za moje pojme manjka: Večji prostor za shranjevanje (128GB osnovni model), še tanjši robovi, boljši haptic engine.

Manjka ker tehnologija še pač ni tam: Pro Motion 120Hz zaslon, FaceID in zvočnik pod zaslonom.

Jaz ne vem, kaj ljudje pričakujete od novega telefona v 2019? Kamera definitvno med top 3, video bo pomojem najbolši, procesor in grafika sigurno najhitrejši, zaslon med top 2. Baterija primerljiva z ostalimi.
Haptic engine je mislim da še vedno edini med ostalimi flagshipi?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 11.09.2019 12:02:13
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Že, ko so letošnji jesenski event začeli s predstavitvijo storitev sem vedel, da bo bolj ubogo vse skupaj in tako se je tudi izkazalo. Da AW4 ne bo več v prodaji je jasno, saj AW5 ni neka velika nadgradnja, tako, da me je pravzprav presenetilo, da so upo poimenovali Apple Watch Series 5. Bolj kot 5, bi ji pasal kakšen Apple Watch 4S Razz No, osebno bom zagotovo ostal na AW4, ker me petka ni prepričala niti z Always ON zaslonom in kompasom. V bistvu sem vesel, da niso dali ven kaj res novega pri uri, ker bi imel spet skomine, tako pa jo bom z lahkoto preskočil in videl, kaj bo prihodnje leto.

Glede iPhona pa v redu nadgradnja pri obeh modelih, tako, da bi se zagotovo odločil za zamenjavo, če bi imel vsaj kakšno leto starejši model, menjati XS Maxa za 11-tko pa se mi ne zdi OK varianta. Bom počakal na prihodnje leto, da vidimo, kaj bodo ponudili pri "S" izvedbi novega.

Servisi me pa niti malo ne zanimajo: če nimam niti Music servisa bom še toliko manj ATV+ in Arcade. Raje bi se naročil na YouTube servis, da mi ves čas ne nabijajo oglasov spredaj in zadaj, kot pa Apple servise. Glasbo imam svojo in se mi ni bati, da mi jo bodo zbrisali, ko se bom odjavil od servisa, filme prav tako svoje na disku in predvajanje preko ATV, skratka... zaenkrat nič od mene glede odpiranja denarnice. Se oziram proti novemu iPad Pro, ko ga bodo predstavili, upam, da šele prihodnjo pomlad, da ne bo potrebno prehitro menjati obstoječega. Wink

Menim pa, da boste vsi, ki boste šli na iPhone 11 Pro zadovoljni, ker telefon je zagotovo dober in vreden nakupa, če nanj prehajaš iz starejših modelov. Ja, pa nova zelena barva je res zanimiva, ampak sam še vedno ostajam zvest Space Grey.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.06.2011
Prispevkov: 155
Kraj: Novo mesto
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 11.09.2019 14:52:28
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te evforije bo vedno manj, ni več tistih revolucionarnih sprememb kot 5-10 let nazaj.

"Konec razvoja" telefonov bo čez kake 2-3 leta, ko bodo vsi telefoni izgledali kot pravokotnik in zaslon (brez notcha) oziroma bo vse skrito pod zaslonom.


Nazadnje urejal/a Molle4 Sre 11. Sep 2019 14:53; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 11.09.2019 19:15:20
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Molle4 je napisal/a:
Te evforije bo vedno manj, ni več tistih revolucionarnih sprememb kot 5-10 let nazaj.

"Konec razvoja" telefonov bo čez kake 2-3 leta, ko bodo vsi telefoni izgledali kot pravokotnik in zaslon (brez notcha) oziroma bo vse skrito pod zaslonom.


Če ne druzga, ta nove generacije sploh več ne telefonirajo.
Tko kot na uro bolj poredko pogledaš za točen čas.

To bo moral nekdo spet osmislit. Pa ne te stari plezavci pri Applu, ki so bolj ko ne za v penzijo.

Spet bo moral nekdo začet reševat probleme, ki jih imajo moderni uporabniki elektronike in jim ponudit rešitev, ki jim bo povzročala "mokre sanje".

Jaz sem na tej predstavitvi videl le nakladanje o tehnoloških presežkih. Meni se od 400ppi na ekranu in najhitrejši bionski grafični kartici ne dvigne. Sorry Apple. V bistvu me boli za to mega tehnologijo, če ne vem zakaj bi jo mel.

Včasih je bila razlika med trženjem Appla in ostalih.

Apple ti je rekel: če imaš probleme z urejanjem slik, poslušanjem glasbe, obdelavo družinskih filmov, peintanjem albumov; kupi apple in v ceni dobiš rešitev za vse to. Digital hub. Seamlesly working together.

PC pa ti je ponudil presežke v GB, Mhz, nizki ceni in veliki hitrosti.
Ko si pa vprašal, zakaj to rabiš, ti je odgovoril, da to boš pa sam pogruntal.

I'm a PC, and I'm a Mac. V času te kampanje je bil Apple res kul.

Zdaj je pa od reševanja problemov ostalo takorekoč nič. Tekmovanje z azijci, kdo ma boljši procesor. S tem da še design postaja totalno dolgočasen.

Se spomnim, kako je oh in sploh Atari na koncu prodajal igralne avtomate.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 11.09.2019 19:19:37
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja, sem že sprot pozabil, zakaj sem sploh odprl jabuk danes.

Sem hotu vprašat, kolk je sploh ta nov iPad slabši od Projev.
V bistvu ima večino stvari, ki jih imajo Proji. Mislim na svinčnik, tipkovnico, itd.

Aja. A se da po novem že uporabljat miško, al še zmeri Apple ne pusti druzga kot BT tipkovnico.

Sorry za neumna vprašanja, ampak ne sledim več.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 11.09.2019 19:40:06
Re: Apple Special Event 10.9.2019
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:

Aja. A se da po novem že uporabljat miško, al še zmeri Apple ne pusti druzga kot BT tipkovnico.

Sorry za neumna vprašanja, ampak ne sledim več.


iOS 9 je bil zadni k je preko JBja omogocal misko(lev desn midl klik itd),
Z iOS10 je apple zakompliciral da je tweak developer obupal..
iOS13 podpira samo v obliki assistive touch, da bo miska kot miska na PCju z settingi pa bo verjetno spet treba cakat na JB pa tweak developerje =)
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani