Jabuk
Težave z iCloud&MacBook&iPhone
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2019
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.08.2019 08:17:36
Težave z iCloud&MacBook&iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
že dolgo iščem rešitev za moje probleme z icloud-om, upam da mi boste lahko na tem forumu pomagali.
Uporabljam iPhone 8 in MacBook Air. Težave imam s prostorom na iCloud-u. Imam 50Gb prostora, od tega je 25 Gb slik in posnetkov, drugih 25Gb pa zasedejo dokumenti, ki jih pa nimam oziroma sem jih odstranil že dolgo nazaj.

Mislim da težava izhaja iz dodatne particije (20gb), ki sem jo naredil na mac-u za zagon windows os.

To sem vse zbrisal, vse mape "Documents" so na napravah prazne in ni sledu o tistih 20Gb dokumentov. V iCloudu pa še vedno zavzema prostor.

Ima kdo kakšen predlog kaj še lahko probam ali kam se zahko obrnem?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2014
Prispevkov: 145
Kraj: Castra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.08.2019 08:25:52
Re: Težave z iCloud&MacBook&iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
J9322 je napisal/a:
Pozdravljeni,
že dolgo iščem rešitev za moje probleme z icloud-om, upam da mi boste lahko na tem forumu pomagali.
Uporabljam iPhone 8 in MacBook Air. Težave imam s prostorom na iCloud-u. Imam 50Gb prostora, od tega je 25 Gb slik in posnetkov, drugih 25Gb pa zasedejo dokumenti, ki jih pa nimam oziroma sem jih odstranil že dolgo nazaj.

Mislim da težava izhaja iz dodatne particije (20gb), ki sem jo naredil na mac-u za zagon windows os.

To sem vse zbrisal, vse mape "Documents" so na napravah prazne in ni sledu o tistih 20Gb dokumentov. V iCloudu pa še vedno zavzema prostor.

Ima kdo kakšen predlog kaj še lahko probam ali kam se zahko obrnem?


Na Macu greš v System Preferences - iCloud - spodaj desno 'Manage...'

Odpre se ti okno kateri Backupi in dokumenti ti zasedajo prostor. Ob kliku na posamezno aplikacijo lahko le-nje podatke tudi izbrišeš iz iClouda.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2019
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.08.2019 08:54:38
Re: Težave z iCloud&MacBook&iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo, hvala za hiter odziv.
Ravno v tem je problem. V System Preferences mi piše, da je mapa "Other documents" velika 25.1 Gb, če jo želim zmanjšati moram odpreti icloud in zbrisati datoteke.
Ko grem v iCloud - Documents je mapa prazna oziroma "Zero bytes".

Zdaj sem uspel zbrisati prazni mapi "Documents" in"Desktop" iz iClouda. Preveril sem tudi recently deleted pa ni ničesar za dokončno pobrisati.

Sedaj ko odprem map tudi v brskalniku na XY računalniku je documents mapa čisto prazna, vendar vseeno zavzame 25Gb.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.08.2019 09:31:30
Re: Težave z iCloud&MacBook&iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čist glupa. Si spraznil koš?
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 21.08.2019
Prispevkov: 3
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.08.2019 12:36:52
Re: Težave z iCloud&MacBook&iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na računalniku sem spraznil koš najmanj 10x. Tudi na cloudu sem spraznil recently delete, ki je v neki čakalni vrsti za dokončni izbris in sem ročno vse pobrisal...
Bi moral pregledati še kje?

Sem opazil, da tudi na Mac-u veliko polnilika zasedenega. Gor praktično nimam datotek, ker ga skoraj nič ne uporabljam. Od 120 Gb imam prostega samo 30 Gb, od tega mi verjetno vzamejo tudi"Documents". Ima Macbook tudi kakšno recovery mapo, ki bi jo moral prisilni spraznit?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani