Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 152, 153, 154  Naslednja
Mastercard kartica Revolut
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1581   Objavljeno 09.08.2019 11:49:14
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
D1990 je napisal/a:
Imam par vprašanj glede standard Revolut kartice. Torej pri standard paketu ni mesečne članarine? Denar na računu imam v eurih in tudi v eurih lahko plačujem? So kakšne provizije pri plačilih? Kakšni drugi stroški? Kakšne mesečne omejitve glede prometa? Denar lahko nakažem na račun in svoje osebne bančne kartice? Revolut kartico lahko vnesem v Apple pay?
Hvala za odgovore. ☺


Vec ali manj je vse prav, kar si napisal... pri standard racunu ni mesecnega stroska ... Denar na racunu imas primarno lahko v €... lahko imas pa tudi v drugih valutah ... Provizij pri € placilih ni ... Na zacetku so neke varnostne omejitve, ki pa niso definirane in se samodejno odstranijo, ko nekaj casa OK poslujes ... Denar lahko nakazes na Revolut racun preko SEPA nakazila ali preko druge kartice... Slednji nacin je bolj uporaben, ce imas kaksno drugo kartico, ker je brezplacen in sredstva so takoj na voljo na Revolut racunu ... Revolut racun lahko dodas v Apple Pay ...

Dvigi na bankomatih so brezplacni do visine 200 €

Vec pa tukaj >> https://www.revolut.com/sl-SI/cenovni-paketi

Ce te je zamikalo... si lahko izberes enega in uproabis njegovo kodo... in tako dobis se brezplacno kartico (ki drugace stane 5,99€) in se 10€ dobroimetja... Lahko uproabis tudi mojo Smile




_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2009
Prispevkov: 162
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1582   Objavljeno 09.08.2019 12:29:31
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovore in sem se v zahvalo registriral preko linka. 👍🏼
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.10.2018
Prispevkov: 349
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1583   Objavljeno 09.08.2019 14:05:58
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolega se je registriral, ampak na voljo je imel samo VISA kartico ?

je kaj narobe naredil ali so sedaj spremenili ?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1584   Objavljeno 09.08.2019 14:25:21
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
D1990 je napisal/a:
Hvala za odgovore in sem se v zahvalo registriral preko linka. 👍🏼


Hvala... sem ze dobil 10€ Like ti pa tudi verjetno...

Sedaj pa ne pozabit se prijavit racuna na FURSu... Wink


Nazadnje urejal/a Jest Pet 09. Avg 2019 14:26; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1585   Objavljeno 09.08.2019 14:26:15
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aljo00 je napisal/a:
Kolega se je registriral, ampak na voljo je imel samo VISA kartico ?

je kaj narobe naredil ali so sedaj spremenili ?


Ze dolgo je za Slovenijo na voljo samo Visa... MasterCard je bila samo pred kratkim tista mavricna, ki je bila promocijska...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1586   Objavljeno 09.08.2019 15:16:04
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče je že kje pisalo, pa ne najdem...Revolut račun in N26 se oba prijavita FURSU-u. Pa oni potem ločijo tisto kar si sam lastnik nakazuje, npr iz svojega osebnega NLB/Sparkasse/DH.... oz od katerekoli druge banke kjer ima odprt svoj osebni račun? Da ne bi padla kakšna dohodnina konec leta za dvojni zaslužek? Npr. prenašam našo banko silom prilike in si isti dan, ko je nakazilo dohodka le tega prenakažem na eno od teh dveh?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 291
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1587   Objavljeno 09.08.2019 19:44:04
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
Mogoče je že kje pisalo, pa ne najdem...Revolut račun in N26 se oba prijavita FURSU-u. Pa oni potem ločijo tisto kar si sam lastnik nakazuje, npr iz svojega osebnega NLB/Sparkasse/DH.... oz od katerekoli druge banke kjer ima odprt svoj osebni račun? Da ne bi padla kakšna dohodnina konec leta za dvojni zaslužek? Npr. prenašam našo banko silom prilike in si isti dan, ko je nakazilo dohodka le tega prenakažem na eno od teh dveh?


Locijo ja
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1588   Objavljeno 09.08.2019 21:56:25
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
Mogoče je že kje pisalo, pa ne najdem...Revolut račun in N26 se oba prijavita FURSU-u. Pa oni potem ločijo tisto kar si sam lastnik nakazuje, npr iz svojega osebnega NLB/Sparkasse/DH.... oz od katerekoli druge banke kjer ima odprt svoj osebni račun? Da ne bi padla kakšna dohodnina konec leta za dvojni zaslužek? Npr. prenašam našo banko silom prilike in si isti dan, ko je nakazilo dohodka le tega prenakažem na eno od teh dveh?


Hja..tole je pomoje kar lahko polemika.
Ker placo dobis na drug racun, potem pa prenakažeš na revolut in ce se ti denar na revolutu kopiči, breri nabira oz. ostaja bi znal to oni smatrat kot privarčevana sredstva. Kva veš kaj si naši dacarji izmislijo.

Ze to da mulcu odpreš račun, kjer polagaš gor kovance iz šparovca te ori vrtcu in dokladih takoj usekajo...to je pač tvoj presežek, ki ti ostaja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1589   Objavljeno 09.08.2019 22:22:32
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bo se kopičil, bom porabla Very Happy ... vprašam samo zaradi tega, da ne bi smatrali nakazilo iz našeb anke (iz mojega računa) na moj N26/revolut (moj), kot še en dohodek, oziroma, da se mi ena plača ne bi štela dvojno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1590   Objavljeno 09.08.2019 22:33:34
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
Ne bo se kopičil, bom porabla Very Happy ... vprašam samo zaradi tega, da ne bi smatrali nakazilo iz našeb anke (iz mojega računa) na moj N26/revolut (moj), kot še en dohodek, oziroma, da se mi ena plača ne bi štela dvojno.


O tem je bilo nekaj govora že, plača je drugače označena na tvojem računu, tako da davkarija vse lahko loči.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1591   Objavljeno 09.08.2019 22:35:49
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne gre za plačo.... gre za prenakazilo...plačo dobivam na slo. račun in bi si jo sama prenakazovala. To me zanima, da kako to oni na Furs-u beležijo. Da ne bi smatrali kot dvojni dohodek.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1592   Objavljeno 09.08.2019 22:55:36
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jerca je napisal/a:
Ne gre za plačo.... gre za prenakazilo...plačo dobivam na slo. račun in bi si jo sama prenakazovala. To me zanima, da kako to oni na Furs-u beležijo. Da ne bi smatrali kot dvojni dohodek.


Zakaj bi smatrali kot dvojni dohodek? Saj je jasno razvidno kdo je nakazal zadevo, razen če imaš plačo nakazano na račun ki ni pod tvojim imenom na FURSu in jo potem nakažeš na N26, ki je pod tvojim imenom. Pa še takrat tvoje prenakazilo nima identifikatorjev, kot jih ima "plačno nakazilo" zato je vsaka skrb odveč.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1593   Objavljeno 10.08.2019 05:44:30
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok, hvala Like
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.04.2019
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1594   Objavljeno 10.08.2019 08:03:25
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nakazila sredstev iz računa na račun niso predmet obdavčitve.

Šifre dohodka, katere morajo uporabljati izplačevalci plač.......

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.02.2008
Prispevkov: 479
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1595   Objavljeno 10.08.2019 10:01:21
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kdo plačuje položnice preko Revoluta? Do zdaj sem prek n26 brez težav, pa me zanimajo vaše izkušnje z Revolutom. Lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.07.2014
Prispevkov: 489
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1596   Objavljeno 10.08.2019 10:12:54
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako pa je z denarjem,ki se pošilja med karticami,jaz in hčerka imava recimo revolut račun in jaz ji nakažem nek minimalem znesek recimo potem ona meni nakaže itd,kako je z tem za davkarijo?

_________________
Apple TV 4K 32 GB (21)
Apple Watch Series 8
Apple Watch Series 6
Iphone 14 pro 128 GB
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1597   Objavljeno 10.08.2019 10:24:34
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Kako pa je z denarjem,ki se pošilja med karticami,jaz in hčerka imava recimo revolut račun in jaz ji nakažem nek minimalem znesek recimo potem ona meni nakaže itd,kako je z tem za davkarijo?

Darila so obdavčena po enotni davčni stopnji 25%. Torej izračunaš 25% od vrednosti darila in plačaš akontacijo dohodnine.

https://e-uprava.gov.si/podrocja/davki/dedovanje-in-obdavcitev-daril/obdavcitev-daril.html

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.04.2019
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1598   Objavljeno 10.08.2019 10:34:29
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krepki je napisal/a:
Kako pa je z denarjem,ki se pošilja med karticami,jaz in hčerka imava recimo revolut račun in jaz ji nakažem nek minimalem znesek recimo potem ona meni nakaže itd,kako je z tem za davkarijo?


Če gre zgolj za denarne transakcije med fizičnimi osebami, ki so ožji družinski člani, in ne gre za nakazilo dohodkov, ki bi bili pri prejemniku obdavčeni z dohodnino – ne gre torej za nakazilo plačila za opravljeno delo, storitve ali kakšen dohodek iz premoženja –, te transakcije niso obdavčene.

Če bi šlo za nakazila, denimo, da otrok svojemu staršu ali svojemu bratu oziroma sestri nakazuje plačilo najemnine, obresti, dohodke za opravljeno delo ali storitev …, pa se ta dohodek pri prejemniku obdavči z dohodnino.

Če gre za denarne transakcije med fizičnimi osebami, ki so po naravi pravnega posla darila, je prejem darila (denarja) pri obdarjencu obdavčen po zakonu o davku na dediščine in darila, če znesek presega pet tisoč evrov. Obdavčitev je odvisna od razvrstitve v dedni red na podlagi sorodstvenega razmerja med darovalcem in obdarjencem. Če gre za darilo (denar) sina očetu, je tako darilo obdavčeno po drugem dednem redu – starši, bratje, sestre in njihovi potomci – v razponu od pet do 14 odstotkov. Prav tako gre za obdavčitev po drugem dednem redu v primeru darila brat ali sestra bratu ali sestri.«
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2009
Prispevkov: 537
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1599   Objavljeno 10.08.2019 22:31:25
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Zakaj bi smatrali kot dvojni dohodek? Saj je jasno razvidno kdo je nakazal zadevo, razen če imaš plačo nakazano na račun ki ni pod tvojim imenom na FURSu in jo potem nakažeš na N26, ki je pod tvojim imenom. Pa še takrat tvoje prenakazilo nima identifikatorjev, kot jih ima "plačno nakazilo" zato je vsaka skrb odveč.


Šteje se kot dvojni dohodek. Decembra sem moral poslati izpisek na csd za doklade, imel sem gor 27€ na tisti dan (seveda sem si jih sam nakazl) in so mi to šteli v premoženje. sklepam da bo sedaj enako za vrtec...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1600   Objavljeno 10.08.2019 22:39:06
Re: Mastercard kartica Revolut
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Um, seveda so ti šteli v premoženje - teh 27€ namreč nisi imel na prvotnem računu, ampak na Revolut, N26, itd saj si si jih prenakazal. Kot da bi prestavil svoj avto iz garaže na ulico. Itak da je avto še vedno del tvojega premoženja.

Ti govoriš nekaj drugega, kot pa za obdavčitev, ko je bilo govora tukaj. Tvojih 27€ nikakor ne bi moglo biti znova obdavčeno, glede na to da so bili obdavčeni že prej ko si jih prejel na prvotni bančni račun.
« Poglej prejšnjo temo - Aplikacije za iOS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 152, 153, 154  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani